"Sosem elég" rácsos linzer
Hozzávalók
tészta:
50 dkg liszt
25 dkg cukor
Dr. Oetker Sütőpor
25 dkg vaj
2 tojás sárgája
házi gyümölcslekvár
reszelt citromhéj
2 evőkanál tejföl
Elkészítés
A sütemény elkészítése
Egy tálban összekeverjük a lisztet, a Dr. Oetker sütőport, a cukrot, és a reszelt citromhéjat, majd hozzáadjuk a két tojás sárgáját és a vajat. Elkezdjük összegyúrni, majd gyúrás közben fokozatosan hozzáadjuk a tejfölt. Annyi tejfölt tegyünk bele, amennyitől megfelelő állagú linzer tésztát kapunk.
A tésztának kb. a két harmadát félretesszük, a maradékot kinyújtjuk (kb. 3 mm vastagra), vékony csíkokat vágunk belőle - ebből lesz a rács. A nagyobb tésztát szintén kinyújtjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, megkenjük a lekvárral (ízlés szerinti vastagságban), majd tetszés szerint sűrűbb, vagy ritkább rács formájában elhelyezzük rajta a tészta csíkokat. Ezt követően a tojásfehérjével megkenjük a süti tetejét és a 180 fokra melegített sütőben 20 perc alatt megsütjük. A leghosszabb idő a várakozás, amíg kihűl... ;)
A tésztának kb. a két harmadát félretesszük, a maradékot kinyújtjuk (kb. 3 mm vastagra), vékony csíkokat vágunk belőle - ebből lesz a rács. A nagyobb tésztát szintén kinyújtjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, megkenjük a lekvárral (ízlés szerinti vastagságban), majd tetszés szerint sűrűbb, vagy ritkább rács formájában elhelyezzük rajta a tészta csíkokat. Ezt követően a tojásfehérjével megkenjük a süti tetejét és a 180 fokra melegített sütőben 20 perc alatt megsütjük. A leghosszabb idő a várakozás, amíg kihűl... ;)
Alternatív elkészítés
A lekvár lehet bármilyen gyümölcslekvár, a legjobb egy házi dzsem. Én kajszibarackkal, vagy eperdzsemmel szoktam csinálni.


Kedvencnek jelölöm
"Sosem elég" rácsos linzer
Hozzávalók
tészta:
50 dkg liszt
25 dkg cukor
25 dkg vaj
2 tojás sárgája
házi gyümölcslekvár
reszelt citromhéj
2 evőkanál tejföl
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
A sütemény elkészítése
Egy tálban összekeverjük a lisztet, a Dr. Oetker sütőport, a cukrot, és a reszelt citromhéjat, majd hozzáadjuk a két tojás sárgáját és a vajat. Elkezdjük összegyúrni, majd gyúrás közben fokozatosan hozzáadjuk a tejfölt. Annyi tejfölt tegyünk bele, amennyitől megfelelő állagú linzer tésztát kapunk.
A tésztának kb. a két harmadát félretesszük, a maradékot kinyújtjuk (kb. 3 mm vastagra), vékony csíkokat vágunk belőle - ebből lesz a rács. A nagyobb tésztát szintén kinyújtjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, megkenjük a lekvárral (ízlés szerinti vastagságban), majd tetszés szerint sűrűbb, vagy ritkább rács formájában elhelyezzük rajta a tészta csíkokat. Ezt követően a tojásfehérjével megkenjük a süti tetejét és a 180 fokra melegített sütőben 20 perc alatt megsütjük. A leghosszabb idő a várakozás, amíg kihűl... ;)
A tésztának kb. a két harmadát félretesszük, a maradékot kinyújtjuk (kb. 3 mm vastagra), vékony csíkokat vágunk belőle - ebből lesz a rács. A nagyobb tésztát szintén kinyújtjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, megkenjük a lekvárral (ízlés szerinti vastagságban), majd tetszés szerint sűrűbb, vagy ritkább rács formájában elhelyezzük rajta a tészta csíkokat. Ezt követően a tojásfehérjével megkenjük a süti tetejét és a 180 fokra melegített sütőben 20 perc alatt megsütjük. A leghosszabb idő a várakozás, amíg kihűl... ;)
Alternatív elkészítés
A lekvár lehet bármilyen gyümölcslekvár, a legjobb egy házi dzsem. Én kajszibarackkal, vagy eperdzsemmel szoktam csinálni.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?