Piskótatekercs Sárgabarack lekvárral töltve :-)
Hozzávalók
Tészta:
6 db tojás
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
12 dkg finom liszt
8 dkg cukor
0,5 dl tej
1 csipet só
20 dkg sárgabarack lekvár
Elkészítés
Tészta elkészítése
A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját egy csipet cukorral kissé felverjük. A fehérjéhez adjuk az összes többi cukrot és felverjük. Laza habot készítünk, éppen csak a tartása meglegyen. Hozzáadjuk a sárgáját, óvatosan csíkosra keverjük, legjobb célszerszám a hablapát. Elkezdhetjük hozzáadni a lisztet, ezt legalább 3-4 részletben tegyük. Könnyen kenhető, sűrű, de tartással nem bíró habot készítsünk. A tojások méretétől függ, hogy pontosan mennyi lisztet vesz fel. Ha túl sűrű lett, kevés tejjel javíthatunk rajta, ha túl híg (tejszín állagú), akkor lisztet adjunk még hozzá.
Elkészítés
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe öntsük át a habot, majd egy tortakés vagy palacsintasütő-lapát segítségével egyengessük el. Szépen alakítsuk ki a sarkokat és a négyzet alakot; van időnk szépen dolgozni, amíg a 200 C-ra állított sütőnk bemelegszik. Az előmelegített sütőbe tesszük és folyamatos felügyelet mellett 200-220 C fokon 5-9 perc alatt világosbarnára sütjük. Nagyon gyorsan elkészül, a teteje gyorsan bebarnul, ezért figyeljünk oda rá! Amint kész, azonnal vegyük ki a sütőből, pihentessük
Elkészítés
Ha kissé meghűlt, egy másik sütőpapírt terítünk rá, és egy mozdulattal megfordítjuk. A meleg sütőpapírt óvatosan leválasztjuk az aljáról (ez az oldal lesz majd a piskótánk belseje).
A lekvárt felforrósítjuk, ha híg lekvárral tudunk dolgozni, akkor csak a felét! Teljesen forrón a piskótára öntjük, és egy evőkanállal szétterítjük rajta. A hozzánk közelebb eső felére többet, és hátsó részére kevesebbet tegyünk, mert a feltekerésnél majd tolni fogja maga előtt a lekvárt.
A lekvárt felforrósítjuk, ha híg lekvárral tudunk dolgozni, akkor csak a felét! Teljesen forrón a piskótára öntjük, és egy evőkanállal szétterítjük rajta. A hozzánk közelebb eső felére többet, és hátsó részére kevesebbet tegyünk, mert a feltekerésnél majd tolni fogja maga előtt a lekvárt.
Elkészítés
A még langyos piskótát az alatta lévő sütőpapír segítségével kezdjük el óvatosan és lassan feltekerni. (Ha kihűlt, pár percre tegyük vissza a még langyos sütőbe.) Lassan haladjunk, ne törjük meg a piskótát. Két mozdulatot ismételjük: 1. átemeljük a lekváron, 2. szorosabbra tekerjük.Ha elkészültünk, tekerjük bele a sütőpapírba, és a közepétől kifelé haladva óvatosan tekerjük szorosabbra még egy kicsit, egyengessük el, ha szükséges. A sütőpapírt konyharuhába tekerjük, és így 1-2 órára a hűtőbe tesszük, hogy a lekvár megszilárduljon és összefogja a piskótát, ami ettől majd szépen szeletelhető válik
Alternatív elkészítés
A legjobb sűrű dzsemmel dolgozni, ami felmelegítve sem lesz teljesen folyós, mivel nem könnyű bent tartani kellően sok lekvárt a feltekerés során.

Kedvencnek jelölöm
Piskótatekercs Sárgabarack lekvárral töltve :-)
Hozzávalók
Tészta:
6 db tojás
12 dkg finom liszt
8 dkg cukor
0,5 dl tej
1 csipet só
20 dkg sárgabarack lekvár
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta elkészítése
A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját egy csipet cukorral kissé felverjük. A fehérjéhez adjuk az összes többi cukrot és felverjük. Laza habot készítünk, éppen csak a tartása meglegyen. Hozzáadjuk a sárgáját, óvatosan csíkosra keverjük, legjobb célszerszám a hablapát. Elkezdhetjük hozzáadni a lisztet, ezt legalább 3-4 részletben tegyük. Könnyen kenhető, sűrű, de tartással nem bíró habot készítsünk. A tojások méretétől függ, hogy pontosan mennyi lisztet vesz fel. Ha túl sűrű lett, kevés tejjel javíthatunk rajta, ha túl híg (tejszín állagú), akkor lisztet adjunk még hozzá.
Elkészítés
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe öntsük át a habot, majd egy tortakés vagy palacsintasütő-lapát segítségével egyengessük el. Szépen alakítsuk ki a sarkokat és a négyzet alakot; van időnk szépen dolgozni, amíg a 200 C-ra állított sütőnk bemelegszik. Az előmelegített sütőbe tesszük és folyamatos felügyelet mellett 200-220 C fokon 5-9 perc alatt világosbarnára sütjük. Nagyon gyorsan elkészül, a teteje gyorsan bebarnul, ezért figyeljünk oda rá! Amint kész, azonnal vegyük ki a sütőből, pihentessük
Elkészítés
Ha kissé meghűlt, egy másik sütőpapírt terítünk rá, és egy mozdulattal megfordítjuk. A meleg sütőpapírt óvatosan leválasztjuk az aljáról (ez az oldal lesz majd a piskótánk belseje).
A lekvárt felforrósítjuk, ha híg lekvárral tudunk dolgozni, akkor csak a felét! Teljesen forrón a piskótára öntjük, és egy evőkanállal szétterítjük rajta. A hozzánk közelebb eső felére többet, és hátsó részére kevesebbet tegyünk, mert a feltekerésnél majd tolni fogja maga előtt a lekvárt.
A lekvárt felforrósítjuk, ha híg lekvárral tudunk dolgozni, akkor csak a felét! Teljesen forrón a piskótára öntjük, és egy evőkanállal szétterítjük rajta. A hozzánk közelebb eső felére többet, és hátsó részére kevesebbet tegyünk, mert a feltekerésnél majd tolni fogja maga előtt a lekvárt.
Elkészítés
A még langyos piskótát az alatta lévő sütőpapír segítségével kezdjük el óvatosan és lassan feltekerni. (Ha kihűlt, pár percre tegyük vissza a még langyos sütőbe.) Lassan haladjunk, ne törjük meg a piskótát. Két mozdulatot ismételjük: 1. átemeljük a lekváron, 2. szorosabbra tekerjük.Ha elkészültünk, tekerjük bele a sütőpapírba, és a közepétől kifelé haladva óvatosan tekerjük szorosabbra még egy kicsit, egyengessük el, ha szükséges. A sütőpapírt konyharuhába tekerjük, és így 1-2 órára a hűtőbe tesszük, hogy a lekvár megszilárduljon és összefogja a piskótát, ami ettől majd szépen szeletelhető válik
Alternatív elkészítés
A legjobb sűrű dzsemmel dolgozni, ami felmelegítve sem lesz teljesen folyós, mivel nem könnyű bent tartani kellően sok lekvárt a feltekerés során.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?