Csillag Nincs értékelve
Kedvencnek jelölöm Kedvelés

Birsalmás-túrókrémes torta

Szükséges idő Több, mint 60 perc
Nehézség Kis gyakorlat szükséges
Adag kb. 8 szelet
Recept megosztása

Hozzávalók

kb. 8 szelet elkészítéséhez

Formához:

sütőpapír
némi zsiradék

Tésztához:

8 darab tojás (M-es)
180 g cukor
200 g búzaliszt
1 teáskanál Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só

Krémhez:

300 g birsalma (tisztított súly)
300 ml tej
100 g margarin
250 g porcukor
1 púpozott teáskanál őrölt fahéj
500 g túró
250 g mascarpone
250 ml hideg habtejszín

Díszítéshez:

150 ml hideg habtejszín
őrölt fahéj
Ezekben a gyűjteményekben található:

Elkészítés lépésről lépésre

Előkészítés:

Előkészítés:

A birsalmát kendővel szárazon ledörzsöljük, hogy „szőrtelenítsük”. A birsalmát megmossuk, negyedeljük, meghámozzuk, kimagozzuk és kockákra vágjuk. A kerek, kapcsos tortaforma (22-24 cm ⌀) alját kikenjük zsiradékkal, és kibéleljük sütőpapírral. A sütőt előmelegítjük.

Alsó-felső sütés: kb. 180 °C (előmelegítve)

Elkészítés:

Tészta:
A tojásokat szétválasztjuk, a tojásfehérjéket a csipet sóval, konyhai robotgéppel (habverő) először a legalacsonyabb, majd pedig a legmagasabb fokozaton kemény habbá verjük. A tojássárgájákat a cukorral, konyhai robotgéppel (habverő) először a legalacsonyabb, majd pedig a legmagasabb fokozaton 3 percig verjük. A lisztet és a sütőport átszitáljuk, a lisztes keveréket és a tojásfehérjehabot fakanállal, felváltva a tojássárgájához keverjük, vigyázva, hogy a hab ne törjön össze. A masszát a tortaformába simítjuk. A formát a sütő alsó harmadába toljuk, a piskótát megsütjük, mielőtt kivesszük a sütőből, tűpróbával ellenőrizzük.

Sütési idő: kb. 40-45 perc

Kérjük, vegye figyelembe saját sütője tulajdonságait!

A süteményt rácsra borítjuk, hűlni hagyjuk, majd leoldjuk a formát és lehúzzuk róla a sütőpapírt.

Krém:
Az előkészített birsalmát egy lábasba tesszük, és annyi vízben, amennyi ellepi, teljesen puhára főzzük. Amikor elkészült, leszűrjük, még melegen pürésítjük, majd hagyjuk kihűlni. A pudingot a csomagoláson található leírás szerint elkészítjük, de csak 300 ml tejjel és cukor nélkül, majd folpakkal lefedve hagyjuk teljesen kihűlni. A kihűlt pudingot konyhai robotgéppel (habverő) habosra keverjük a lágy, kockákra vágott margarinnal, 100 g porcukorral és a fahéjjal, majd hozzákeverjük a birspürét.
Az áttört túrót konyhai robotgéppel (habverő) simára keverjük a mascarponéval, a többi porcukorral és a vanillincukorral. A hideg habtejszínt a zselatin fixszel kemény habbá verjük. A tejszínhab 1/4-ét a birsalmás-pudingos krémhez, 3/4-ét pedig túrókrémhez forgatjuk.

Összeállítás:
A kihűlt piskótát vízszintesen 3 részre vágjuk. Az első tésztakorongot tányérra vagy tortatálra helyezzük. Ráhalmozzuk a túrós krém kb. 2/3-át, elsimítjuk. Ráhelyezzük a második tésztakorongot, megkenjük a birsalmás-pudingos krémmel és befedjük a harmadik tésztalappal. A torta tetejét megkenjük a maradék túrókrémmel.

Díszítés:
A tejszínt a vanillincukorral és a habfixálóval kemény habbá verjük. Vékonyan bekenjük vele a torta oldalát, a többi tejszínhabot tetszőleges fejű (pl. csillagcsöves) habzsákba töltjük, és a torta tetejét ízlés szerint megdíszítjük. Tálalásig hűtőbe tesszük, tálalás előtt meghintjük őrölt fahéjjal.

Tipp:

A torta tetejét birsalmasajttal is megdíszíthetjük.
A Birsalmás-túrókrémes torta pudinggal, gyümölccsel és túrókrémmel töltött sütemény.

Hozzászólások

Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.

Hozzászólás írása

Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!

Legújabb cikkek

2 Kedvelés

Régi receptek modern csavarokkal

Hagyományőrzés vagy trendkövetés? A kettő nem zárja ki egymást, ha a klasszikus receptek összetevőit, ízvilágát, külső megjelenését többé-kevésbé újragondoljuk.

Elolvasom Elolvasom
1 Kedvelés

Modern vívmányok a Dr. Oetker életében

Elérkeztünk a Dr. Oetker történetéről szóló cikksorozatunk záró részéhez, amelyben az elmúlt évtizedek újdonságait vesszük górcső alá a magyar nyelvű szakácskönyvek megjelenésétől kezdve egészen az online felületeken publikált receptekig.

Elolvasom Elolvasom
3 Kedvelés

Klasszikus krémes, és ahogy a Dr. Oetker ajánlja

A Dr. Oetker történetét bemutató cikksorozatunk első részéből már kiderült, hogy a márka megszületésekor milyen forradalmi újításnak számítottak az Oetker receptfüzetek. Lássuk, hogyan folytatódott a történet, és fonódott össze a népszerű krémessel.

Elolvasom Elolvasom
© Copyright | All rights reserved | Dr. Oetker Magyarország Kft.
Hiba
A kedvencekhez adáshoz kérjük jelentkezz be!