Csokitorta
Hozzávalók
Tészta:
6 tojás
6 kanál cukor
6 kanál liszt
1 kanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
2 kanál víz
csipetnyi só
1 Dr. Oetker Sütőpor
krém:
60 ml friss tejszín
20 dkg 60-70%-os keserű csoki
diónyi vaj
10 dkg mazsola
Elkészítés
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból a szokásos módon piskotát sütünk. Miután kihűlt 3 lapra vágjuk.
A mazsolát beáztatjuk rumos cukorszirupba.
A tejszínt felforraljuk,levesszük a tűzről és beletesszük a feldarabolt csokit. Nem nyúlunk hozzá kb. 5 percig,addig elolvad a csoki, majd jól összekeverjük.Hagyjuk kihűlni és 1 órára a hideg helyre rakjuk.Ekkor mixerrel habosra kavarjuk és hozzáadjuk a vajat.Ki fog világosodni és nagyon szép krémes állaga lesz.
Leszürjük a mazsolát, a megmaradt lével meglocsoljuk a lapokat, megszórjuk a mazsolával és megtöltjuk a krémmel.Ízlés szerint lehet díszíteni.
A mazsolát beáztatjuk rumos cukorszirupba.
A tejszínt felforraljuk,levesszük a tűzről és beletesszük a feldarabolt csokit. Nem nyúlunk hozzá kb. 5 percig,addig elolvad a csoki, majd jól összekeverjük.Hagyjuk kihűlni és 1 órára a hideg helyre rakjuk.Ekkor mixerrel habosra kavarjuk és hozzáadjuk a vajat.Ki fog világosodni és nagyon szép krémes állaga lesz.
Leszürjük a mazsolát, a megmaradt lével meglocsoljuk a lapokat, megszórjuk a mazsolával és megtöltjuk a krémmel.Ízlés szerint lehet díszíteni.


Kedvencnek jelölöm
Csokitorta
Hozzávalók
Tészta:
6 tojás
6 kanál cukor
6 kanál liszt
2 kanál víz
csipetnyi só
krém:
60 ml friss tejszín
20 dkg 60-70%-os keserű csoki
diónyi vaj
10 dkg mazsola
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból a szokásos módon piskotát sütünk. Miután kihűlt 3 lapra vágjuk.
A mazsolát beáztatjuk rumos cukorszirupba.
A tejszínt felforraljuk,levesszük a tűzről és beletesszük a feldarabolt csokit. Nem nyúlunk hozzá kb. 5 percig,addig elolvad a csoki, majd jól összekeverjük.Hagyjuk kihűlni és 1 órára a hideg helyre rakjuk.Ekkor mixerrel habosra kavarjuk és hozzáadjuk a vajat.Ki fog világosodni és nagyon szép krémes állaga lesz.
Leszürjük a mazsolát, a megmaradt lével meglocsoljuk a lapokat, megszórjuk a mazsolával és megtöltjuk a krémmel.Ízlés szerint lehet díszíteni.
A mazsolát beáztatjuk rumos cukorszirupba.
A tejszínt felforraljuk,levesszük a tűzről és beletesszük a feldarabolt csokit. Nem nyúlunk hozzá kb. 5 percig,addig elolvad a csoki, majd jól összekeverjük.Hagyjuk kihűlni és 1 órára a hideg helyre rakjuk.Ekkor mixerrel habosra kavarjuk és hozzáadjuk a vajat.Ki fog világosodni és nagyon szép krémes állaga lesz.
Leszürjük a mazsolát, a megmaradt lével meglocsoljuk a lapokat, megszórjuk a mazsolával és megtöltjuk a krémmel.Ízlés szerint lehet díszíteni.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?