Vienetta
Hozzávalók
Vienetta
4 dl tej
3 zacskó tejszínhabpótló por
50-50 g ét- és tejcsokoládé
3-4 ek. cukor (elhagyható)
Elkészítés
Elkészítés
A tejszínhabpótló port a tejjel kemény habbá verjük. (Ha szeretnénk, belekeverhetjük a cukrot.)
Közben 4 részre osztjuk a csokikat, és megolvasztjuk.
Bevizezzük a formát, és kibéleljük az alufóliával.
A habot 5 részre osztjuk. Az első adag habot beletöltjük a formába.
A csokit gőz felett megolvasztjuk, és sütőpapírra öntjük, és fél percre a fagyasztóba tesszük.
A megdermedt csokira a habra helyezzük. A maradék krém 1/4-ét merjük, és elegyengetjük.
A rétegezést folytatjuk (háromszor), majd fagyasztóba tesszük egy éjszakára. (A csokit külön szilikonos sütőpapírra önthetjük ki, kb. a formának megfelelő méretűre - így biztosítva az egyenletes és vékony csokiréteget.)
Másnap kifordítjuk a formából, óvatosan eltávolítjuk a fóliát, és díszíthetjük még tejszínhabbal tetszés szerint.
Közben 4 részre osztjuk a csokikat, és megolvasztjuk.
Bevizezzük a formát, és kibéleljük az alufóliával.
A habot 5 részre osztjuk. Az első adag habot beletöltjük a formába.
A csokit gőz felett megolvasztjuk, és sütőpapírra öntjük, és fél percre a fagyasztóba tesszük.
A megdermedt csokira a habra helyezzük. A maradék krém 1/4-ét merjük, és elegyengetjük.
A rétegezést folytatjuk (háromszor), majd fagyasztóba tesszük egy éjszakára. (A csokit külön szilikonos sütőpapírra önthetjük ki, kb. a formának megfelelő méretűre - így biztosítva az egyenletes és vékony csokiréteget.)
Másnap kifordítjuk a formából, óvatosan eltávolítjuk a fóliát, és díszíthetjük még tejszínhabbal tetszés szerint.
Kedvencnek jelölöm
Vienetta
Hozzávalók
Vienetta
4 dl tej
3 zacskó tejszínhabpótló por
50-50 g ét- és tejcsokoládé
3-4 ek. cukor (elhagyható)
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tejszínhabpótló port a tejjel kemény habbá verjük. (Ha szeretnénk, belekeverhetjük a cukrot.)
Közben 4 részre osztjuk a csokikat, és megolvasztjuk.
Bevizezzük a formát, és kibéleljük az alufóliával.
A habot 5 részre osztjuk. Az első adag habot beletöltjük a formába.
A csokit gőz felett megolvasztjuk, és sütőpapírra öntjük, és fél percre a fagyasztóba tesszük.
A megdermedt csokira a habra helyezzük. A maradék krém 1/4-ét merjük, és elegyengetjük.
A rétegezést folytatjuk (háromszor), majd fagyasztóba tesszük egy éjszakára. (A csokit külön szilikonos sütőpapírra önthetjük ki, kb. a formának megfelelő méretűre - így biztosítva az egyenletes és vékony csokiréteget.)
Másnap kifordítjuk a formából, óvatosan eltávolítjuk a fóliát, és díszíthetjük még tejszínhabbal tetszés szerint.
Közben 4 részre osztjuk a csokikat, és megolvasztjuk.
Bevizezzük a formát, és kibéleljük az alufóliával.
A habot 5 részre osztjuk. Az első adag habot beletöltjük a formába.
A csokit gőz felett megolvasztjuk, és sütőpapírra öntjük, és fél percre a fagyasztóba tesszük.
A megdermedt csokira a habra helyezzük. A maradék krém 1/4-ét merjük, és elegyengetjük.
A rétegezést folytatjuk (háromszor), majd fagyasztóba tesszük egy éjszakára. (A csokit külön szilikonos sütőpapírra önthetjük ki, kb. a formának megfelelő méretűre - így biztosítva az egyenletes és vékony csokiréteget.)
Másnap kifordítjuk a formából, óvatosan eltávolítjuk a fóliát, és díszíthetjük még tejszínhabbal tetszés szerint.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?