Cake pops (süti nyalóka)
Hozzávalók
Tészta:
450 g vaj,vagy margarin
300 g cukor
7 db tojás
csipet só
450 g liszt
1 tk. Dr. Oetker Sütőpor
1 citrom és egy narancs héja
Krém:
350 ml tej
60 g liszt
225 g vaj
100 g cukor
2 ek. vanília kivonat
pudingpor (ízlés szerint)
Bevonat:
1 tojásfehérje
25 dkg porcukor
Díszítés:
Kristálycukor, Dr. Oetker Tortadara színes, Dr. Oetker Tortadara kakaós stb.
Elkészítés
Előkészítés
Hurkapálcát vagy műanyag nyalóka pálcát, vagy amivel a kávét kevergetik,kis műanyag pálcikát veszünk.
Elkészítés
A sütőt előmelegítjük, és egy tepsi alját sütőpapírral kibéleljük, oldalait kivajazzuk, kilisztezzük.
Először a piskótát készítjük el; a vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és jól elkeverjük benne.
Belereszeljük a gyümölcsök héját, hozzáadjuk a sót és a sütőport, majd evőkanalanként a lisztet is a masszához adjuk. A tésztát a formába kanalazzuk, és megsütjük. Végezzünk tűpróbát is! Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
Közben elkészítjük a krémet; egy lábasban csomómentesre keverjük a tejet és a lisztet (tettem bele egy kevés puncsos pudingport, hogy szép rózsaszín színe legyen), majd közepes lángon, folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük.
Levesszük a tűzről, és néha-néha megkevergetve hűlni hagyjuk.
Egy másik edényben habosra keverjük a vajat, és lassan hozzákeverjük a cukrot. Addig keverjük, amíg szemcsés.
A kihűlt tejes krémet kanalanként a vajas krémhez adjuk, és megpróbáljuk minél krémesebbre kavarni (ez legalább 4-5 perc), végül hozzáadjuk a vaníliát, és félretesszük.
Ha a piskóta teljesen kihűlt, egy edénybe tesszük, és minél kisebb darabokra törjük össze (Robotgéppel csináltam, és jó morzsás lett az egész).
Ha már megvannak a kis morzsák, hozzáadjuk a krémet is, amitől majd összeáll az egész massza, és formázható lesz, jól összekeverjük.
Megragadunk egy kis tésztát (legegyszerűbb fagylaltos kanállal szedni), és kézzel golyókat formálunk belőle, majd sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Ha az összes tészta elfogyott, az egész tepsit a hűtőbe rakjuk. Elkészítjük a bevonathoz a mázat, a fehérjét alaposan felverjük, hozzáadagolva a porcukrot. Ha a golyócskák jól lehűltek, elővesszük a pálcikákat, és minden gömböcbe beleszúrunk egy pálcikát úgy, hogy előtte a mázba mártjuk. Tálcára tesszük golyóval lefelé, várunk, hogy egy kicsit megkössön a máz. Aztán a golyókat megforgatjuk a mázban, pohárba állítjuk a pálcika legyen a pohárban, bemázazzuk mindet, várunk annyit, hogy már ne csurogjon,de még ne is kössön meg, és beleforgatjuk a dekorálásra szánt cukorba,csokidarába.
Először a piskótát készítjük el; a vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és jól elkeverjük benne.
Belereszeljük a gyümölcsök héját, hozzáadjuk a sót és a sütőport, majd evőkanalanként a lisztet is a masszához adjuk. A tésztát a formába kanalazzuk, és megsütjük. Végezzünk tűpróbát is! Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
Közben elkészítjük a krémet; egy lábasban csomómentesre keverjük a tejet és a lisztet (tettem bele egy kevés puncsos pudingport, hogy szép rózsaszín színe legyen), majd közepes lángon, folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük.
Levesszük a tűzről, és néha-néha megkevergetve hűlni hagyjuk.
Egy másik edényben habosra keverjük a vajat, és lassan hozzákeverjük a cukrot. Addig keverjük, amíg szemcsés.
A kihűlt tejes krémet kanalanként a vajas krémhez adjuk, és megpróbáljuk minél krémesebbre kavarni (ez legalább 4-5 perc), végül hozzáadjuk a vaníliát, és félretesszük.
Ha a piskóta teljesen kihűlt, egy edénybe tesszük, és minél kisebb darabokra törjük össze (Robotgéppel csináltam, és jó morzsás lett az egész).
Ha már megvannak a kis morzsák, hozzáadjuk a krémet is, amitől majd összeáll az egész massza, és formázható lesz, jól összekeverjük.
Megragadunk egy kis tésztát (legegyszerűbb fagylaltos kanállal szedni), és kézzel golyókat formálunk belőle, majd sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Ha az összes tészta elfogyott, az egész tepsit a hűtőbe rakjuk. Elkészítjük a bevonathoz a mázat, a fehérjét alaposan felverjük, hozzáadagolva a porcukrot. Ha a golyócskák jól lehűltek, elővesszük a pálcikákat, és minden gömböcbe beleszúrunk egy pálcikát úgy, hogy előtte a mázba mártjuk. Tálcára tesszük golyóval lefelé, várunk, hogy egy kicsit megkössön a máz. Aztán a golyókat megforgatjuk a mázban, pohárba állítjuk a pálcika legyen a pohárban, bemázazzuk mindet, várunk annyit, hogy már ne csurogjon,de még ne is kössön meg, és beleforgatjuk a dekorálásra szánt cukorba,csokidarába.
Tálalás
A tojásfehérjés máz helyett használhatunk,olvasztott csokoládét is.

Kedvencnek jelölöm
Cake pops (süti nyalóka)
Hozzávalók
Tészta:
450 g vaj,vagy margarin
300 g cukor
7 db tojás
csipet só
450 g liszt
1 tk. Dr. Oetker Sütőpor
1 citrom és egy narancs héja
Krém:
350 ml tej
60 g liszt
225 g vaj
100 g cukor
2 ek. vanília kivonat
pudingpor (ízlés szerint)
Bevonat:
1 tojásfehérje
25 dkg porcukor
Díszítés:
kristálycukor, dr. oetker tortadara színes, Dr. Oetker Tortadara kakaós stb.
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Hurkapálcát vagy műanyag nyalóka pálcát, vagy amivel a kávét kevergetik,kis műanyag pálcikát veszünk.
Elkészítés
A sütőt előmelegítjük, és egy tepsi alját sütőpapírral kibéleljük, oldalait kivajazzuk, kilisztezzük.
Először a piskótát készítjük el; a vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és jól elkeverjük benne.
Belereszeljük a gyümölcsök héját, hozzáadjuk a sót és a sütőport, majd evőkanalanként a lisztet is a masszához adjuk. A tésztát a formába kanalazzuk, és megsütjük. Végezzünk tűpróbát is! Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
Közben elkészítjük a krémet; egy lábasban csomómentesre keverjük a tejet és a lisztet (tettem bele egy kevés puncsos pudingport, hogy szép rózsaszín színe legyen), majd közepes lángon, folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük.
Levesszük a tűzről, és néha-néha megkevergetve hűlni hagyjuk.
Egy másik edényben habosra keverjük a vajat, és lassan hozzákeverjük a cukrot. Addig keverjük, amíg szemcsés.
A kihűlt tejes krémet kanalanként a vajas krémhez adjuk, és megpróbáljuk minél krémesebbre kavarni (ez legalább 4-5 perc), végül hozzáadjuk a vaníliát, és félretesszük.
Ha a piskóta teljesen kihűlt, egy edénybe tesszük, és minél kisebb darabokra törjük össze (Robotgéppel csináltam, és jó morzsás lett az egész).
Ha már megvannak a kis morzsák, hozzáadjuk a krémet is, amitől majd összeáll az egész massza, és formázható lesz, jól összekeverjük.
Megragadunk egy kis tésztát (legegyszerűbb fagylaltos kanállal szedni), és kézzel golyókat formálunk belőle, majd sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Ha az összes tészta elfogyott, az egész tepsit a hűtőbe rakjuk. Elkészítjük a bevonathoz a mázat, a fehérjét alaposan felverjük, hozzáadagolva a porcukrot. Ha a golyócskák jól lehűltek, elővesszük a pálcikákat, és minden gömböcbe beleszúrunk egy pálcikát úgy, hogy előtte a mázba mártjuk. Tálcára tesszük golyóval lefelé, várunk, hogy egy kicsit megkössön a máz. Aztán a golyókat megforgatjuk a mázban, pohárba állítjuk a pálcika legyen a pohárban, bemázazzuk mindet, várunk annyit, hogy már ne csurogjon,de még ne is kössön meg, és beleforgatjuk a dekorálásra szánt cukorba,csokidarába.
Először a piskótát készítjük el; a vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és jól elkeverjük benne.
Belereszeljük a gyümölcsök héját, hozzáadjuk a sót és a sütőport, majd evőkanalanként a lisztet is a masszához adjuk. A tésztát a formába kanalazzuk, és megsütjük. Végezzünk tűpróbát is! Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
Közben elkészítjük a krémet; egy lábasban csomómentesre keverjük a tejet és a lisztet (tettem bele egy kevés puncsos pudingport, hogy szép rózsaszín színe legyen), majd közepes lángon, folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük.
Levesszük a tűzről, és néha-néha megkevergetve hűlni hagyjuk.
Egy másik edényben habosra keverjük a vajat, és lassan hozzákeverjük a cukrot. Addig keverjük, amíg szemcsés.
A kihűlt tejes krémet kanalanként a vajas krémhez adjuk, és megpróbáljuk minél krémesebbre kavarni (ez legalább 4-5 perc), végül hozzáadjuk a vaníliát, és félretesszük.
Ha a piskóta teljesen kihűlt, egy edénybe tesszük, és minél kisebb darabokra törjük össze (Robotgéppel csináltam, és jó morzsás lett az egész).
Ha már megvannak a kis morzsák, hozzáadjuk a krémet is, amitől majd összeáll az egész massza, és formázható lesz, jól összekeverjük.
Megragadunk egy kis tésztát (legegyszerűbb fagylaltos kanállal szedni), és kézzel golyókat formálunk belőle, majd sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Ha az összes tészta elfogyott, az egész tepsit a hűtőbe rakjuk. Elkészítjük a bevonathoz a mázat, a fehérjét alaposan felverjük, hozzáadagolva a porcukrot. Ha a golyócskák jól lehűltek, elővesszük a pálcikákat, és minden gömböcbe beleszúrunk egy pálcikát úgy, hogy előtte a mázba mártjuk. Tálcára tesszük golyóval lefelé, várunk, hogy egy kicsit megkössön a máz. Aztán a golyókat megforgatjuk a mázban, pohárba állítjuk a pálcika legyen a pohárban, bemázazzuk mindet, várunk annyit, hogy már ne csurogjon,de még ne is kössön meg, és beleforgatjuk a dekorálásra szánt cukorba,csokidarába.
Tálalás
A tojásfehérjés máz helyett használhatunk,olvasztott csokoládét is.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?