Habkönyű vajkrémes torta
Hozzávalók
Piskóta:
8 tojás
8 ek. cukor
8 ek. liszt
1 tasak Dr. Oetker sütőpor
2 tasak Dr. Oetker vanillincukor
Krém:
3 tojás fehérje
2,5 dl-es bögre kristálycukor
4 tasak Dr. Oetker vanillincukor
25 dkg puha vaj
csipet só
Torta bevonó:
0,5 liter tejszín
1 tasak Dr. Oetker vanillincukor
Elkészítés
Elkészítés
A hozzávalókból piskótát sütünk, kihűtjük, és 3 lapra vágjuk.
Krém: A tojásfehérjéket a cukorral, csipet sóval gőz fölött addig keverjük, amíg a cukor fel nem olvad. Nem kell arra törekedni, hogy fel legyen verve, lényeg a cukor teljes olvadása. Vigyázzunk, hogy az edény falán se maradjon. Jó forrónak kell lennie az anyagnak, hogy a fehérje sterilizálódjon. Ezután levesszük a gőzről, és gépi habverővel elkezdjük verni, míg teljesen ki nem hűl. Ha lehűlt , apránként elkezdjük hozzáadni a puha vajat. Adagolás közben úgy fog kinézni, mintha összeesne, és kicsapódna a vaj, de tovább verve ki fog simulni. Ezután, bármivel ízesíthetjük.
Én 4 tasak Dr. Oetker Vanillincukorral ízesítettem. Tortánkat megtöltjük a krémmel, annyi krémet hagyva, hogy a tortát vékonyan bevonhatjuk vele. A tejszínt a vanillincukorral kemény habbá verjük, és bevonjuk, díszítjük.
Krém: A tojásfehérjéket a cukorral, csipet sóval gőz fölött addig keverjük, amíg a cukor fel nem olvad. Nem kell arra törekedni, hogy fel legyen verve, lényeg a cukor teljes olvadása. Vigyázzunk, hogy az edény falán se maradjon. Jó forrónak kell lennie az anyagnak, hogy a fehérje sterilizálódjon. Ezután levesszük a gőzről, és gépi habverővel elkezdjük verni, míg teljesen ki nem hűl. Ha lehűlt , apránként elkezdjük hozzáadni a puha vajat. Adagolás közben úgy fog kinézni, mintha összeesne, és kicsapódna a vaj, de tovább verve ki fog simulni. Ezután, bármivel ízesíthetjük.
Én 4 tasak Dr. Oetker Vanillincukorral ízesítettem. Tortánkat megtöltjük a krémmel, annyi krémet hagyva, hogy a tortát vékonyan bevonhatjuk vele. A tejszínt a vanillincukorral kemény habbá verjük, és bevonjuk, díszítjük.
Tálalás
16 szelet
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk, fogyasztás előtt jól hűtsük le!

Kedvencnek jelölöm
Habkönyű vajkrémes torta
Hozzávalók
Piskóta:
8 tojás
8 ek. cukor
8 ek. liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
Krém:
3 tojás fehérje
2,5 dl-es bögre kristálycukor
4 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
25 dkg puha vaj
csipet só
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A hozzávalókból piskótát sütünk, kihűtjük, és 3 lapra vágjuk.
Krém: A tojásfehérjéket a cukorral, csipet sóval gőz fölött addig keverjük, amíg a cukor fel nem olvad. Nem kell arra törekedni, hogy fel legyen verve, lényeg a cukor teljes olvadása. Vigyázzunk, hogy az edény falán se maradjon. Jó forrónak kell lennie az anyagnak, hogy a fehérje sterilizálódjon. Ezután levesszük a gőzről, és gépi habverővel elkezdjük verni, míg teljesen ki nem hűl. Ha lehűlt , apránként elkezdjük hozzáadni a puha vajat. Adagolás közben úgy fog kinézni, mintha összeesne, és kicsapódna a vaj, de tovább verve ki fog simulni. Ezután, bármivel ízesíthetjük.
Én 4 tasak Dr. Oetker Vanillincukorral ízesítettem. Tortánkat megtöltjük a krémmel, annyi krémet hagyva, hogy a tortát vékonyan bevonhatjuk vele. A tejszínt a vanillincukorral kemény habbá verjük, és bevonjuk, díszítjük.
Krém: A tojásfehérjéket a cukorral, csipet sóval gőz fölött addig keverjük, amíg a cukor fel nem olvad. Nem kell arra törekedni, hogy fel legyen verve, lényeg a cukor teljes olvadása. Vigyázzunk, hogy az edény falán se maradjon. Jó forrónak kell lennie az anyagnak, hogy a fehérje sterilizálódjon. Ezután levesszük a gőzről, és gépi habverővel elkezdjük verni, míg teljesen ki nem hűl. Ha lehűlt , apránként elkezdjük hozzáadni a puha vajat. Adagolás közben úgy fog kinézni, mintha összeesne, és kicsapódna a vaj, de tovább verve ki fog simulni. Ezután, bármivel ízesíthetjük.
Én 4 tasak Dr. Oetker Vanillincukorral ízesítettem. Tortánkat megtöltjük a krémmel, annyi krémet hagyva, hogy a tortát vékonyan bevonhatjuk vele. A tejszínt a vanillincukorral kemény habbá verjük, és bevonjuk, díszítjük.
Tálalás
16 szelet
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk, fogyasztás előtt jól hűtsük le!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?