Mákos sárgarépakenyér
Hozzávalók
Mákos sárgarépakenyér
15 dkg margarin
17 dkg porcukor
1 cs Dr. oetker Vanillincukor
1 narancs reszelt héja
1/2 narancs leve
só
4 tojás
25 dkg sárgarépa
10 dkg liszt
15 dkg darált mandula vagy mogyoró
10 dkg darált mák
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
Elkészítés
Elkészítés
A puha margarint a cukorral, a vaníliás cukorral, a narancshéjjal és narancslével, csipetnyi sóval habosra keverjük.
A tojások sárgáját egyenként hozzáadjuk, és addig keverjük tovább, amíg egészen világos masszát nem kapunk.
A reszelt sárgarépát beleszórjuk. Ezután a liszt, a darált mandula, és a mák kerül bele. Végül a kemény habbá vert tojásfehérjéket is beleforgatjuk.
Egy gyümölcskenyérformát kibélelünk papírral, és a tésztával megtöltjük. (Én egy csatos, kuglófbetétes sütőformában sütöttem, amit sütősprayvel fújtam be.)
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra, majd a tepsit a sütőbe toljuk, 15 perc múlva 160-170 fokra visszavesszük, és kb. 40 percig sütjük még.
A formában hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk, és csak azután szeleteljük fel.
A tojások sárgáját egyenként hozzáadjuk, és addig keverjük tovább, amíg egészen világos masszát nem kapunk.
A reszelt sárgarépát beleszórjuk. Ezután a liszt, a darált mandula, és a mák kerül bele. Végül a kemény habbá vert tojásfehérjéket is beleforgatjuk.
Egy gyümölcskenyérformát kibélelünk papírral, és a tésztával megtöltjük. (Én egy csatos, kuglófbetétes sütőformában sütöttem, amit sütősprayvel fújtam be.)
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra, majd a tepsit a sütőbe toljuk, 15 perc múlva 160-170 fokra visszavesszük, és kb. 40 percig sütjük még.
A formában hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk, és csak azután szeleteljük fel.
Kedvencnek jelölöm
Mákos sárgarépakenyér
Hozzávalók
Mákos sárgarépakenyér
15 dkg margarin
17 dkg porcukor
1 narancs reszelt héja
1/2 narancs leve
só
4 tojás
25 dkg sárgarépa
10 dkg liszt
15 dkg darált mandula vagy mogyoró
10 dkg darált mák
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A puha margarint a cukorral, a vaníliás cukorral, a narancshéjjal és narancslével, csipetnyi sóval habosra keverjük.
A tojások sárgáját egyenként hozzáadjuk, és addig keverjük tovább, amíg egészen világos masszát nem kapunk.
A reszelt sárgarépát beleszórjuk. Ezután a liszt, a darált mandula, és a mák kerül bele. Végül a kemény habbá vert tojásfehérjéket is beleforgatjuk.
Egy gyümölcskenyérformát kibélelünk papírral, és a tésztával megtöltjük. (Én egy csatos, kuglófbetétes sütőformában sütöttem, amit sütősprayvel fújtam be.)
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra, majd a tepsit a sütőbe toljuk, 15 perc múlva 160-170 fokra visszavesszük, és kb. 40 percig sütjük még.
A formában hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk, és csak azután szeleteljük fel.
A tojások sárgáját egyenként hozzáadjuk, és addig keverjük tovább, amíg egészen világos masszát nem kapunk.
A reszelt sárgarépát beleszórjuk. Ezután a liszt, a darált mandula, és a mák kerül bele. Végül a kemény habbá vert tojásfehérjéket is beleforgatjuk.
Egy gyümölcskenyérformát kibélelünk papírral, és a tésztával megtöltjük. (Én egy csatos, kuglófbetétes sütőformában sütöttem, amit sütősprayvel fújtam be.)
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra, majd a tepsit a sütőbe toljuk, 15 perc múlva 160-170 fokra visszavesszük, és kb. 40 percig sütjük még.
A formában hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk, és csak azután szeleteljük fel.



Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?