Charlotte torta
Hozzávalók
Tészta:
6 egész tojás
6 evőkanál liszt
6 evőkanál cukor
baracklekvár
Töltelékhez:
50 dkg túró
10 dkg porcukor
1 csomagDr. Oetker Őrölt zselatin
1 citrom reszelt héja
4 dl tejszín
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
15-20 dkg barack, vagy ananászkonzerv
Elkészítés
Előkészítés
Előmelegített sütőben süssük meg.
Elkészítés
Először a piskótát süssük meg. Ha kész, egy konyharuhába felcsavarjuk, és hagyjuk kihűlni. Közben a túrót áttörjük, és a porcukorral és vaníliás cukorral ízesítjük. A zselatint a befőtt levével elkészítjük, kicsit hagyjuk hűlni, és a túróhoz adjuk. A tejszínt habbá verjük, és óvatosan a túróhoz adjuk azt is. Ízesítjük a citrom reszelt héjával, majd az gyümölcsdarabokat is beleforgatjuk a krémbe. A piskótát megkenjük a baracklekvárral, és kb. fél centi vastag szeleteket vágjunk. Egy kb. 1,5 liter űrtartalmú tálat szorosan kirakunk a tekercsekkel, ügyelve, hogy maradjon a tetejére is, majd ebbe töltjük a túrós krémet. Hűtőbe tesszük, és ha megdermedt, beborítjuk a maradék piskótával, és másnapig tovább hűtjük. A formából óvatosan kiborítjuk, és díszíthetjük tetszés szerint. Én a piskótát egy enyhén nedvesített konyharuhára fordítom rá a tepsiből és egyből lekenem a lekvárral és így csavarom fel, ha kihűl, már csak szelni kell.
Tálalás
Mint egy tortát,úgy szeleteljük fel!
Tárolás
Hűtőszekrényben kell tárolni,mert csak másnap lehet szeletelni!
Alternatív elkészítés
Ne nyitogassuk ki mindig a sütőt, ha a piskótát csináljuk, mert összeesik!

Kedvencnek jelölöm
Charlotte torta
Hozzávalók
Tészta:
6 egész tojás
6 evőkanál liszt
6 evőkanál cukor
baracklekvár
Töltelékhez:
50 dkg túró
10 dkg porcukor
1 csomagDr. Oetker Őrölt zselatin
1 citrom reszelt héja
4 dl tejszín
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
15-20 dkg barack, vagy ananászkonzerv
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Előmelegített sütőben süssük meg.
Elkészítés
Először a piskótát süssük meg. Ha kész, egy konyharuhába felcsavarjuk, és hagyjuk kihűlni. Közben a túrót áttörjük, és a porcukorral és vaníliás cukorral ízesítjük. A zselatint a befőtt levével elkészítjük, kicsit hagyjuk hűlni, és a túróhoz adjuk. A tejszínt habbá verjük, és óvatosan a túróhoz adjuk azt is. Ízesítjük a citrom reszelt héjával, majd az gyümölcsdarabokat is beleforgatjuk a krémbe. A piskótát megkenjük a baracklekvárral, és kb. fél centi vastag szeleteket vágjunk. Egy kb. 1,5 liter űrtartalmú tálat szorosan kirakunk a tekercsekkel, ügyelve, hogy maradjon a tetejére is, majd ebbe töltjük a túrós krémet. Hűtőbe tesszük, és ha megdermedt, beborítjuk a maradék piskótával, és másnapig tovább hűtjük. A formából óvatosan kiborítjuk, és díszíthetjük tetszés szerint. Én a piskótát egy enyhén nedvesített konyharuhára fordítom rá a tepsiből és egyből lekenem a lekvárral és így csavarom fel, ha kihűl, már csak szelni kell.
Tálalás
Mint egy tortát,úgy szeleteljük fel!
Tárolás
Hűtőszekrényben kell tárolni,mert csak másnap lehet szeletelni!
Alternatív elkészítés
Ne nyitogassuk ki mindig a sütőt, ha a piskótát csináljuk, mert összeesik!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?