Cseresznyés szelet
Hozzávalók
Cseresznyés szelet
2 üveg magozott cseresznye
10 ek. kristálycukor
15 ek. búzadara
1 l tej
2 cs. Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
4 ek. kristálycukor
2 dl HULALA tejszín
csokireszelék
babapiskóta
Elkészítés
Elkészítés
A magozott cseresznyét leszűrjük, majd a felfogott gyümölcslevet kipótoljuk annyi vízzel, hogy 1 litert kapjunk belőle. Hozzákeverjük a kristálycukrot és a búzadarát. Lassú tűzön felfőzzük, míg be nem sűrűsödik. A tűzről levéve, hozzákeverjük az előzőleg lecsepegtetett cseresznyét. Egy közepes méretű sütőtepsit bevizezünk és a kapott cseresznyés masszát egyenletesen eloszlatjuk benne. Tetejét babapiskótával fedjük be. A tejből, a vaníliás pudingporból és a kristálycukor hozzáadásával pudingot készítünk. Az így elkészült pudingot még melegen a piskóta tetejére öntjük és megvárjuk, míg kihűl teljesen. Nem maradt más hátra, mint hogy a tejszínt kemény habbá verjünk és az egész süti tetejét bevonjuk vele. Csokireszelékkel díszítjük. Hűtőbe téve néhány óra vagy esetleg 1 nap elteltével már fogyaszthatjuk is.
Jó étvágyat :)
Jó étvágyat :)

Kedvencnek jelölöm
Cseresznyés szelet
Hozzávalók
Cseresznyés szelet
2 üveg magozott cseresznye
10 ek. kristálycukor
15 ek. búzadara
1 l tej
4 ek. kristálycukor
2 dl HULALA tejszín
csokireszelék
babapiskóta
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A magozott cseresznyét leszűrjük, majd a felfogott gyümölcslevet kipótoljuk annyi vízzel, hogy 1 litert kapjunk belőle. Hozzákeverjük a kristálycukrot és a búzadarát. Lassú tűzön felfőzzük, míg be nem sűrűsödik. A tűzről levéve, hozzákeverjük az előzőleg lecsepegtetett cseresznyét. Egy közepes méretű sütőtepsit bevizezünk és a kapott cseresznyés masszát egyenletesen eloszlatjuk benne. Tetejét babapiskótával fedjük be. A tejből, a vaníliás pudingporból és a kristálycukor hozzáadásával pudingot készítünk. Az így elkészült pudingot még melegen a piskóta tetejére öntjük és megvárjuk, míg kihűl teljesen. Nem maradt más hátra, mint hogy a tejszínt kemény habbá verjünk és az egész süti tetejét bevonjuk vele. Csokireszelékkel díszítjük. Hűtőbe téve néhány óra vagy esetleg 1 nap elteltével már fogyaszthatjuk is.
Jó étvágyat :)
Jó étvágyat :)







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?