Diókrémes szelet
Hozzávalók
Tésztához:
4 db tojás
25 dkg porcukor
8 ek víz
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
18 dkg liszt
fél cs Dr. Oetker Sütőpor
10 dkg darált dió
só
sütőpapír a tepsibe
Krémhez:
10 dkg margarin
20 dkg porcukor
5 dkg darált dió
3 dl tej
3 ek búzadara
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
1 Dr. Oetker Tortabevonó ét
3 ek olaj
Elkészítés
Elkészítés
A tojásokat szétválasztom, és a fehérjéket egy csipet sóval berakom a hűtőbe. A sárgákat a porcukorral, a vízzel, és a vaníliás cukorral habosra keverem. A liszthez keverem a sütőport, és az egészet beleszitálom a sárgába, belekeverem a diót is. A sütőt 170 fokra kezdem el felmelegíteni. Egy tepsibe, (kb. 20×32 cm) sütőpapírt terítek. A fehérjéket kemény habbá verem, és egy lapáttal a lisztes masszához keverem óvatosan, hogy a hab ne törjön össze. A tepsibe öntöm a masszát, és úgy 35-40 perc alatt megsütöm. Közben a tejben csomómentesen elkeverem a búzadarát, és sűrű tejbegrízt főzök belőle. A puha margarinhoz keverem a porcukrot, és a darált diót. A már kihűlt grízt is hozzáöntöm, és csomómentesre keverem. A kisült piskótát, - ha már kihűlt - kiborítom a tepsiből, és lehúzom az aljáról a sütőpapírt. Visszateszem a tepsibe, keresztben két lappá vágom, és megtöltöm a krémmel. A tetejére gőz fölött megolvasztom a tortabevonó csokit, hozzáadom az olajat, majd a tészta tetejére simítom.

Kedvencnek jelölöm
Diókrémes szelet
Hozzávalók
Tésztához:
4 db tojás
25 dkg porcukor
8 ek víz
18 dkg liszt
fél cs Dr. Oetker Sütőpor
10 dkg darált dió
só
sütőpapír a tepsibe
Krémhez:
10 dkg margarin
20 dkg porcukor
5 dkg darált dió
3 dl tej
3 ek búzadara
3 ek olaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojásokat szétválasztom, és a fehérjéket egy csipet sóval berakom a hűtőbe. A sárgákat a porcukorral, a vízzel, és a vaníliás cukorral habosra keverem. A liszthez keverem a sütőport, és az egészet beleszitálom a sárgába, belekeverem a diót is. A sütőt 170 fokra kezdem el felmelegíteni. Egy tepsibe, (kb. 20×32 cm) sütőpapírt terítek. A fehérjéket kemény habbá verem, és egy lapáttal a lisztes masszához keverem óvatosan, hogy a hab ne törjön össze. A tepsibe öntöm a masszát, és úgy 35-40 perc alatt megsütöm. Közben a tejben csomómentesen elkeverem a búzadarát, és sűrű tejbegrízt főzök belőle. A puha margarinhoz keverem a porcukrot, és a darált diót. A már kihűlt grízt is hozzáöntöm, és csomómentesre keverem. A kisült piskótát, - ha már kihűlt - kiborítom a tepsiből, és lehúzom az aljáról a sütőpapírt. Visszateszem a tepsibe, keresztben két lappá vágom, és megtöltöm a krémmel. A tetejére gőz fölött megolvasztom a tortabevonó csokit, hozzáadom az olajat, majd a tészta tetejére simítom.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?