Mákos süti
Hozzávalók
Mákos süti
10 dkg dió
10 dkg mazsola
15 dkg darált mák
30 dkg cukor
15 dkg liszt
3 db tojás
7 dkg margarin
1 kk. Dr. Oetker Sütőpor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 db citrom héja
2 dl tejföl
Elkészítés
Elkészítés
A tojássárgáját a cukrokkal, és a tejföllel habosra keverjük, majd a tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. A habot óvatosan a tejfölös masszába forgatjuk, és hozzáadjuk az olvasztott vajat, a sütőporral kevert lisztet, majd mazsolát, durvára vágott diót, végül belekeverjük a mákot.
Egy kb. 30 x 20 cm-es tepsit kikenünk vajjal, megszórunk zsemlemorzsával, és beleöntjük sütinket. 190 fokon sütjük kb. 40 percig. Ellenőrizzük tűpróbával.
Egy kb. 30 x 20 cm-es tepsit kikenünk vajjal, megszórunk zsemlemorzsával, és beleöntjük sütinket. 190 fokon sütjük kb. 40 percig. Ellenőrizzük tűpróbával.
Alternatív elkészítés
Én tettem most még bele kandírozott narancshéjat, de mazsola helyett mehet még bele meggy is. Ha kettévágjuk, és szeretjük a lekvárt, azt is elbírja, főleg a párom, mivel a kedvence a lekváros süti. Most házi baracklekvárral kentem meg. Isteni!!!!

Kedvencnek jelölöm
Mákos süti
Hozzávalók
Mákos süti
10 dkg dió
10 dkg mazsola
15 dkg darált mák
30 dkg cukor
15 dkg liszt
3 db tojás
7 dkg margarin
1 kk. Dr. Oetker Sütőpor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 db citrom héja
2 dl tejföl
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojássárgáját a cukrokkal, és a tejföllel habosra keverjük, majd a tojásfehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. A habot óvatosan a tejfölös masszába forgatjuk, és hozzáadjuk az olvasztott vajat, a sütőporral kevert lisztet, majd mazsolát, durvára vágott diót, végül belekeverjük a mákot.
Egy kb. 30 x 20 cm-es tepsit kikenünk vajjal, megszórunk zsemlemorzsával, és beleöntjük sütinket. 190 fokon sütjük kb. 40 percig. Ellenőrizzük tűpróbával.
Egy kb. 30 x 20 cm-es tepsit kikenünk vajjal, megszórunk zsemlemorzsával, és beleöntjük sütinket. 190 fokon sütjük kb. 40 percig. Ellenőrizzük tűpróbával.
Alternatív elkészítés
Én tettem most még bele kandírozott narancshéjat, de mazsola helyett mehet még bele meggy is. Ha kettévágjuk, és szeretjük a lekvárt, azt is elbírja, főleg a párom, mivel a kedvence a lekváros süti. Most házi baracklekvárral kentem meg. Isteni!!!!




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?