Mézes birsalagút
Hozzávalók
A töltelékhez:
2 nagyobb birsalma
fél citrom leve
1 dl édes fehér bor
3 evőkanál méz
2 szem szegfűszeg
fél rúd fahéj
7 Dr. Oetker Lapzselatin
A piskótához:
4 tojás
8 dkg cukor
6 dkg liszt
1 csapott evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1 evőkanál olaj
A krémhez:
20 dkg vaj
25 dkg gesztenyemassza
1 evőkanál rum
1 evőkanál porcukor
A tetejére:
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés
Elkészítés
A birsalmát alaposan megmossuk, meghámozzuk, negyedekbe vágjuk, magházát kiszedjük. A vízzel, mézzel, borral és fűszerekkel felforraljuk, és kislángon 5 percig főzzük. Hűlni hagyjuk, lecsepegtetjük, és kis kockákra vágjuk.
A piskótához a tojások sárgáját a cukor egyharmadával fehéredésig keverjük, a fehérjét a maradék cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóval összekeverjük. A kétféle tojásos masszát összekeverjük, óvatosan beleforgatjuk a lisztes kakaót és az olajat. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe simítjuk, és közepes lánggal (180 C0) megsütjük.
A krémhez a gesztenye masszát, a cukrot és a vajat habosra keverjük.
Megvárjuk, míg a piskóta kihűl, majd egy őzgerincforma széles és hosszú csíkot a süti széléből levágunk (ez lesz a süti talpa), a többit a krém 2/3-ával megkenünk, és óvatosan a kibélelt őzgerincformába csúsztatunk. Megtöltjük a lecsepegtette gyümölccsel. A zselatin lapokat egyesével a gyümölcs leszűrt levébe rakjuk, addig melegítjük, amíg felolvadnak. Utána a birsalmára merjük, és a félretett piskótát vékonyan megkenjük krémmel, és beborítjuk vele a formát krémmel lefelé.
Hűtőben egy fél napig dermesztjük.(3 óra is elég)
Ezután kiborítjuk, a papírt vagy fóliát lehúzzuk róla, a maradék krémmel megkenjük, olvasztott csokival beborítjuk, apróra vágott dióval díszítjük.
A piskótához a tojások sárgáját a cukor egyharmadával fehéredésig keverjük, a fehérjét a maradék cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóval összekeverjük. A kétféle tojásos masszát összekeverjük, óvatosan beleforgatjuk a lisztes kakaót és az olajat. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe simítjuk, és közepes lánggal (180 C0) megsütjük.
A krémhez a gesztenye masszát, a cukrot és a vajat habosra keverjük.
Megvárjuk, míg a piskóta kihűl, majd egy őzgerincforma széles és hosszú csíkot a süti széléből levágunk (ez lesz a süti talpa), a többit a krém 2/3-ával megkenünk, és óvatosan a kibélelt őzgerincformába csúsztatunk. Megtöltjük a lecsepegtette gyümölccsel. A zselatin lapokat egyesével a gyümölcs leszűrt levébe rakjuk, addig melegítjük, amíg felolvadnak. Utána a birsalmára merjük, és a félretett piskótát vékonyan megkenjük krémmel, és beborítjuk vele a formát krémmel lefelé.
Hűtőben egy fél napig dermesztjük.(3 óra is elég)
Ezután kiborítjuk, a papírt vagy fóliát lehúzzuk róla, a maradék krémmel megkenjük, olvasztott csokival beborítjuk, apróra vágott dióval díszítjük.
Kedvencnek jelölöm
Mézes birsalagút
Hozzávalók
A töltelékhez:
2 nagyobb birsalma
fél citrom leve
1 dl édes fehér bor
3 evőkanál méz
2 szem szegfűszeg
fél rúd fahéj
A piskótához:
4 tojás
8 dkg cukor
6 dkg liszt
1 csapott evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1 evőkanál olaj
A krémhez:
20 dkg vaj
25 dkg gesztenyemassza
1 evőkanál rum
1 evőkanál porcukor
A tetejére:
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A birsalmát alaposan megmossuk, meghámozzuk, negyedekbe vágjuk, magházát kiszedjük. A vízzel, mézzel, borral és fűszerekkel felforraljuk, és kislángon 5 percig főzzük. Hűlni hagyjuk, lecsepegtetjük, és kis kockákra vágjuk.
A piskótához a tojások sárgáját a cukor egyharmadával fehéredésig keverjük, a fehérjét a maradék cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóval összekeverjük. A kétféle tojásos masszát összekeverjük, óvatosan beleforgatjuk a lisztes kakaót és az olajat. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe simítjuk, és közepes lánggal (180 C0) megsütjük.
A krémhez a gesztenye masszát, a cukrot és a vajat habosra keverjük.
Megvárjuk, míg a piskóta kihűl, majd egy őzgerincforma széles és hosszú csíkot a süti széléből levágunk (ez lesz a süti talpa), a többit a krém 2/3-ával megkenünk, és óvatosan a kibélelt őzgerincformába csúsztatunk. Megtöltjük a lecsepegtette gyümölccsel. A zselatin lapokat egyesével a gyümölcs leszűrt levébe rakjuk, addig melegítjük, amíg felolvadnak. Utána a birsalmára merjük, és a félretett piskótát vékonyan megkenjük krémmel, és beborítjuk vele a formát krémmel lefelé.
Hűtőben egy fél napig dermesztjük.(3 óra is elég)
Ezután kiborítjuk, a papírt vagy fóliát lehúzzuk róla, a maradék krémmel megkenjük, olvasztott csokival beborítjuk, apróra vágott dióval díszítjük.
A piskótához a tojások sárgáját a cukor egyharmadával fehéredésig keverjük, a fehérjét a maradék cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóval összekeverjük. A kétféle tojásos masszát összekeverjük, óvatosan beleforgatjuk a lisztes kakaót és az olajat. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe simítjuk, és közepes lánggal (180 C0) megsütjük.
A krémhez a gesztenye masszát, a cukrot és a vajat habosra keverjük.
Megvárjuk, míg a piskóta kihűl, majd egy őzgerincforma széles és hosszú csíkot a süti széléből levágunk (ez lesz a süti talpa), a többit a krém 2/3-ával megkenünk, és óvatosan a kibélelt őzgerincformába csúsztatunk. Megtöltjük a lecsepegtette gyümölccsel. A zselatin lapokat egyesével a gyümölcs leszűrt levébe rakjuk, addig melegítjük, amíg felolvadnak. Utána a birsalmára merjük, és a félretett piskótát vékonyan megkenjük krémmel, és beborítjuk vele a formát krémmel lefelé.
Hűtőben egy fél napig dermesztjük.(3 óra is elég)
Ezután kiborítjuk, a papírt vagy fóliát lehúzzuk róla, a maradék krémmel megkenjük, olvasztott csokival beborítjuk, apróra vágott dióval díszítjük.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?