Cseresznyés-lekváros tekercs
Hozzávalók
Piskóta laphoz:
12,5 dkg liszt
12,5 dkg cukor
5 tojás
Kenéshez:
baracklekvár
Ezenkívül:
kb. 20-30 dkg cseresznye
Elkészítés
Előkészítés
A cseresznyét (esetleg meggyet) megmossuk, kimagozzuk.
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból piskóta tésztát készítünk. (A sárgáját a cukor kb. felével fehéredésig keverjük, majd habot verünk a fehérjéből a maradék cukorral. A habot a sárgájához adjuk, majd beleforgatjuk a lisztet)
Nagyméretű tepsibe papírt teszünk, és vékonyan elterítjük rajta a masszát, és az egyik hosszabb szélére teszünk egy-két sort az előkészített gyümölcsből.
Kb. 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük, majd megfordítjuk, lehúzzuk róla a papírt, rákenünk ízlés szerinti lekvárt (én a sárgabarackra esküszöm) és feltekerjük. Így egy lekváros tekercset kapunk, esetemben cseresznyével a közepén.
Nagyméretű tepsibe papírt teszünk, és vékonyan elterítjük rajta a masszát, és az egyik hosszabb szélére teszünk egy-két sort az előkészített gyümölcsből.
Kb. 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük, majd megfordítjuk, lehúzzuk róla a papírt, rákenünk ízlés szerinti lekvárt (én a sárgabarackra esküszöm) és feltekerjük. Így egy lekváros tekercset kapunk, esetemben cseresznyével a közepén.

Kedvencnek jelölöm
Cseresznyés-lekváros tekercs
Hozzávalók
Piskóta laphoz:
12,5 dkg liszt
12,5 dkg cukor
5 tojás
Kenéshez:
baracklekvár
Ezenkívül:
kb. 20-30 dkg cseresznye
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A cseresznyét (esetleg meggyet) megmossuk, kimagozzuk.
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból piskóta tésztát készítünk. (A sárgáját a cukor kb. felével fehéredésig keverjük, majd habot verünk a fehérjéből a maradék cukorral. A habot a sárgájához adjuk, majd beleforgatjuk a lisztet)
Nagyméretű tepsibe papírt teszünk, és vékonyan elterítjük rajta a masszát, és az egyik hosszabb szélére teszünk egy-két sort az előkészített gyümölcsből.
Kb. 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük, majd megfordítjuk, lehúzzuk róla a papírt, rákenünk ízlés szerinti lekvárt (én a sárgabarackra esküszöm) és feltekerjük. Így egy lekváros tekercset kapunk, esetemben cseresznyével a közepén.
Nagyméretű tepsibe papírt teszünk, és vékonyan elterítjük rajta a masszát, és az egyik hosszabb szélére teszünk egy-két sort az előkészített gyümölcsből.
Kb. 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük, majd megfordítjuk, lehúzzuk róla a papírt, rákenünk ízlés szerinti lekvárt (én a sárgabarackra esküszöm) és feltekerjük. Így egy lekváros tekercset kapunk, esetemben cseresznyével a közepén.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?