Fenséges szelet
Hozzávalók
Tészta:
5 tojás
3 ek kávé
2 ek víz
só
25 dkg porcukor
18 dkg liszt
fél cs Dr. Oetker Sütőpor
1,5 ekDr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Krém:
3 dl tej
3 ek liszt
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
15 dkg margarin
15 dkg porcukor
Elkészítés
Elkészítés
A tojásokat kettéválasztom, és a fehérjéket, egy csipet sóval berakom a hűtőbe.
A sárgájákat a kávéval és a vízzel, meg a porcukorral, legalább 5 percig, habosra kavarom.
A lisztbe keverem a sütőport, és a kakaót, és ezt beleszitálom a sárgájás keverékhez. Az egészet összekavarom.
A 23x36 cm-es tepsimbe sütőpapírt teszek, és a sütőmet 175 fokra kapcsolom be.
Kiveszem a fehérjéket a hűtőből, és kemény habbá keverem, majd egy nagy lapát segítségével, óvatosan a lisztes masszámhoz keverem.
Beleöntöm a tepsimbe, elegyengetem, és berakom sülni.
10 perc után, 160 fokra csökkentem a hőt, és 20-25 perc alatt megsütöm.
Közben a lisztbe keverem apránként a tejet, és csomómentesre kavarom. Belerakom a vaníliás cukrot, és sűrű péppé főzöm. Ha ez a pép kihűlt, akkor a margarinos porcukrot még belekeverem, és jól kihűtöm, az így kapott krémet.
Amikor a piskóta kihűlt, akkor keresztben kettévágom, és a krémmel megtöltöm.
A tetejére tortabevonót lehet olvasztani, és azzal bevonni.
A sárgájákat a kávéval és a vízzel, meg a porcukorral, legalább 5 percig, habosra kavarom.
A lisztbe keverem a sütőport, és a kakaót, és ezt beleszitálom a sárgájás keverékhez. Az egészet összekavarom.
A 23x36 cm-es tepsimbe sütőpapírt teszek, és a sütőmet 175 fokra kapcsolom be.
Kiveszem a fehérjéket a hűtőből, és kemény habbá keverem, majd egy nagy lapát segítségével, óvatosan a lisztes masszámhoz keverem.
Beleöntöm a tepsimbe, elegyengetem, és berakom sülni.
10 perc után, 160 fokra csökkentem a hőt, és 20-25 perc alatt megsütöm.
Közben a lisztbe keverem apránként a tejet, és csomómentesre kavarom. Belerakom a vaníliás cukrot, és sűrű péppé főzöm. Ha ez a pép kihűlt, akkor a margarinos porcukrot még belekeverem, és jól kihűtöm, az így kapott krémet.
Amikor a piskóta kihűlt, akkor keresztben kettévágom, és a krémmel megtöltöm.
A tetejére tortabevonót lehet olvasztani, és azzal bevonni.
Kedvencnek jelölöm
Fenséges szelet
Hozzávalók
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojásokat kettéválasztom, és a fehérjéket, egy csipet sóval berakom a hűtőbe.
A sárgájákat a kávéval és a vízzel, meg a porcukorral, legalább 5 percig, habosra kavarom.
A lisztbe keverem a sütőport, és a kakaót, és ezt beleszitálom a sárgájás keverékhez. Az egészet összekavarom.
A 23x36 cm-es tepsimbe sütőpapírt teszek, és a sütőmet 175 fokra kapcsolom be.
Kiveszem a fehérjéket a hűtőből, és kemény habbá keverem, majd egy nagy lapát segítségével, óvatosan a lisztes masszámhoz keverem.
Beleöntöm a tepsimbe, elegyengetem, és berakom sülni.
10 perc után, 160 fokra csökkentem a hőt, és 20-25 perc alatt megsütöm.
Közben a lisztbe keverem apránként a tejet, és csomómentesre kavarom. Belerakom a vaníliás cukrot, és sűrű péppé főzöm. Ha ez a pép kihűlt, akkor a margarinos porcukrot még belekeverem, és jól kihűtöm, az így kapott krémet.
Amikor a piskóta kihűlt, akkor keresztben kettévágom, és a krémmel megtöltöm.
A tetejére tortabevonót lehet olvasztani, és azzal bevonni.
A sárgájákat a kávéval és a vízzel, meg a porcukorral, legalább 5 percig, habosra kavarom.
A lisztbe keverem a sütőport, és a kakaót, és ezt beleszitálom a sárgájás keverékhez. Az egészet összekavarom.
A 23x36 cm-es tepsimbe sütőpapírt teszek, és a sütőmet 175 fokra kapcsolom be.
Kiveszem a fehérjéket a hűtőből, és kemény habbá keverem, majd egy nagy lapát segítségével, óvatosan a lisztes masszámhoz keverem.
Beleöntöm a tepsimbe, elegyengetem, és berakom sülni.
10 perc után, 160 fokra csökkentem a hőt, és 20-25 perc alatt megsütöm.
Közben a lisztbe keverem apránként a tejet, és csomómentesre kavarom. Belerakom a vaníliás cukrot, és sűrű péppé főzöm. Ha ez a pép kihűlt, akkor a margarinos porcukrot még belekeverem, és jól kihűtöm, az így kapott krémet.
Amikor a piskóta kihűlt, akkor keresztben kettévágom, és a krémmel megtöltöm.
A tetejére tortabevonót lehet olvasztani, és azzal bevonni.



Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?