Darázscsípés szelet
Hozzávalók
a kelt tésztához:
40 dkg liszt
2 dl tej
1 egész tojás
6 dkg vaj
8 dkg cukor
1 citrom reszelt héja
Háromnegyed csomag Dr. Oetker Instant Élesztő vagy 2 dkg friss élesztő
Csipet só
A krémtöltelékhez:
2 csomag Dr. Oetker eredeti Puding vaníliaízű
8 dl tej
4-5 ek. cukor
15 dkg szeletelt mandula
8 dkg cukor
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
50 ml tejszín
50 ml tejszín
3 ek. méz
Elkészítés
Elkészítés
A tésztához a vajat a tejjel, reszelt citromhéjjal, cukorral és a sóval meglangyosítjuk, majd a tojást beleütve rúd – vagy egyéb kézi mixerrel simára keverjük. Ezután hozzáadjuk az élesztőport, majd a lisztet is. kézzel sima, ruganyos tésztát gyúrunk belőle. Lefedve a duplájára kelesztjük. Közben a krémhez a pudingporból és a tejből, 1 ek. cukorral pudingot főzünk. Teljesen lehűtjük. A vajat habosra keverjük a megmaradt cukorral, és ezt a pudingba keverjük. A tejszínt habbá verjük, és a zselatint a használati útmutatója szerint hozzáadjuk. Ezt a habot óvatosan a vajkrémes puding alá keverjük. A kész krémet a tésztánk kihűléséig hűtőben állni hagyjuk. A közben megkelt tésztát egy kb. 26 cm-es, kivajazott, lisztezett tortaformába öntjük. Rásimítjuk a mandulás- mézes masszát, és így még 10 percig pihentetjük. 180 fokra előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt készre sütjük. Ekkorra a teteje gyönyörűen rákaramellizálódott. Teljes kihűlés után a tésztát 2 lapra vágjuk, és megtöltjük a tejszínes pudingkrémmel.
Kedvencnek jelölöm
Darázscsípés szelet
Hozzávalók
a kelt tésztához:
40 dkg liszt
2 dl tej
1 egész tojás
6 dkg vaj
8 dkg cukor
1 citrom reszelt héja
háromnegyed csomag Dr. Oetker Instant Élesztő vagy 2 dkg friss élesztő
Csipet só
A krémtöltelékhez:
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
8 dl tej
4-5 ek. cukor
15 dkg szeletelt mandula
8 dkg cukor
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
50 ml tejszín
50 ml tejszín
3 ek. méz
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tésztához a vajat a tejjel, reszelt citromhéjjal, cukorral és a sóval meglangyosítjuk, majd a tojást beleütve rúd – vagy egyéb kézi mixerrel simára keverjük. Ezután hozzáadjuk az élesztőport, majd a lisztet is. kézzel sima, ruganyos tésztát gyúrunk belőle. Lefedve a duplájára kelesztjük. Közben a krémhez a pudingporból és a tejből, 1 ek. cukorral pudingot főzünk. Teljesen lehűtjük. A vajat habosra keverjük a megmaradt cukorral, és ezt a pudingba keverjük. A tejszínt habbá verjük, és a zselatint a használati útmutatója szerint hozzáadjuk. Ezt a habot óvatosan a vajkrémes puding alá keverjük. A kész krémet a tésztánk kihűléséig hűtőben állni hagyjuk. A közben megkelt tésztát egy kb. 26 cm-es, kivajazott, lisztezett tortaformába öntjük. Rásimítjuk a mandulás- mézes masszát, és így még 10 percig pihentetjük. 180 fokra előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt készre sütjük. Ekkorra a teteje gyönyörűen rákaramellizálódott. Teljes kihűlés után a tésztát 2 lapra vágjuk, és megtöltjük a tejszínes pudingkrémmel.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?