Erdei gyümölcsös szívtorta
Hozzávalók
Piskóta:
6 tojás
4 ek víz
9 ek cukor
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
10 ek átszitált liszt
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
csipet só
Joghurtos krém:
2 nagy dobozos erdei gyümölcsös joghurt
porcukor (ízlés szerint)
1 cs Dr. Oetker Őrölt zselatin
1/2 l tejszín
gyümölcs (erdei gyümölcs, málna, stb.)
Díszítés:
csokiforgács
gumicukor
Elkészítés
Elkészítés
A szokásos módon piskótát sütünk (a tojásfehérjéket felverjük egy csipet sóval, a sárgákat kikeverjük kézi habverővel, a cukorral és a vízzel, a lisztet a sütőporral külön tálban keverjük össze. Óvatosan összeforgatjuk először a sárgájás masszát a liszttel, majd a habbal, sütőpapíros formába öntjük, 5 percig 220 fokon sütjük, majd kb. 30-40 percig 180 fokon). A sütéshez használhatunk szív alakú formát is, de ha nincs, vágjuk ki a kerek formából (de ez nem muszáj).
A joghurt egy részét üvegtálba öntjük, összekeverjük a zselatinnal, és némi porcukorral, és meglangyosítjuk a mikróban. Összekeverjük a többi joghurttal is. Közben kivesszük a jól lehűtött tejszínt a hűtőből, és felverjük robotgéppel. Összeforgatjuk az egészet (de hagyunk ki a tejszínből a díszítéshez, kb. 1/3-1/4-ét), és keverjünk a krémhez egy kis friss vagy fagyasztott gyümölcsöt.
Összeállítás:
Félbevágjuk a kihűlt piskótát, és megtöltjük a krém felével, majd megint jön a krém, végül a piskóta másik fele. Az egészet bevonjuk tejszínnel - a tetejére kanállal lehet érdekes mintát csinálni (mintha hullámozna).
A szélére körbe, és a tetejére kiskanállal étcsoki forgácsot szórunk, amit zöldségpucolóval hámozunk a csokiról. A tetején az a piros eperízű gumicukor. :) Jó kreatívkodást!
A joghurt egy részét üvegtálba öntjük, összekeverjük a zselatinnal, és némi porcukorral, és meglangyosítjuk a mikróban. Összekeverjük a többi joghurttal is. Közben kivesszük a jól lehűtött tejszínt a hűtőből, és felverjük robotgéppel. Összeforgatjuk az egészet (de hagyunk ki a tejszínből a díszítéshez, kb. 1/3-1/4-ét), és keverjünk a krémhez egy kis friss vagy fagyasztott gyümölcsöt.
Összeállítás:
Félbevágjuk a kihűlt piskótát, és megtöltjük a krém felével, majd megint jön a krém, végül a piskóta másik fele. Az egészet bevonjuk tejszínnel - a tetejére kanállal lehet érdekes mintát csinálni (mintha hullámozna).
A szélére körbe, és a tetejére kiskanállal étcsoki forgácsot szórunk, amit zöldségpucolóval hámozunk a csokiról. A tetején az a piros eperízű gumicukor. :) Jó kreatívkodást!
Alternatív elkészítés
Díszítés ízlés szerint: gyümölcsökkel, csokival, bonbonokkal, cukorgyöngyökkel.

Kedvencnek jelölöm
Erdei gyümölcsös szívtorta
Hozzávalók
Joghurtos krém:
2 nagy dobozos erdei gyümölcsös joghurt
porcukor (ízlés szerint)
1/2 l tejszín
gyümölcs (erdei gyümölcs, málna, stb.)
Díszítés:
csokiforgács
gumicukor
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A szokásos módon piskótát sütünk (a tojásfehérjéket felverjük egy csipet sóval, a sárgákat kikeverjük kézi habverővel, a cukorral és a vízzel, a lisztet a sütőporral külön tálban keverjük össze. Óvatosan összeforgatjuk először a sárgájás masszát a liszttel, majd a habbal, sütőpapíros formába öntjük, 5 percig 220 fokon sütjük, majd kb. 30-40 percig 180 fokon). A sütéshez használhatunk szív alakú formát is, de ha nincs, vágjuk ki a kerek formából (de ez nem muszáj).
A joghurt egy részét üvegtálba öntjük, összekeverjük a zselatinnal, és némi porcukorral, és meglangyosítjuk a mikróban. Összekeverjük a többi joghurttal is. Közben kivesszük a jól lehűtött tejszínt a hűtőből, és felverjük robotgéppel. Összeforgatjuk az egészet (de hagyunk ki a tejszínből a díszítéshez, kb. 1/3-1/4-ét), és keverjünk a krémhez egy kis friss vagy fagyasztott gyümölcsöt.
Összeállítás:
Félbevágjuk a kihűlt piskótát, és megtöltjük a krém felével, majd megint jön a krém, végül a piskóta másik fele. Az egészet bevonjuk tejszínnel - a tetejére kanállal lehet érdekes mintát csinálni (mintha hullámozna).
A szélére körbe, és a tetejére kiskanállal étcsoki forgácsot szórunk, amit zöldségpucolóval hámozunk a csokiról. A tetején az a piros eperízű gumicukor. :) Jó kreatívkodást!
A joghurt egy részét üvegtálba öntjük, összekeverjük a zselatinnal, és némi porcukorral, és meglangyosítjuk a mikróban. Összekeverjük a többi joghurttal is. Közben kivesszük a jól lehűtött tejszínt a hűtőből, és felverjük robotgéppel. Összeforgatjuk az egészet (de hagyunk ki a tejszínből a díszítéshez, kb. 1/3-1/4-ét), és keverjünk a krémhez egy kis friss vagy fagyasztott gyümölcsöt.
Összeállítás:
Félbevágjuk a kihűlt piskótát, és megtöltjük a krém felével, majd megint jön a krém, végül a piskóta másik fele. Az egészet bevonjuk tejszínnel - a tetejére kanállal lehet érdekes mintát csinálni (mintha hullámozna).
A szélére körbe, és a tetejére kiskanállal étcsoki forgácsot szórunk, amit zöldségpucolóval hámozunk a csokiról. A tetején az a piros eperízű gumicukor. :) Jó kreatívkodást!
Alternatív elkészítés
Díszítés ízlés szerint: gyümölcsökkel, csokival, bonbonokkal, cukorgyöngyökkel.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?