Barackos tekercs
Hozzávalók
Hozzávalók:
5 db tojás
5 evőkanál sütőcukor
5-6 evőkanál liszt
1 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1-2 evőkanál étolaj
1-2 evőkanál víz
½ Dr. oetker Sütőpor
Krémhez:
1 tasak Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
¼ liter tej
20 dkg margarin
15 dkg sütőcukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 üveg sárgabarack befőtt
Tetejére:
1 tábla csokoládé
10 dkg margarin
1 kevés étolaj
Elkészítés
Elkészítés
A tojást, a cukrot, az étolajat, és a vizet robotgéppel habosra verjük. (Kb. 10 perc)
A lisztet, a sütőport, és a kakaót elvegyítjük és a habos masszához adagoljuk
kanalanként, és lazán összekeverjük. A nagy zománcos tepsit kibéleljük sütőpapírral,
beleöntjük, egyenletesen eligazítjuk. 170 C°-ra előmelegített sütőben sütjük.
Kb. 25 perc alatt készül el. Lehúzzuk róla a papírt, rárakjuk egy másik papírra, és
feltekerjük. Így hagyjuk kihűlni.
Krém:
A pudingport és a tejet a szokásos módon felfőzzük, majd kihűtjük.
Margarint és a cukrot kikeverjük, és a kihűlt pudinghoz adjuk. Robotgéppel habos
krémmé dolgozzuk.
A piskótát kitekerjük, megkenjük a krémmel. A sárgabarack befőttet a belső oldalára
kirakjuk sorba, és összetekerjük, megkenjük baracklekvárral.
A csokoládét felolvasztjuk, hozzátesszük a margarint és az étolajat, majd ráöntjük a tekercsre. Egy kis idő múlva felszeleteljük.
A lisztet, a sütőport, és a kakaót elvegyítjük és a habos masszához adagoljuk
kanalanként, és lazán összekeverjük. A nagy zománcos tepsit kibéleljük sütőpapírral,
beleöntjük, egyenletesen eligazítjuk. 170 C°-ra előmelegített sütőben sütjük.
Kb. 25 perc alatt készül el. Lehúzzuk róla a papírt, rárakjuk egy másik papírra, és
feltekerjük. Így hagyjuk kihűlni.
Krém:
A pudingport és a tejet a szokásos módon felfőzzük, majd kihűtjük.
Margarint és a cukrot kikeverjük, és a kihűlt pudinghoz adjuk. Robotgéppel habos
krémmé dolgozzuk.
A piskótát kitekerjük, megkenjük a krémmel. A sárgabarack befőttet a belső oldalára
kirakjuk sorba, és összetekerjük, megkenjük baracklekvárral.
A csokoládét felolvasztjuk, hozzátesszük a margarint és az étolajat, majd ráöntjük a tekercsre. Egy kis idő múlva felszeleteljük.
Kedvencnek jelölöm
Barackos tekercs
Hozzávalók
Hozzávalók:
5 db tojás
5 evőkanál sütőcukor
5-6 evőkanál liszt
1 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1-2 evőkanál étolaj
1-2 evőkanál víz
Krémhez:
¼ liter tej
20 dkg margarin
15 dkg sütőcukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 üveg sárgabarack befőtt
Tetejére:
1 tábla csokoládé
10 dkg margarin
1 kevés étolaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojást, a cukrot, az étolajat, és a vizet robotgéppel habosra verjük. (Kb. 10 perc)
A lisztet, a sütőport, és a kakaót elvegyítjük és a habos masszához adagoljuk
kanalanként, és lazán összekeverjük. A nagy zománcos tepsit kibéleljük sütőpapírral,
beleöntjük, egyenletesen eligazítjuk. 170 C°-ra előmelegített sütőben sütjük.
Kb. 25 perc alatt készül el. Lehúzzuk róla a papírt, rárakjuk egy másik papírra, és
feltekerjük. Így hagyjuk kihűlni.
Krém:
A pudingport és a tejet a szokásos módon felfőzzük, majd kihűtjük.
Margarint és a cukrot kikeverjük, és a kihűlt pudinghoz adjuk. Robotgéppel habos
krémmé dolgozzuk.
A piskótát kitekerjük, megkenjük a krémmel. A sárgabarack befőttet a belső oldalára
kirakjuk sorba, és összetekerjük, megkenjük baracklekvárral.
A csokoládét felolvasztjuk, hozzátesszük a margarint és az étolajat, majd ráöntjük a tekercsre. Egy kis idő múlva felszeleteljük.
A lisztet, a sütőport, és a kakaót elvegyítjük és a habos masszához adagoljuk
kanalanként, és lazán összekeverjük. A nagy zománcos tepsit kibéleljük sütőpapírral,
beleöntjük, egyenletesen eligazítjuk. 170 C°-ra előmelegített sütőben sütjük.
Kb. 25 perc alatt készül el. Lehúzzuk róla a papírt, rárakjuk egy másik papírra, és
feltekerjük. Így hagyjuk kihűlni.
Krém:
A pudingport és a tejet a szokásos módon felfőzzük, majd kihűtjük.
Margarint és a cukrot kikeverjük, és a kihűlt pudinghoz adjuk. Robotgéppel habos
krémmé dolgozzuk.
A piskótát kitekerjük, megkenjük a krémmel. A sárgabarack befőttet a belső oldalára
kirakjuk sorba, és összetekerjük, megkenjük baracklekvárral.
A csokoládét felolvasztjuk, hozzátesszük a margarint és az étolajat, majd ráöntjük a tekercsre. Egy kis idő múlva felszeleteljük.




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?