Amerikai csokis keksz
Hozzávalók
Amerikai csokis keksz
130 g Rama
200 g kristálycukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
3 ek. méz (elhagyható)
3 db tojás
400 g liszt
1,5 tk. Dr. Oetker Sütőpor
1 tk. só
3 ek. kakaó Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez (elhagyható)
200 g fehér tejcsokidarab (jó minőségű csokival)
Elkészítés
Előkészítés
A csokit apróra vágom.
Elkészítés
A hozzávalókat összekeverjük. Vizes kanál segítségével (én kézzel gombócot formálok, majd kilapítom-szerintem sokkal könnyebb) gombócokat formázunk belőle, ezeket kilapítjuk, majd a sütőpapírra helyezzük, távolabb egymástól mert megnőnek. A sütőt 180°-on előmelegítjük, majd 160°-on sütjük meg a süteményt. Amikor aranybarnára sült, vasrácsra tesszük, és hűlni hagyjuk a sütiket.
Tálalás
3 nagy tepsi kb. 50 darab
Tárolás
Zacskóban tároljuk, így puha marad.
Alternatív elkészítés
Raktam már bele 150 g kókusz reszeléket is, vagy mogyoródarát, diót (ízlés szerint) a csoki mellé, úgyis nagyon finom.



Kedvencnek jelölöm
Amerikai csokis keksz
Hozzávalók
Amerikai csokis keksz
130 g Rama
200 g kristálycukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
3 ek. méz (elhagyható)
3 db tojás
400 g liszt
1,5 tk. Dr. Oetker Sütőpor
1 tk. só
3 ek. kakaó Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez (elhagyható)
200 g fehér tejcsokidarab (jó minőségű csokival)
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A csokit apróra vágom.
Elkészítés
A hozzávalókat összekeverjük. Vizes kanál segítségével (én kézzel gombócot formálok, majd kilapítom-szerintem sokkal könnyebb) gombócokat formázunk belőle, ezeket kilapítjuk, majd a sütőpapírra helyezzük, távolabb egymástól mert megnőnek. A sütőt 180°-on előmelegítjük, majd 160°-on sütjük meg a süteményt. Amikor aranybarnára sült, vasrácsra tesszük, és hűlni hagyjuk a sütiket.
Tálalás
3 nagy tepsi kb. 50 darab
Tárolás
Zacskóban tároljuk, így puha marad.
Alternatív elkészítés
Raktam már bele 150 g kókusz reszeléket is, vagy mogyoródarát, diót (ízlés szerint) a csoki mellé, úgyis nagyon finom.









Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?