Csoki torta
Hozzávalók
Piskótához:
6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál liszt
1 evőkanál olaj
fél kávéskanál szódabikarbóna
vaj (a forma kenéséhez)
kevés zsemlemorzsa (a forma szórásához)
Csokis krémhez:
20 dkg vaj
12 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
20 dkg porcukor
2 dl tejszín
csipet só
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
Fehér krémhez:
10 dkg vaj
5 dkg porcukor
2 evőkanál kókuszreszelék
Díszítéshez:
1 tábla Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés
Elkészítés
A piskótát megsütjük az ismert módon, és amíg hűl, addig elkészítjük a krémeket.
A csokis krémhez a 20 dkg vajat habosra keverjük a porcukorral, csipet sóval, vaníliás cukorral, majd a kakaóport beleszitáljuk, és alaposan eldolgozzuk. A kemény habbá vert tejszínt óvatosan a vajas krémbe keverjük.
A fehér krémhez a 10 dkg vajat a porcukorral, és a kókuszreszelékkel habosra keverjük.
A piskótát három részre vágjuk, és megtöltjük a csokis krémmel, egy keveset hagyva az oldalára, majd a tetejére simítjuk a fehér krémet.
A díszítéshez gőz fölött felolvasztjuk a csokit, és sütőpapírra kanállal köröket, vagy bármilyen formákat öntünk, és megszórjuk kókuszreszelékkel, vagy darált pisztáciával. A tortának lemérjük a magasságát, és körátmérőjét, és akkora papírcsíkot vágunk, hogy körbeérjen rajta. Az olvasztott csokival megkenjük a csíkot, hagyjuk egy kicsit, hogy ne legyen már folyós, és körbetekerjük a tortát. Ha megszilárdult óvatosan lehúzzuk a papírt. A többi csokidíszt leszedjük a papírról, és ráhelyezzük tetszés szerint a tortánkra.
A csokis krémhez a 20 dkg vajat habosra keverjük a porcukorral, csipet sóval, vaníliás cukorral, majd a kakaóport beleszitáljuk, és alaposan eldolgozzuk. A kemény habbá vert tejszínt óvatosan a vajas krémbe keverjük.
A fehér krémhez a 10 dkg vajat a porcukorral, és a kókuszreszelékkel habosra keverjük.
A piskótát három részre vágjuk, és megtöltjük a csokis krémmel, egy keveset hagyva az oldalára, majd a tetejére simítjuk a fehér krémet.
A díszítéshez gőz fölött felolvasztjuk a csokit, és sütőpapírra kanállal köröket, vagy bármilyen formákat öntünk, és megszórjuk kókuszreszelékkel, vagy darált pisztáciával. A tortának lemérjük a magasságát, és körátmérőjét, és akkora papírcsíkot vágunk, hogy körbeérjen rajta. Az olvasztott csokival megkenjük a csíkot, hagyjuk egy kicsit, hogy ne legyen már folyós, és körbetekerjük a tortát. Ha megszilárdult óvatosan lehúzzuk a papírt. A többi csokidíszt leszedjük a papírról, és ráhelyezzük tetszés szerint a tortánkra.

Kedvencnek jelölöm
Csoki torta
Hozzávalók
Piskótához:
6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál liszt
1 evőkanál olaj
fél kávéskanál szódabikarbóna
vaj (a forma kenéséhez)
kevés zsemlemorzsa (a forma szórásához)
Csokis krémhez:
20 dkg vaj
20 dkg porcukor
2 dl tejszín
csipet só
Fehér krémhez:
10 dkg vaj
5 dkg porcukor
2 evőkanál kókuszreszelék
Díszítéshez:
1 tábla Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A piskótát megsütjük az ismert módon, és amíg hűl, addig elkészítjük a krémeket.
A csokis krémhez a 20 dkg vajat habosra keverjük a porcukorral, csipet sóval, vaníliás cukorral, majd a kakaóport beleszitáljuk, és alaposan eldolgozzuk. A kemény habbá vert tejszínt óvatosan a vajas krémbe keverjük.
A fehér krémhez a 10 dkg vajat a porcukorral, és a kókuszreszelékkel habosra keverjük.
A piskótát három részre vágjuk, és megtöltjük a csokis krémmel, egy keveset hagyva az oldalára, majd a tetejére simítjuk a fehér krémet.
A díszítéshez gőz fölött felolvasztjuk a csokit, és sütőpapírra kanállal köröket, vagy bármilyen formákat öntünk, és megszórjuk kókuszreszelékkel, vagy darált pisztáciával. A tortának lemérjük a magasságát, és körátmérőjét, és akkora papírcsíkot vágunk, hogy körbeérjen rajta. Az olvasztott csokival megkenjük a csíkot, hagyjuk egy kicsit, hogy ne legyen már folyós, és körbetekerjük a tortát. Ha megszilárdult óvatosan lehúzzuk a papírt. A többi csokidíszt leszedjük a papírról, és ráhelyezzük tetszés szerint a tortánkra.
A csokis krémhez a 20 dkg vajat habosra keverjük a porcukorral, csipet sóval, vaníliás cukorral, majd a kakaóport beleszitáljuk, és alaposan eldolgozzuk. A kemény habbá vert tejszínt óvatosan a vajas krémbe keverjük.
A fehér krémhez a 10 dkg vajat a porcukorral, és a kókuszreszelékkel habosra keverjük.
A piskótát három részre vágjuk, és megtöltjük a csokis krémmel, egy keveset hagyva az oldalára, majd a tetejére simítjuk a fehér krémet.
A díszítéshez gőz fölött felolvasztjuk a csokit, és sütőpapírra kanállal köröket, vagy bármilyen formákat öntünk, és megszórjuk kókuszreszelékkel, vagy darált pisztáciával. A tortának lemérjük a magasságát, és körátmérőjét, és akkora papírcsíkot vágunk, hogy körbeérjen rajta. Az olvasztott csokival megkenjük a csíkot, hagyjuk egy kicsit, hogy ne legyen már folyós, és körbetekerjük a tortát. Ha megszilárdult óvatosan lehúzzuk a papírt. A többi csokidíszt leszedjük a papírról, és ráhelyezzük tetszés szerint a tortánkra.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?