Csokihab (csokimousse)
Hozzávalók
Hozzávalók:
6 adaghoz:
4 tojásfehérje
2 dl tejszín
2 evőkanál Dr. Oetker Vanillincukor
2 evőkanál kristálycukor
10 dkg csokoládé
csipet só
A díszítéshez:
csoki
gyümölcs
Elkészítés
Elkészítés
A tojásfehérjéket csipetnyi sóval kemény habbá verjük. 2 evőkanál vaníliás cukrot hozzáadunk, majd tovább verjük, ha kész, betesszük a hűtőbe.
A tejszínt felverjük 2 kanál cukorral, majd óvatosan összekeverjük az előző habunkkal, és így rakjuk újra hűtőbe.
A csokoládét gőz felett felolvasztjuk (én raktam hozzá pár csepp olívaolajat.) Ha kihűl az olvasztott csoki, a hűtőből kivett habunkhoz adjuk, óvatosan elkeverjük, és további 3 órára hűtőbe tesszük.
Reszelt csokoládéval és gyümölccsel díszítve tálaljuk.
A tejszínt felverjük 2 kanál cukorral, majd óvatosan összekeverjük az előző habunkkal, és így rakjuk újra hűtőbe.
A csokoládét gőz felett felolvasztjuk (én raktam hozzá pár csepp olívaolajat.) Ha kihűl az olvasztott csoki, a hűtőből kivett habunkhoz adjuk, óvatosan elkeverjük, és további 3 órára hűtőbe tesszük.
Reszelt csokoládéval és gyümölccsel díszítve tálaljuk.
Kedvencnek jelölöm
Csokihab (csokimousse)
Hozzávalók
Hozzávalók:
6 adaghoz:
4 tojásfehérje
2 dl tejszín
2 evőkanál Dr. Oetker Vanillincukor
2 evőkanál kristálycukor
10 dkg csokoládé
csipet só
A díszítéshez:
csoki
gyümölcs
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojásfehérjéket csipetnyi sóval kemény habbá verjük. 2 evőkanál vaníliás cukrot hozzáadunk, majd tovább verjük, ha kész, betesszük a hűtőbe.
A tejszínt felverjük 2 kanál cukorral, majd óvatosan összekeverjük az előző habunkkal, és így rakjuk újra hűtőbe.
A csokoládét gőz felett felolvasztjuk (én raktam hozzá pár csepp olívaolajat.) Ha kihűl az olvasztott csoki, a hűtőből kivett habunkhoz adjuk, óvatosan elkeverjük, és további 3 órára hűtőbe tesszük.
Reszelt csokoládéval és gyümölccsel díszítve tálaljuk.
A tejszínt felverjük 2 kanál cukorral, majd óvatosan összekeverjük az előző habunkkal, és így rakjuk újra hűtőbe.
A csokoládét gőz felett felolvasztjuk (én raktam hozzá pár csepp olívaolajat.) Ha kihűl az olvasztott csoki, a hűtőből kivett habunkhoz adjuk, óvatosan elkeverjük, és további 3 órára hűtőbe tesszük.
Reszelt csokoládéval és gyümölccsel díszítve tálaljuk.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?