Emeletes csokoládétorta
Hozzávalók
26 cm-es piskóta:
6 tojás
6 ek. liszt
6 ek. cukor
3 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
22 cm-es piskóta:
4 tojás
4 ek. liszt
4 ek. cukor
2 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
2 tk. Dr. oetker Sütőpor
Krém:
1l hulala tejszín
30 dkg jó minőségű étcsokoládé
cukor (ízlés szerint)
Díszítés:
mandulapehely
marcipán rózsák-levelek
Elkészítés
Előkészítés
A tejszínt felforraljuk a cukorral, majd hozzáadjuk az apróra tört csokoládét. Lassú tűzön addig főzzük, míg elolvad a csoki. Lehűtjük, majd letakarva egy éjszakára hűtőbe tesszük. A sütőt előmelegítjük és a 26 és 22 cm-es tortaformáinkat sütőpapírral béleljük.
Elkészítés
Szokásos módon kakaós piskótát sütünk, 6 tojásból a 26 cm-es és 4 tojásból a 22 cm-es formánkba. Amikor kihűltek mindkettőt 3 lapba vágjuk. A csokoládés tejszínt kemény habbá verjük.(tovább tart, mint a sima tejszint!) Betöltjük a nagy, majd a kicsi tortát és oldalukat, tetejüket is bevonjuk. Pár órára hűtőbe tesszük. A nagyobb tortába saslik pálcikákat szúrunk (kb.6db-ot elosztva), olyan nagyságúra vágjuk, amilyen magas a torta, majd a közepére helyezzük a kisebb tortát a tortaalátéttel együtt (ez lehet fóliával bevont kartonpapír), így nem süllyed meg a tortánk. A torta oldalára mandulapelyhet nyomkodunk, majd a habzsákba töltött maradék krémmel és a rózsákkal, levelekkel díszítjük.
Tálalás
kb.28 szelet
Tárolás
Hűtőben tároljuk.

Kedvencnek jelölöm
Emeletes csokoládétorta
Hozzávalók
Krém:
1l hulala tejszín
30 dkg jó minőségű étcsokoládé
cukor (ízlés szerint)
Díszítés:
mandulapehely
marcipán rózsák-levelek
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A tejszínt felforraljuk a cukorral, majd hozzáadjuk az apróra tört csokoládét. Lassú tűzön addig főzzük, míg elolvad a csoki. Lehűtjük, majd letakarva egy éjszakára hűtőbe tesszük. A sütőt előmelegítjük és a 26 és 22 cm-es tortaformáinkat sütőpapírral béleljük.
Elkészítés
Szokásos módon kakaós piskótát sütünk, 6 tojásból a 26 cm-es és 4 tojásból a 22 cm-es formánkba. Amikor kihűltek mindkettőt 3 lapba vágjuk. A csokoládés tejszínt kemény habbá verjük.(tovább tart, mint a sima tejszint!) Betöltjük a nagy, majd a kicsi tortát és oldalukat, tetejüket is bevonjuk. Pár órára hűtőbe tesszük. A nagyobb tortába saslik pálcikákat szúrunk (kb.6db-ot elosztva), olyan nagyságúra vágjuk, amilyen magas a torta, majd a közepére helyezzük a kisebb tortát a tortaalátéttel együtt (ez lehet fóliával bevont kartonpapír), így nem süllyed meg a tortánk. A torta oldalára mandulapelyhet nyomkodunk, majd a habzsákba töltött maradék krémmel és a rózsákkal, levelekkel díszítjük.
Tálalás
kb.28 szelet
Tárolás
Hűtőben tároljuk.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?