Az én ünnepi gyümölcskoszorúm
Hozzávalók
Az én ünnepi gyümölcskoszorúm
8 dkg hámozott, szeletelt mandula
8 dkg mazsola
8 dkg datolya (magozott)
10 dkg aszalt sárgabarack
3 dkg cukrozott citromhéj
3 dkg cukrozott narancshéj
18 dkg liszt
1 csomag Dr. Oetker sütőpor
3 tojás
18 dkg puha vaj
16 dkg porcukor
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
2 ek. rum
1 zacskó Dr. Oetker cukormáz
Elkészítés
Elkészítés
Az aszalványokat, mandulát kimérjük, a sárgabarackot és a datolyát apróra vágjuk, majd ezeket mind összekeverjük.
A tésztához a lisztet és a sütőport átszitáljuk, a tojásokat szétválasztjuk. A tojások sárgáját a porcukorral, a vaniliás cukorral fehéredésig keverjük, majd a puha vajat is hozzáadjuk és összedolgozzuk. A tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, majd a sütőporos liszttel felváltva a tojássárgás krémhez keverjük apránkét. Végül hozzáadjuk az aszalványokat és a rumot és óvatosan összeforgatjuk a tésztával. Kivajazott, lisztezett koszorú formába kanalazzuk és 180 fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 45 perc) Ha kész a formában hagyjuk kicsit hülni, majd rácsra téve teljesen kihűtjük. A tetejét cukormázzal díszítjük, melyre ízlés szerint aszalt gyümölcsöket, magokat szórhatunk. Másnap az igazi, addigra teljesen összeérnek az ízek és nagyon finom! Jó étvágyat hozzá!
A tésztához a lisztet és a sütőport átszitáljuk, a tojásokat szétválasztjuk. A tojások sárgáját a porcukorral, a vaniliás cukorral fehéredésig keverjük, majd a puha vajat is hozzáadjuk és összedolgozzuk. A tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, majd a sütőporos liszttel felváltva a tojássárgás krémhez keverjük apránkét. Végül hozzáadjuk az aszalványokat és a rumot és óvatosan összeforgatjuk a tésztával. Kivajazott, lisztezett koszorú formába kanalazzuk és 180 fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 45 perc) Ha kész a formában hagyjuk kicsit hülni, majd rácsra téve teljesen kihűtjük. A tetejét cukormázzal díszítjük, melyre ízlés szerint aszalt gyümölcsöket, magokat szórhatunk. Másnap az igazi, addigra teljesen összeérnek az ízek és nagyon finom! Jó étvágyat hozzá!


Kedvencnek jelölöm
Az én ünnepi gyümölcskoszorúm
Hozzávalók
Az én ünnepi gyümölcskoszorúm
8 dkg hámozott, szeletelt mandula
8 dkg mazsola
8 dkg datolya (magozott)
10 dkg aszalt sárgabarack
3 dkg cukrozott citromhéj
3 dkg cukrozott narancshéj
18 dkg liszt
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
3 tojás
18 dkg puha vaj
16 dkg porcukor
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
2 ek. rum
1 zacskó Dr. Oetker cukormáz
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Az aszalványokat, mandulát kimérjük, a sárgabarackot és a datolyát apróra vágjuk, majd ezeket mind összekeverjük.
A tésztához a lisztet és a sütőport átszitáljuk, a tojásokat szétválasztjuk. A tojások sárgáját a porcukorral, a vaniliás cukorral fehéredésig keverjük, majd a puha vajat is hozzáadjuk és összedolgozzuk. A tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, majd a sütőporos liszttel felváltva a tojássárgás krémhez keverjük apránkét. Végül hozzáadjuk az aszalványokat és a rumot és óvatosan összeforgatjuk a tésztával. Kivajazott, lisztezett koszorú formába kanalazzuk és 180 fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 45 perc) Ha kész a formában hagyjuk kicsit hülni, majd rácsra téve teljesen kihűtjük. A tetejét cukormázzal díszítjük, melyre ízlés szerint aszalt gyümölcsöket, magokat szórhatunk. Másnap az igazi, addigra teljesen összeérnek az ízek és nagyon finom! Jó étvágyat hozzá!
A tésztához a lisztet és a sütőport átszitáljuk, a tojásokat szétválasztjuk. A tojások sárgáját a porcukorral, a vaniliás cukorral fehéredésig keverjük, majd a puha vajat is hozzáadjuk és összedolgozzuk. A tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, majd a sütőporos liszttel felváltva a tojássárgás krémhez keverjük apránkét. Végül hozzáadjuk az aszalványokat és a rumot és óvatosan összeforgatjuk a tésztával. Kivajazott, lisztezett koszorú formába kanalazzuk és 180 fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 45 perc) Ha kész a formában hagyjuk kicsit hülni, majd rácsra téve teljesen kihűtjük. A tetejét cukormázzal díszítjük, melyre ízlés szerint aszalt gyümölcsöket, magokat szórhatunk. Másnap az igazi, addigra teljesen összeérnek az ízek és nagyon finom! Jó étvágyat hozzá!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?