Isteni dobostorta
Hozzávalók
Piskóta:
7 tojás
1 csipet só
7 púpozott evőkanál kristálycukor
7 púpozott evőkanál átszitált liszt
Krém:
4 egész tojás
20 dkg kristálycukor
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
10 dkg étcsokoládé
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
20 dkg vaj
kevés rum
Dobostető:
15 dkg porcukor
2 tk ecet
2 tk vaj
víz
Elkészítés
Elkészítés
1. A krémmel kezdjük: gőz felett felverjük a tojásokat, a cukrot és a vaníliás cukrokat. Megolvasztjuk a csokit, és hozzákeverjük. Levesszük a gőzről, és belekeverjük a kakaót és a rumot (vagy aromát). Teljesen kihűtjük hűtőben.
2. Elkészítjük a piskótát: a tojássárgákat felverjük a fele cukorral. A tojásfehérjéket felverjük a sóval és a másik fele cukorral. Óvatosan hozzákeverjük a lisztet a sárgájás krémhez, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojáshabot. 3 részre osztjuk a masszát, és vékony lapokat sütünk belőle sütőpapíros gáztepsiben.
3. A kihűlt krémhez hozzákeverjük az előzőleg habosra kevert vajat, majd visszatesszük a hűtőbe.
4. A piskótákat hosszában elfelezzük, és kiválasztjuk a legszebbet: ez lesz a teteje. Felvágjuk srégen, hogy háromszög alakú szeletek legyenek.
5. Elkészítjük a karamellt a tetejére: átszitáljuk a porcukrot, és annyi vizet adunk hozzá, hogy éppen csak el lehessen vele keverni. Hozzáadjuk az ecetet és a vajat, és közepes lángon kevergetjük, amíg el nem párolog a víz (kb. negyed óra). Amikor szép borostyán sárga, óvatosan, vajas pengéjű késsel kenjük el a háromszögeken.
6. A krémet verjük fel még egyszer, hogy jó habos legyen, majd kenjük meg vele az 5 db piskótalapot, és tegyük rá a dobostetőket.
7. Díszítsük ízlésünk szerint. Jó étvágyat!
2. Elkészítjük a piskótát: a tojássárgákat felverjük a fele cukorral. A tojásfehérjéket felverjük a sóval és a másik fele cukorral. Óvatosan hozzákeverjük a lisztet a sárgájás krémhez, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojáshabot. 3 részre osztjuk a masszát, és vékony lapokat sütünk belőle sütőpapíros gáztepsiben.
3. A kihűlt krémhez hozzákeverjük az előzőleg habosra kevert vajat, majd visszatesszük a hűtőbe.
4. A piskótákat hosszában elfelezzük, és kiválasztjuk a legszebbet: ez lesz a teteje. Felvágjuk srégen, hogy háromszög alakú szeletek legyenek.
5. Elkészítjük a karamellt a tetejére: átszitáljuk a porcukrot, és annyi vizet adunk hozzá, hogy éppen csak el lehessen vele keverni. Hozzáadjuk az ecetet és a vajat, és közepes lángon kevergetjük, amíg el nem párolog a víz (kb. negyed óra). Amikor szép borostyán sárga, óvatosan, vajas pengéjű késsel kenjük el a háromszögeken.
6. A krémet verjük fel még egyszer, hogy jó habos legyen, majd kenjük meg vele az 5 db piskótalapot, és tegyük rá a dobostetőket.
7. Díszítsük ízlésünk szerint. Jó étvágyat!
Alternatív elkészítés
Ez a legkedvencebb süti és tortareceptem, mindenkinek meleg szívvel ajánlom! Egyszerűen isteni! És így, hogy nem kör alakú, gyorsabban is megvan, ám az ízéből cseppet sem von le! :)

Kedvencnek jelölöm
Isteni dobostorta
Hozzávalók
Piskóta:
7 tojás
1 csipet só
7 púpozott evőkanál kristálycukor
7 púpozott evőkanál átszitált liszt
Krém:
4 egész tojás
20 dkg kristálycukor
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
10 dkg étcsokoládé
20 dkg vaj
kevés rum
Dobostető:
15 dkg porcukor
2 tk ecet
2 tk vaj
víz
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1. A krémmel kezdjük: gőz felett felverjük a tojásokat, a cukrot és a vaníliás cukrokat. Megolvasztjuk a csokit, és hozzákeverjük. Levesszük a gőzről, és belekeverjük a kakaót és a rumot (vagy aromát). Teljesen kihűtjük hűtőben.
2. Elkészítjük a piskótát: a tojássárgákat felverjük a fele cukorral. A tojásfehérjéket felverjük a sóval és a másik fele cukorral. Óvatosan hozzákeverjük a lisztet a sárgájás krémhez, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojáshabot. 3 részre osztjuk a masszát, és vékony lapokat sütünk belőle sütőpapíros gáztepsiben.
3. A kihűlt krémhez hozzákeverjük az előzőleg habosra kevert vajat, majd visszatesszük a hűtőbe.
4. A piskótákat hosszában elfelezzük, és kiválasztjuk a legszebbet: ez lesz a teteje. Felvágjuk srégen, hogy háromszög alakú szeletek legyenek.
5. Elkészítjük a karamellt a tetejére: átszitáljuk a porcukrot, és annyi vizet adunk hozzá, hogy éppen csak el lehessen vele keverni. Hozzáadjuk az ecetet és a vajat, és közepes lángon kevergetjük, amíg el nem párolog a víz (kb. negyed óra). Amikor szép borostyán sárga, óvatosan, vajas pengéjű késsel kenjük el a háromszögeken.
6. A krémet verjük fel még egyszer, hogy jó habos legyen, majd kenjük meg vele az 5 db piskótalapot, és tegyük rá a dobostetőket.
7. Díszítsük ízlésünk szerint. Jó étvágyat!
2. Elkészítjük a piskótát: a tojássárgákat felverjük a fele cukorral. A tojásfehérjéket felverjük a sóval és a másik fele cukorral. Óvatosan hozzákeverjük a lisztet a sárgájás krémhez, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojáshabot. 3 részre osztjuk a masszát, és vékony lapokat sütünk belőle sütőpapíros gáztepsiben.
3. A kihűlt krémhez hozzákeverjük az előzőleg habosra kevert vajat, majd visszatesszük a hűtőbe.
4. A piskótákat hosszában elfelezzük, és kiválasztjuk a legszebbet: ez lesz a teteje. Felvágjuk srégen, hogy háromszög alakú szeletek legyenek.
5. Elkészítjük a karamellt a tetejére: átszitáljuk a porcukrot, és annyi vizet adunk hozzá, hogy éppen csak el lehessen vele keverni. Hozzáadjuk az ecetet és a vajat, és közepes lángon kevergetjük, amíg el nem párolog a víz (kb. negyed óra). Amikor szép borostyán sárga, óvatosan, vajas pengéjű késsel kenjük el a háromszögeken.
6. A krémet verjük fel még egyszer, hogy jó habos legyen, majd kenjük meg vele az 5 db piskótalapot, és tegyük rá a dobostetőket.
7. Díszítsük ízlésünk szerint. Jó étvágyat!
Alternatív elkészítés
Ez a legkedvencebb süti és tortareceptem, mindenkinek meleg szívvel ajánlom! Egyszerűen isteni! És így, hogy nem kör alakú, gyorsabban is megvan, ám az ízéből cseppet sem von le! :)






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?