Diótorta
Hozzávalók
Tésztához:
4 tojás
10 dkg liszt
14 dkg cukor
5 dkg darált dió
1 kk Dr. Oetker Sütőpor
Krémhez:
25 dkg margarin
25 dkg porcukor
10 dkg darált dió
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
Díszítéshez:
fél, vagy negyed diószem
pici kakaópor
5-10 dkg darált/vagdalt dió
Elkészítés
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból piskóta tésztát készítünk. Egy kb. 22 centis papírozott tortakarikában sütjük 170 fokon tűpróbáig. Kihűtjük.
A krémhez habosra keverjük a margarint, beletesszük a porcukrot és azzal is habosítjuk még kicsit. Egy kanállal félreteszünk a díszítéshez.
A diót egy száraz serpenyőbe tesszük, és néhány percig pirítjuk folyamatos kevergetés mellett. Így teljesebb, intenzívebb lesz az íze.
A krémbe keverjük a vanillint és a kihűlt pirított diót.
A tortakarikát 3 felé vágjuk, betöltjük a krémmel, majd szépen bevonjuk vele az egész tortát.
Az oldalát vagdalt, vagy darált dióval panírozzuk.
A félretett krémbe kevés kakaóport keverünk, mellyel díszítést rajzolhatunk a torta tetejére, majd ráhelyezzük a fél diószemeket.
A krémhez habosra keverjük a margarint, beletesszük a porcukrot és azzal is habosítjuk még kicsit. Egy kanállal félreteszünk a díszítéshez.
A diót egy száraz serpenyőbe tesszük, és néhány percig pirítjuk folyamatos kevergetés mellett. Így teljesebb, intenzívebb lesz az íze.
A krémbe keverjük a vanillint és a kihűlt pirított diót.
A tortakarikát 3 felé vágjuk, betöltjük a krémmel, majd szépen bevonjuk vele az egész tortát.
Az oldalát vagdalt, vagy darált dióval panírozzuk.
A félretett krémbe kevés kakaóport keverünk, mellyel díszítést rajzolhatunk a torta tetejére, majd ráhelyezzük a fél diószemeket.
Alternatív elkészítés
Ez is egy igazán "ősi", hagyományosabb recept, de anyukám férje rajong érte. Bízom benne, van még, akinek elnyeri a tetszését. :)

Kedvencnek jelölöm
Diótorta
Hozzávalók
Díszítéshez:
fél, vagy negyed diószem
pici kakaópor
5-10 dkg darált/vagdalt dió
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból piskóta tésztát készítünk. Egy kb. 22 centis papírozott tortakarikában sütjük 170 fokon tűpróbáig. Kihűtjük.
A krémhez habosra keverjük a margarint, beletesszük a porcukrot és azzal is habosítjuk még kicsit. Egy kanállal félreteszünk a díszítéshez.
A diót egy száraz serpenyőbe tesszük, és néhány percig pirítjuk folyamatos kevergetés mellett. Így teljesebb, intenzívebb lesz az íze.
A krémbe keverjük a vanillint és a kihűlt pirított diót.
A tortakarikát 3 felé vágjuk, betöltjük a krémmel, majd szépen bevonjuk vele az egész tortát.
Az oldalát vagdalt, vagy darált dióval panírozzuk.
A félretett krémbe kevés kakaóport keverünk, mellyel díszítést rajzolhatunk a torta tetejére, majd ráhelyezzük a fél diószemeket.
A krémhez habosra keverjük a margarint, beletesszük a porcukrot és azzal is habosítjuk még kicsit. Egy kanállal félreteszünk a díszítéshez.
A diót egy száraz serpenyőbe tesszük, és néhány percig pirítjuk folyamatos kevergetés mellett. Így teljesebb, intenzívebb lesz az íze.
A krémbe keverjük a vanillint és a kihűlt pirított diót.
A tortakarikát 3 felé vágjuk, betöltjük a krémmel, majd szépen bevonjuk vele az egész tortát.
Az oldalát vagdalt, vagy darált dióval panírozzuk.
A félretett krémbe kevés kakaóport keverünk, mellyel díszítést rajzolhatunk a torta tetejére, majd ráhelyezzük a fél diószemeket.
Alternatív elkészítés
Ez is egy igazán "ősi", hagyományosabb recept, de anyukám férje rajong érte. Bízom benne, van még, akinek elnyeri a tetszését. :)







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?