Karamell pite
Hozzávalók
Tészta:
35 dkg liszt
12 dkg margarin vagy zsír
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
2 dl tejföl
1 csipet só
Karamell krém:
22 dkg kristálycukor
6 dkg liszt
10 dkg vaj vagy margarin
2.5 dl tej
1 dl víz
Elkészítés
Elkészítés
Tészta: A lisztet összekeverem a sütőporral, utána a többi hozzávalóval simára gyúrom. 4 cipót formázok belőle. Vékonyra kinyújtom, majd külön -külön zsírozott tepsi hátán megsütöm mind a négyet. Sütés előtt megszurkálom a lapokat. Közepes hőfokon kell sütni, nem szabad a tésztának megbarnulnia. Ne ijedjetek meg, először kemény a kisült tészta!
Krém: 12 dkg cukrot kis lángon barnára pirítok, állandó keverés mellett. Hozzáöntöm az 1 dl vizet. Addig kavargatom, amíg a karamell felolvad, utána hozzáöntök 1,5 dl tejet, összekeverem. A maradék 1 dl tejet simára keverem a 6 dkg liszttel, hozzáöntöm a karamellhez, állandó keverés mellett sűrűre főzöm. A maradék cukrot és a vajat kikeverem, a kihűlt karamellkrémhez adom. A lapokat megkenem a krémmel, egymásra rakom, alufóliával letakarom. 1 napig állni hagyom. Másnapra megpuhul, nagyon finom lesz.
Ízlés szerint lehet porcukrozni a tetejét.
Ez a recept Anyukám szakácsfüzetéből van.
Krém: 12 dkg cukrot kis lángon barnára pirítok, állandó keverés mellett. Hozzáöntöm az 1 dl vizet. Addig kavargatom, amíg a karamell felolvad, utána hozzáöntök 1,5 dl tejet, összekeverem. A maradék 1 dl tejet simára keverem a 6 dkg liszttel, hozzáöntöm a karamellhez, állandó keverés mellett sűrűre főzöm. A maradék cukrot és a vajat kikeverem, a kihűlt karamellkrémhez adom. A lapokat megkenem a krémmel, egymásra rakom, alufóliával letakarom. 1 napig állni hagyom. Másnapra megpuhul, nagyon finom lesz.
Ízlés szerint lehet porcukrozni a tetejét.
Ez a recept Anyukám szakácsfüzetéből van.
Tálalás
Kb. 30-40 darab lesz belőle, attól függ mekkorára vágjuk.
Tárolás
Letakarva sokáig friss marad, ha "marad" belőle.
Alternatív elkészítés
A krémet nem kell vastagon kenni a tésztára!


Kedvencnek jelölöm
Karamell pite
Hozzávalók
Karamell krém:
22 dkg kristálycukor
6 dkg liszt
10 dkg vaj vagy margarin
2.5 dl tej
1 dl víz
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Tészta: A lisztet összekeverem a sütőporral, utána a többi hozzávalóval simára gyúrom. 4 cipót formázok belőle. Vékonyra kinyújtom, majd külön -külön zsírozott tepsi hátán megsütöm mind a négyet. Sütés előtt megszurkálom a lapokat. Közepes hőfokon kell sütni, nem szabad a tésztának megbarnulnia. Ne ijedjetek meg, először kemény a kisült tészta!
Krém: 12 dkg cukrot kis lángon barnára pirítok, állandó keverés mellett. Hozzáöntöm az 1 dl vizet. Addig kavargatom, amíg a karamell felolvad, utána hozzáöntök 1,5 dl tejet, összekeverem. A maradék 1 dl tejet simára keverem a 6 dkg liszttel, hozzáöntöm a karamellhez, állandó keverés mellett sűrűre főzöm. A maradék cukrot és a vajat kikeverem, a kihűlt karamellkrémhez adom. A lapokat megkenem a krémmel, egymásra rakom, alufóliával letakarom. 1 napig állni hagyom. Másnapra megpuhul, nagyon finom lesz.
Ízlés szerint lehet porcukrozni a tetejét.
Ez a recept Anyukám szakácsfüzetéből van.
Krém: 12 dkg cukrot kis lángon barnára pirítok, állandó keverés mellett. Hozzáöntöm az 1 dl vizet. Addig kavargatom, amíg a karamell felolvad, utána hozzáöntök 1,5 dl tejet, összekeverem. A maradék 1 dl tejet simára keverem a 6 dkg liszttel, hozzáöntöm a karamellhez, állandó keverés mellett sűrűre főzöm. A maradék cukrot és a vajat kikeverem, a kihűlt karamellkrémhez adom. A lapokat megkenem a krémmel, egymásra rakom, alufóliával letakarom. 1 napig állni hagyom. Másnapra megpuhul, nagyon finom lesz.
Ízlés szerint lehet porcukrozni a tetejét.
Ez a recept Anyukám szakácsfüzetéből van.
Tálalás
Kb. 30-40 darab lesz belőle, attól függ mekkorára vágjuk.
Tárolás
Letakarva sokáig friss marad, ha "marad" belőle.
Alternatív elkészítés
A krémet nem kell vastagon kenni a tésztára!





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?