Babapiskóta 1.
Hozzávalók
Babapiskóta 1.
30+35 dkg liszt
5 db tojás
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
1 dkg Dr. Oetker Szalalkáli
28 dkg porcukor
Elkészítés
Elkészítés
A porcukrot, az egész tojásokat, a vaníliát habosra keverjük. 30 dkg lisztet és a szalalkálit hozzáadjuk. Este szoktam ezt elkészíteni, mert utána pihentetni kell a hűtőben fél napig. Másnap hozzáadjuk a maradék lisztet. Alaposan lisztezett deszkán késfoknyira nyújtjuk, csíkokra vágjuk. Meleg sütőben (mint a piskótánál) halványsárgára sütjük.
Ebből a mennyiségből kb. 2 cipős dobozra valót készíthetünk. A sütögetése időigényes, de aki sok édesség alapjául használja, nem fogja megbánni. Főleg most a nyáron, gyümölcsökkel lerakva.
Ebből a mennyiségből kb. 2 cipős dobozra valót készíthetünk. A sütögetése időigényes, de aki sok édesség alapjául használja, nem fogja megbánni. Főleg most a nyáron, gyümölcsökkel lerakva.
Kedvencnek jelölöm
Babapiskóta 1.
Hozzávalók
Babapiskóta 1.
30+35 dkg liszt
5 db tojás
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
1 dkg Dr. Oetker Szalalkáli
28 dkg porcukor
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A porcukrot, az egész tojásokat, a vaníliát habosra keverjük. 30 dkg lisztet és a szalalkálit hozzáadjuk. Este szoktam ezt elkészíteni, mert utána pihentetni kell a hűtőben fél napig. Másnap hozzáadjuk a maradék lisztet. Alaposan lisztezett deszkán késfoknyira nyújtjuk, csíkokra vágjuk. Meleg sütőben (mint a piskótánál) halványsárgára sütjük.
Ebből a mennyiségből kb. 2 cipős dobozra valót készíthetünk. A sütögetése időigényes, de aki sok édesség alapjául használja, nem fogja megbánni. Főleg most a nyáron, gyümölcsökkel lerakva.
Ebből a mennyiségből kb. 2 cipős dobozra valót készíthetünk. A sütögetése időigényes, de aki sok édesség alapjául használja, nem fogja megbánni. Főleg most a nyáron, gyümölcsökkel lerakva.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?