3 bit szelet
Hozzávalók
Hozzávalók:
Tészta:
6 db tojásfehérje
20 dkg kristálycukor
fél csomag Dr. Oetker Sütőpor
15 dkg darált dió
2 dkg zsemlemorzsa
3 dkg liszt
Krém:
6 db tojássárgája
25 dkg margarin
25 dkg kristálycukor
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
7 dl tej
3 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
rumaroma
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
Töltelék:
1 csomag háztartási keksz
3 dl tej
Teteje:
2 evőkanál porcukor
2 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
5 dkg Rama
3 evőkanál forró víz
Elkészítés
Elkészítés
A fehérjéből kemény habot verünk, óvatosan hozzáadjuk a cukrot, a darált diót, a zsemlemorzsát és a sütőporral elvegyített lisztet. Az így kapott masszát kikent, lisztezett tepsibe öntjük, és előmelegített sütőben megsütjük. A krémhez a tojássárgájákat kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a pudingport, majd kevés tejjel hígítjuk, és a többi hideg tejhez adva sűrűre főzzük. Lehűtjük, elvegyítjük a margarinnal, végül a masszát kétfelé vesszük.
Az egyik felébe beleöntjük a rumaromát és a kakaót a másikba pedig a vaníliáscukrot. A tésztára rákenjük a vaníliás krémet, erre kerül egy sor tejbe áztatott háztartási keksz ezután a kakaós krémet simítjuk rá és végül a csoki máz a tetejére.
Az egyik felébe beleöntjük a rumaromát és a kakaót a másikba pedig a vaníliáscukrot. A tésztára rákenjük a vaníliás krémet, erre kerül egy sor tejbe áztatott háztartási keksz ezután a kakaós krémet simítjuk rá és végül a csoki máz a tetejére.
Tárolás
Hűtőben néhány órán át érleljük, másnapra nagyon finom!
Kedvencnek jelölöm
3 bit szelet
Hozzávalók
Hozzávalók:
Tészta:
6 db tojásfehérje
20 dkg kristálycukor
fél csomag Dr. Oetker Sütőpor
15 dkg darált dió
2 dkg zsemlemorzsa
3 dkg liszt
Krém:
6 db tojássárgája
25 dkg margarin
25 dkg kristálycukor
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
7 dl tej
3 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
rumaroma
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
Töltelék:
1 csomag háztartási keksz
3 dl tej
Teteje:
2 evőkanál porcukor
2 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
5 dkg Rama
3 evőkanál forró víz
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A fehérjéből kemény habot verünk, óvatosan hozzáadjuk a cukrot, a darált diót, a zsemlemorzsát és a sütőporral elvegyített lisztet. Az így kapott masszát kikent, lisztezett tepsibe öntjük, és előmelegített sütőben megsütjük. A krémhez a tojássárgájákat kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a pudingport, majd kevés tejjel hígítjuk, és a többi hideg tejhez adva sűrűre főzzük. Lehűtjük, elvegyítjük a margarinnal, végül a masszát kétfelé vesszük.
Az egyik felébe beleöntjük a rumaromát és a kakaót a másikba pedig a vaníliáscukrot. A tésztára rákenjük a vaníliás krémet, erre kerül egy sor tejbe áztatott háztartási keksz ezután a kakaós krémet simítjuk rá és végül a csoki máz a tetejére.
Az egyik felébe beleöntjük a rumaromát és a kakaót a másikba pedig a vaníliáscukrot. A tésztára rákenjük a vaníliás krémet, erre kerül egy sor tejbe áztatott háztartási keksz ezután a kakaós krémet simítjuk rá és végül a csoki máz a tetejére.
Tárolás
Hűtőben néhány órán át érleljük, másnapra nagyon finom!



Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?