Diós fèlhold
Hozzávalók
Tèszta:
10 dkg finomliszt
4 tojásfehérje
15 dkg cukor
15 dkg vaj
15 dkg daràlt dió
1 csipet só
1 kk. Dr. Oetker Sütőpor
Bevonat:
4 sárgája
150 g cukor
1/2 vanìlia rúd kikapart magja
2 ek. Forró vìz
Krèm:
100 ml tej
150 g dió
100 g csokoládé
1 evőkanál rum
100 g vaj
100 g cukor
Elkészítés
Tèszta
A tojásfehérjét a sóval kemèny habbà verjük.Làgy vajat ès cukrot kihabosìtjuk, adjuk hozzá a lisztet sütőporral, majd a diót ,vanìliàt vègül forgassuk hozzà 3 rèszletben a tojàshabot . Elosztjuk a sütőpapírral bevont 35 x 25 cm-es formában. előmelegített sütőben 25-30 percig 180 ° C-on sütjük.
Bevonat
A sàrgàjàt a cukorral 4-5 percig krèmes habosra keverjük gèpi habverővel.
Hozzàadjuk a forró vizet, elkeverjük.
A sütőből kivesszük az diós tèsztàt , mèg forrón a tetejère öntjük a sàrgàjàs krèmet ès visszatesszük 15-20 percre 140'C ra. Inkàbb szàradni , ne süljön meg nagyon barnàra.
Hagyjuk kihűlni.
Hozzàadjuk a forró vizet, elkeverjük.
A sütőből kivesszük az diós tèsztàt , mèg forrón a tetejère öntjük a sàrgàjàs krèmet ès visszatesszük 15-20 percre 140'C ra. Inkàbb szàradni , ne süljön meg nagyon barnàra.
Hagyjuk kihűlni.
Krèm
A tejet vajat cukrot összemelegìtjük.
A diót hozzàadjuk ès kevergetve àtforraljuk, levesszük a tűzről ès belekeverjük a csokit ès rumot.
A krèmet a süti tetejèn elosztjuk, elkenjük egyenletesen.
Hűtőben hagyjuk mìg a krèm megdermed.
Nagyobb pogàcsaszaggatóval fèlholdakat szaggatunk belőle.
A diót hozzàadjuk ès kevergetve àtforraljuk, levesszük a tűzről ès belekeverjük a csokit ès rumot.
A krèmet a süti tetejèn elosztjuk, elkenjük egyenletesen.
Hűtőben hagyjuk mìg a krèm megdermed.
Nagyobb pogàcsaszaggatóval fèlholdakat szaggatunk belőle.



Kedvencnek jelölöm
Diós fèlhold
Hozzávalók
Tèszta:
10 dkg finomliszt
4 tojásfehérje
15 dkg cukor
15 dkg vaj
15 dkg daràlt dió
1 csipet só
1 kk. Dr. Oetker Sütőpor
Bevonat:
4 sárgája
150 g cukor
1/2 vanìlia rúd kikapart magja
2 ek. Forró vìz
Krèm:
100 ml tej
150 g dió
100 g csokoládé
1 evőkanál rum
100 g vaj
100 g cukor
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tèszta
A tojásfehérjét a sóval kemèny habbà verjük.Làgy vajat ès cukrot kihabosìtjuk, adjuk hozzá a lisztet sütőporral, majd a diót ,vanìliàt vègül forgassuk hozzà 3 rèszletben a tojàshabot . Elosztjuk a sütőpapírral bevont 35 x 25 cm-es formában. előmelegített sütőben 25-30 percig 180 ° C-on sütjük.
Bevonat
A sàrgàjàt a cukorral 4-5 percig krèmes habosra keverjük gèpi habverővel.
Hozzàadjuk a forró vizet, elkeverjük.
A sütőből kivesszük az diós tèsztàt , mèg forrón a tetejère öntjük a sàrgàjàs krèmet ès visszatesszük 15-20 percre 140'C ra. Inkàbb szàradni , ne süljön meg nagyon barnàra.
Hagyjuk kihűlni.
Hozzàadjuk a forró vizet, elkeverjük.
A sütőből kivesszük az diós tèsztàt , mèg forrón a tetejère öntjük a sàrgàjàs krèmet ès visszatesszük 15-20 percre 140'C ra. Inkàbb szàradni , ne süljön meg nagyon barnàra.
Hagyjuk kihűlni.
Krèm
A tejet vajat cukrot összemelegìtjük.
A diót hozzàadjuk ès kevergetve àtforraljuk, levesszük a tűzről ès belekeverjük a csokit ès rumot.
A krèmet a süti tetejèn elosztjuk, elkenjük egyenletesen.
Hűtőben hagyjuk mìg a krèm megdermed.
Nagyobb pogàcsaszaggatóval fèlholdakat szaggatunk belőle.
A diót hozzàadjuk ès kevergetve àtforraljuk, levesszük a tűzről ès belekeverjük a csokit ès rumot.
A krèmet a süti tetejèn elosztjuk, elkenjük egyenletesen.
Hűtőben hagyjuk mìg a krèm megdermed.
Nagyobb pogàcsaszaggatóval fèlholdakat szaggatunk belőle.








Hozzászólások
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?