Almatorta Feketeerdő módra
Hozzávalók
Piskótához:
3 tojás
7-8 dkg cukor
1 tasak Dr. Oetker vanillincukor
7-8 dkg liszt
7-8 dkg Dr. Oetker Étkezési Keményítő
1 tk Dr. Oetker Sütőpor (púpozott)
2 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Töltelékhez:
75 dkg savanykás alma
9 dkg cukor
125 ml almalé lehet dobozos
½ citrom héja
1 ek Dr. Oetker Étkezési Keményítő
Bevonáshoz:
2 tasak Dr. Oetker vanillincukor
6-7 dl hulala tejszín
Dr. Oetker Tortadara kakaós
Elkészítés
Elkészítés
Tojásfehérjéket 3 evőkanál langyos vízzel kemény habbá verjük, közben beleszórjuk a kétféle cukrot. Hozzáadjuk a tojássárgákat, majd összedolgozzuk a keményítővel, sütőporral és kakaóporral elvegyített lisztet. Sütőpapírral bélelt 24 cm-es formába simítjuk és előmelegített sütőben 175 fokon sütjük kb. 25 percig. Hűlés után a piskótát 3 lapra vágjuk. Az almát meghámozzuk, felszeleteljük és a cukorral, almalével, reszelt citromhéjjal felforraljuk és fedő alatt 4-5percig pároljuk. Belevegyítjük a 2-3 evőkanál vízben elkevert keményítőt, összeforraljuk és hűlni hagyjuk. A kompótot az alsó lapon elsimítjuk, beborítjuk a második lappal. A tejszínt a vaníliás cukorral kemény habbá verjük,1/3át a középső lapra simítjuk. Ráborítjuk az utolsó lapot, és a maradék tejszínhabbal bevonjuk, ízlés szerint habrózsával, csokireszelékkel díszítjük.
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk,fogyasztás előtt jól hűtsük le!

Kedvencnek jelölöm
Almatorta Feketeerdő módra
Hozzávalók
Piskótához:
3 tojás
7-8 dkg cukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
7-8 dkg liszt
7-8 dkg Dr. Oetker Étkezési Keményítő
1 tk Dr. Oetker Sütőpor (púpozott)
Töltelékhez:
75 dkg savanykás alma
9 dkg cukor
125 ml almalé lehet dobozos
½ citrom héja
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Tojásfehérjéket 3 evőkanál langyos vízzel kemény habbá verjük, közben beleszórjuk a kétféle cukrot. Hozzáadjuk a tojássárgákat, majd összedolgozzuk a keményítővel, sütőporral és kakaóporral elvegyített lisztet. Sütőpapírral bélelt 24 cm-es formába simítjuk és előmelegített sütőben 175 fokon sütjük kb. 25 percig. Hűlés után a piskótát 3 lapra vágjuk. Az almát meghámozzuk, felszeleteljük és a cukorral, almalével, reszelt citromhéjjal felforraljuk és fedő alatt 4-5percig pároljuk. Belevegyítjük a 2-3 evőkanál vízben elkevert keményítőt, összeforraljuk és hűlni hagyjuk. A kompótot az alsó lapon elsimítjuk, beborítjuk a második lappal. A tejszínt a vaníliás cukorral kemény habbá verjük,1/3át a középső lapra simítjuk. Ráborítjuk az utolsó lapot, és a maradék tejszínhabbal bevonjuk, ízlés szerint habrózsával, csokireszelékkel díszítjük.
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk,fogyasztás előtt jól hűtsük le!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?