Epres krémes
Hozzávalók
Tészta:
8 tojás
16 dkg liszt
16 dkg kristálycukor
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
Krém:
2 cs Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1 cs dr. Oetker Vanillincukor
8 dl tej
15 dkg vaj
15 dkg cukor
Tejszinhab:
5 dl tejszinhab
2 db Dr. Oetker Habfixáló
Gyümölcs:
1fél kg eper
Elkészítés
Tészta
A tojásból és a cukorból piskótahabot készítettem.
A sütőport elkevertem a lisztben és lassan, óvatosan beleforgattam a habba.
Sütőpapíros tepsibe öntöttem.
A sütőt előmelegítettem az 5-ös fokozaton és 15 perc alatt megsütöttem. Amikor kihűlt kettévágtam
A sütőport elkevertem a lisztben és lassan, óvatosan beleforgattam a habba.
Sütőpapíros tepsibe öntöttem.
A sütőt előmelegítettem az 5-ös fokozaton és 15 perc alatt megsütöttem. Amikor kihűlt kettévágtam
Krém
A pudingport simára kevertem egy kevés tejjel és 10 dkg cukorral. Hozzáöntöttem a többi tejet is és sűrű pudingot főztem belőle.
Letakartam alufóliával, hogy ne bőrösödjön be. A megmaradt 5 dkg cukrot a vajjal habosra kevertem.
Amikor már a puding jó langyos volt, akkor összekevertem a vajjal.
Letakartam alufóliával, hogy ne bőrösödjön be. A megmaradt 5 dkg cukrot a vajjal habosra kevertem.
Amikor már a puding jó langyos volt, akkor összekevertem a vajjal.
Összerakás
A kettévágott piskótát megtöltöttem a krémmel az epreket felszeleteltem és szépen kiraktam a süti , oldalát , a tejszínhabot felvertem és díszítettem vele, ezt mindenki izlés szerint teheti :)

Kedvencnek jelölöm
Epres krémes
Hozzávalók
Krém:
8 dl tej
15 dkg vaj
15 dkg cukor
Gyümölcs:
1fél kg eper
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta
A tojásból és a cukorból piskótahabot készítettem.
A sütőport elkevertem a lisztben és lassan, óvatosan beleforgattam a habba.
Sütőpapíros tepsibe öntöttem.
A sütőt előmelegítettem az 5-ös fokozaton és 15 perc alatt megsütöttem. Amikor kihűlt kettévágtam
A sütőport elkevertem a lisztben és lassan, óvatosan beleforgattam a habba.
Sütőpapíros tepsibe öntöttem.
A sütőt előmelegítettem az 5-ös fokozaton és 15 perc alatt megsütöttem. Amikor kihűlt kettévágtam
Krém
A pudingport simára kevertem egy kevés tejjel és 10 dkg cukorral. Hozzáöntöttem a többi tejet is és sűrű pudingot főztem belőle.
Letakartam alufóliával, hogy ne bőrösödjön be. A megmaradt 5 dkg cukrot a vajjal habosra kevertem.
Amikor már a puding jó langyos volt, akkor összekevertem a vajjal.
Letakartam alufóliával, hogy ne bőrösödjön be. A megmaradt 5 dkg cukrot a vajjal habosra kevertem.
Amikor már a puding jó langyos volt, akkor összekevertem a vajjal.
Összerakás
A kettévágott piskótát megtöltöttem a krémmel az epreket felszeleteltem és szépen kiraktam a süti , oldalát , a tejszínhabot felvertem és díszítettem vele, ezt mindenki izlés szerint teheti :)




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?