Süteményes tál
Hozzávalók
Gombócok:
25 dkg búza
10 dkg őrölt dió
1 ek. méz
rumaroma
ízlés szerint cukor
Tészta:
5 dkg margarin
8 ek. víz
8 ek. liszt
1 tasak vaníliaízű krémpor
rum aroma
5-8 dkg őrölt dió
Elkészítés
Előkészítés
A búzát előző este beáztatjuk
Elkészítés
A búzát megfőzzük, leszűrjük, (keveset félrerakunk a vízből) ledaráljuk, majd összekeverjük a dióval, mézzel. Ízlés szerint cukrozzuk, ízesítjük a rumaromával. A félretett vízből annyit adunk hozzá, hogy formálható legyen. Én csokoládé reszelékbe is mártogattam, de elmaradhat.
A tészta:
A margarint a vízzel feltesszük főni. Miután elolvadt a margarin, beletesszük a lisztet, és addig kavarjuk, amíg elválik az edény falától. Levesszük a tűzről, és egyenként hozzáadjuk a tojásokat. Gyűrű formájú szilikonos formába rakjuk, 25 percig sütjük. Miután kihűltek a gyűrűk, kettévágjuk. Az utasítás szerint kikavarjuk a krémport, beletesszük a darált diót, és kevés rumaromát. Megtöltjük a gyűrűket, ha marad krém, lehet díszíteni is.
A tészta:
A margarint a vízzel feltesszük főni. Miután elolvadt a margarin, beletesszük a lisztet, és addig kavarjuk, amíg elválik az edény falától. Levesszük a tűzről, és egyenként hozzáadjuk a tojásokat. Gyűrű formájú szilikonos formába rakjuk, 25 percig sütjük. Miután kihűltek a gyűrűk, kettévágjuk. Az utasítás szerint kikavarjuk a krémport, beletesszük a darált diót, és kevés rumaromát. Megtöltjük a gyűrűket, ha marad krém, lehet díszíteni is.
Tálalás
15 db gyűrű lett ebből az adagból
Tárolás
Hideg helyen

Kedvencnek jelölöm
Süteményes tál
Hozzávalók
Gombócok:
25 dkg búza
10 dkg őrölt dió
1 ek. méz
rumaroma
ízlés szerint cukor
Tészta:
5 dkg margarin
8 ek. víz
8 ek. liszt
1 tasak vaníliaízű krémpor
rum aroma
5-8 dkg őrölt dió
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A búzát előző este beáztatjuk
Elkészítés
A búzát megfőzzük, leszűrjük, (keveset félrerakunk a vízből) ledaráljuk, majd összekeverjük a dióval, mézzel. Ízlés szerint cukrozzuk, ízesítjük a rumaromával. A félretett vízből annyit adunk hozzá, hogy formálható legyen. Én csokoládé reszelékbe is mártogattam, de elmaradhat.
A tészta:
A margarint a vízzel feltesszük főni. Miután elolvadt a margarin, beletesszük a lisztet, és addig kavarjuk, amíg elválik az edény falától. Levesszük a tűzről, és egyenként hozzáadjuk a tojásokat. Gyűrű formájú szilikonos formába rakjuk, 25 percig sütjük. Miután kihűltek a gyűrűk, kettévágjuk. Az utasítás szerint kikavarjuk a krémport, beletesszük a darált diót, és kevés rumaromát. Megtöltjük a gyűrűket, ha marad krém, lehet díszíteni is.
A tészta:
A margarint a vízzel feltesszük főni. Miután elolvadt a margarin, beletesszük a lisztet, és addig kavarjuk, amíg elválik az edény falától. Levesszük a tűzről, és egyenként hozzáadjuk a tojásokat. Gyűrű formájú szilikonos formába rakjuk, 25 percig sütjük. Miután kihűltek a gyűrűk, kettévágjuk. Az utasítás szerint kikavarjuk a krémport, beletesszük a darált diót, és kevés rumaromát. Megtöltjük a gyűrűket, ha marad krém, lehet díszíteni is.
Tálalás
15 db gyűrű lett ebből az adagból
Tárolás
Hideg helyen







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?