Barna muffin
Hozzávalók
Tészta:
1 bögre tej
1 bögre cukor
1 db tojás
18 ek. liszt
1 ek. zsír
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet szódabikarbóna
3 ek. Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Krém:
1 csésze tejszín jól lehűtve
3 ek. porcukor
1 tk. Dr. Oetker Vanília aroma
Elkészítés
Tészta elkészítése
A cukrot, tojást, a Dr. Oetker Szódabikarbónát, a Dr. Oetker Sütőport és a zsírt jó alaposan kikavarjuk, majd beleszórjuk a 3 ek. kakaót. Az egy bögre tejet és a 18 ek. lisztet fokozatosan adjuk hozzá, simára keverjük. Zsírozott, lisztezett formába töltjük. 180°-on 25 percig sütjük.
Krém
A tejszínt a porcukorral és a Dr. Oetker Vanília aromával felverem gépi habverővel. Habzsákkal a muffinokra nyomjuk.
Alternatív elkészítés
Nem baj ha több kakaót teszünk bele, mert akkor lesz szép sötét barna!
Ha ételszínezéket teszünk a krémbe, szép színesek lesznek!
Ha ételszínezéket teszünk a krémbe, szép színesek lesznek!

Kedvencnek jelölöm
Barna muffin
Hozzávalók
Tészta:
1 bögre tej
1 bögre cukor
1 db tojás
18 ek. liszt
1 ek. zsír
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet szódabikarbóna
Krém:
1 csésze tejszín jól lehűtve
3 ek. porcukor
1 tk. Dr. Oetker Vanília aroma
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta elkészítése
A cukrot, tojást, a Dr. Oetker Szódabikarbónát, a Dr. Oetker Sütőport és a zsírt jó alaposan kikavarjuk, majd beleszórjuk a 3 ek. kakaót. Az egy bögre tejet és a 18 ek. lisztet fokozatosan adjuk hozzá, simára keverjük. Zsírozott, lisztezett formába töltjük. 180°-on 25 percig sütjük.
Krém
A tejszínt a porcukorral és a Dr. Oetker Vanília aromával felverem gépi habverővel. Habzsákkal a muffinokra nyomjuk.
Alternatív elkészítés
Nem baj ha több kakaót teszünk bele, mert akkor lesz szép sötét barna!
Ha ételszínezéket teszünk a krémbe, szép színesek lesznek!
Ha ételszínezéket teszünk a krémbe, szép színesek lesznek!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?