Kosárka diókrémmel
Hozzávalók
Tészta:
210 g liszt
100 g porcukor
1 Dr. oetker Vanillincukor
100 g margarin
2 tojássárgája
kosárka forma
Krém:
100 g margarin
100 g porcukor
100 g darált dió
rum
Csokoládémáz:
50 g étcsokoládé
50 g margarin
cukorka
Elkészítés
Elkészítés
A tészta hozzávalóit összegyúrom,1 órára beteszem a hűtőbe pihentetni és utána kibélelem vele a kosárka formát. Közepes lángnál (180 fok) aranysárgára sütöm, és még melegen kiveszem a formából.
A krémhez a margarint a porcukorral habosra keverem, hozzáadom a diót és a rumot. Nyomózsákba teszem és megtöltöm a kosárkát.
A mázhoz valókat összeolvasztom, meglocsolom vele a töltött kosárkát és egy cukorkával díszítem.
A krémhez a margarint a porcukorral habosra keverem, hozzáadom a diót és a rumot. Nyomózsákba teszem és megtöltöm a kosárkát.
A mázhoz valókat összeolvasztom, meglocsolom vele a töltött kosárkát és egy cukorkával díszítem.

Kedvencnek jelölöm
Kosárka diókrémmel
Hozzávalók
Tészta:
210 g liszt
100 g porcukor
100 g margarin
2 tojássárgája
kosárka forma
Krém:
100 g margarin
100 g porcukor
100 g darált dió
rum
Csokoládémáz:
50 g étcsokoládé
50 g margarin
cukorka
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta hozzávalóit összegyúrom,1 órára beteszem a hűtőbe pihentetni és utána kibélelem vele a kosárka formát. Közepes lángnál (180 fok) aranysárgára sütöm, és még melegen kiveszem a formából.
A krémhez a margarint a porcukorral habosra keverem, hozzáadom a diót és a rumot. Nyomózsákba teszem és megtöltöm a kosárkát.
A mázhoz valókat összeolvasztom, meglocsolom vele a töltött kosárkát és egy cukorkával díszítem.
A krémhez a margarint a porcukorral habosra keverem, hozzáadom a diót és a rumot. Nyomózsákba teszem és megtöltöm a kosárkát.
A mázhoz valókat összeolvasztom, meglocsolom vele a töltött kosárkát és egy cukorkával díszítem.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?