Gazdag csokis szelet
Hozzávalók
A sütihez:
450 g liszt
40 g Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
4 tk Dr. Oetker Sütőpor
150 g kristálycukor
200 g barnacukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csipet só
6 db tojás
400 ml olaj
100 ml tejszín
200 g mandula(durvára vágva)
200 g étcsokoládé (durvára vágva)
A díszítéshez:
50 g fehércsokoládé
1 tk olaj
Elkészítés
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük 180°C-ra (hőlégkeverésesnél 160°C-ra). Egy tepsit sütőpapírral (30x40 cm-es) kibéleleünk.
Elkészítés
A lisztet és a kakaót egy nagy tálba szitáljuk és összekeverjük a sütőporral, a kétféle cukorral, vaníliás cukorral, sóval. Hozzáadjuk a tojásokat, az olajat és a tejszínt. Robotgéppel sima tésztává keverjük. Egy spatulával, beleforgatjuk a mandulát és a darabolt csokit. A masszát az előkészített tepsibe simítjuk, és a sütőbe toljuk. Kb. 25 percig sütjük. A tepsit rácsra tesszük és a sütit teljesen kihűtjük.
A díszítéshez a csokit megolvasztjuk az olajjal, majd egy nejlonzacskóba tesszük, a sarkát kivágjuk és a süti tetejét dekoráljuk. Hagyjuk megszilárdulni és szeleteljük.
A díszítéshez a csokit megolvasztjuk az olajjal, majd egy nejlonzacskóba tesszük, a sarkát kivágjuk és a süti tetejét dekoráljuk. Hagyjuk megszilárdulni és szeleteljük.
Tálalás
Kb. 48 szelet lesz belőle.

Kedvencnek jelölöm
Gazdag csokis szelet
Hozzávalók
A sütihez:
450 g liszt
4 tk Dr. Oetker Sütőpor
150 g kristálycukor
200 g barnacukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csipet só
6 db tojás
400 ml olaj
100 ml tejszín
200 g mandula(durvára vágva)
200 g étcsokoládé (durvára vágva)
A díszítéshez:
50 g fehércsokoládé
1 tk olaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük 180°C-ra (hőlégkeverésesnél 160°C-ra). Egy tepsit sütőpapírral (30x40 cm-es) kibéleleünk.
Elkészítés
A lisztet és a kakaót egy nagy tálba szitáljuk és összekeverjük a sütőporral, a kétféle cukorral, vaníliás cukorral, sóval. Hozzáadjuk a tojásokat, az olajat és a tejszínt. Robotgéppel sima tésztává keverjük. Egy spatulával, beleforgatjuk a mandulát és a darabolt csokit. A masszát az előkészített tepsibe simítjuk, és a sütőbe toljuk. Kb. 25 percig sütjük. A tepsit rácsra tesszük és a sütit teljesen kihűtjük.
A díszítéshez a csokit megolvasztjuk az olajjal, majd egy nejlonzacskóba tesszük, a sarkát kivágjuk és a süti tetejét dekoráljuk. Hagyjuk megszilárdulni és szeleteljük.
A díszítéshez a csokit megolvasztjuk az olajjal, majd egy nejlonzacskóba tesszük, a sarkát kivágjuk és a süti tetejét dekoráljuk. Hagyjuk megszilárdulni és szeleteljük.
Tálalás
Kb. 48 szelet lesz belőle.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?