Kati tészta
Hozzávalók
Laphoz:
0,5 kg liszt
15 dkg cukor
15 dkg zsír vagy margarin
3 db tojás
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
tej
Töltelék:
1 lap összetörve
kevés vaníliás tej
2 ek baracklekvár
15 dkg cukor
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
10 dkg vaj
20 ml rum
Elkészítés
Előkészítés
Kivajazott és kilisztezett tepsi.
Elkészítés
1. A lisztet, a cukrot, a zsírt vagy margarint, a sütőport és a 3 db tojássárgáját összegyúrjuk annyi tejjel, amennyit felvesz, és három egyenlő részre osztjuk. Három lapot nyújtunk belőle és megsütjük.
2. Az egyik lapot összetörjük és kevés vaníliás tejben megáztatjuk. Majd a 2 evőkanál baracklekvárt, a cukrot, a kakaót és a vajat, a rummal összekeverjük, és a két lap közé tesszük.
3. A tojásfehérjét gőz felett porcukorral (kb.15 dkg) kemény habbá verjük, a tészta tetejére kenjük.
Miután megszáradt a hab, megszórhatjuk csoki reszelékkel.
2. Az egyik lapot összetörjük és kevés vaníliás tejben megáztatjuk. Majd a 2 evőkanál baracklekvárt, a cukrot, a kakaót és a vajat, a rummal összekeverjük, és a két lap közé tesszük.
3. A tojásfehérjét gőz felett porcukorral (kb.15 dkg) kemény habbá verjük, a tészta tetejére kenjük.
Miután megszáradt a hab, megszórhatjuk csoki reszelékkel.


Kedvencnek jelölöm
Kati tészta
Hozzávalók
Laphoz:
0,5 kg liszt
15 dkg cukor
15 dkg zsír vagy margarin
3 db tojás
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
tej
Töltelék:
1 lap összetörve
kevés vaníliás tej
2 ek baracklekvár
15 dkg cukor
10 dkg vaj
20 ml rum
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Kivajazott és kilisztezett tepsi.
Elkészítés
1. A lisztet, a cukrot, a zsírt vagy margarint, a sütőport és a 3 db tojássárgáját összegyúrjuk annyi tejjel, amennyit felvesz, és három egyenlő részre osztjuk. Három lapot nyújtunk belőle és megsütjük.
2. Az egyik lapot összetörjük és kevés vaníliás tejben megáztatjuk. Majd a 2 evőkanál baracklekvárt, a cukrot, a kakaót és a vajat, a rummal összekeverjük, és a két lap közé tesszük.
3. A tojásfehérjét gőz felett porcukorral (kb.15 dkg) kemény habbá verjük, a tészta tetejére kenjük.
Miután megszáradt a hab, megszórhatjuk csoki reszelékkel.
2. Az egyik lapot összetörjük és kevés vaníliás tejben megáztatjuk. Majd a 2 evőkanál baracklekvárt, a cukrot, a kakaót és a vajat, a rummal összekeverjük, és a két lap közé tesszük.
3. A tojásfehérjét gőz felett porcukorral (kb.15 dkg) kemény habbá verjük, a tészta tetejére kenjük.
Miután megszáradt a hab, megszórhatjuk csoki reszelékkel.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?