Almás-mákos glutén mentesen
Hozzávalók
Tészta:
2 db kisebb tojás
7 dkg gyümölcscukor
5 dkg rizsliszt
5 dkg kukoricaliszt
1 teáskanál szódabikarbóna
4 dkg darált mák
2 evőkanál olaj
1/2 doboz natúr joghurt
2 db közepes alma
1/2 citrom héja
Tetejére:
3 db tojásfehérje
1 csipet só
10 dkg gyümölcscukor
Elkészítés
Elkészítés
Az alma és a citrom kivételével, gyorsan összekevertem az anyagokat, majd a megmosott lehéjazott almákat nagylyukú reszelőn lereszelve, és citrom héját kislyukú reszelőn lereszelve hozzáadtam. Egy kicsit még kevertem majd sütőpapírral kibélelt 18 cm x 25 cm tepsibe tettem. Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 20 percig sütöttem. Közben csipet sóval felvertem a tojásfehérjét, majd hozzáadagoltam a gyümölcscukrot. Szép fényes kemény hab lett, amit az elősütött tésztára tettem és visszatettem még 10 percig ezen a hőfokon és utána kb. 10 percig 100 C fokon szárítottam még. A hab teteje egy kicsit megbarnult de, így is finom lett. Kihűlve szeleteltem. Hűtőben tárolandó, ha nem fogy el azonnal.
Személyes megjegyzés
Kimaradt mák és tojásfehérje, adta az ötletet az elkészítésre.

Kedvencnek jelölöm
Almás-mákos glutén mentesen
Hozzávalók
Tészta:
2 db kisebb tojás
7 dkg gyümölcscukor
5 dkg rizsliszt
5 dkg kukoricaliszt
1 teáskanál szódabikarbóna
4 dkg darált mák
2 evőkanál olaj
1/2 doboz natúr joghurt
2 db közepes alma
1/2 citrom héja
Tetejére:
3 db tojásfehérje
1 csipet só
10 dkg gyümölcscukor
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Az alma és a citrom kivételével, gyorsan összekevertem az anyagokat, majd a megmosott lehéjazott almákat nagylyukú reszelőn lereszelve, és citrom héját kislyukú reszelőn lereszelve hozzáadtam. Egy kicsit még kevertem majd sütőpapírral kibélelt 18 cm x 25 cm tepsibe tettem. Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 20 percig sütöttem. Közben csipet sóval felvertem a tojásfehérjét, majd hozzáadagoltam a gyümölcscukrot. Szép fényes kemény hab lett, amit az elősütött tésztára tettem és visszatettem még 10 percig ezen a hőfokon és utána kb. 10 percig 100 C fokon szárítottam még. A hab teteje egy kicsit megbarnult de, így is finom lett. Kihűlve szeleteltem. Hűtőben tárolandó, ha nem fogy el azonnal.
Személyes megjegyzés
Kimaradt mák és tojásfehérje, adta az ötletet az elkészítésre.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?