Fagyi szelet
Hozzávalók
Tészta:
5 tojás
6 ek víz
15 dkg liszt
20 dkg cukor
10 dkg darált dió
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
Krémhez:
4 dl tej
2 ek liszt
2 cs Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
25 dkg Rama
20 dkg porcukor
1 tojássárgája
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
Mázhoz:
5 tojásfehérje
15 dkg cukor
Elkészítés
Elkészítés
A tojások fehérjét kemény habbá verjük.
Amikor már kemény, hozzáadjuk a cukrot majd a tojások sárgáját, vizet, lisztet és a diót, és piskótatésztát sütünk. Kb. 25-30 perc (tűpróba!).
Míg sül a tészta, addig elkészítjük a krémet: a pudingot és a lisztet simára keverjük a tejjel (először kevés tejjel kikeverjük, utána öntjük fel a megfelelő mennyiséggel, és így szép sima lesz a krém).
Amíg hűl a puding, addig a margarint a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük.
Mikor már teljesen kihűlt (hidegre!) a puding, akkor a két krémet összekeverjük.
A krémet egyenletesen a kihűlt tésztára simítjuk.
Gőz fölött keményre verjük a tojásfehérjéket a cukorral, és a krémre tesszük. Vízbe mártott késsel szeleteljük.
Mivel én kisebb tepsiben sütöttem ezért vastagabb lett a piskóta, így félbevágtam és közé is kentem krémet.
Amikor már kemény, hozzáadjuk a cukrot majd a tojások sárgáját, vizet, lisztet és a diót, és piskótatésztát sütünk. Kb. 25-30 perc (tűpróba!).
Míg sül a tészta, addig elkészítjük a krémet: a pudingot és a lisztet simára keverjük a tejjel (először kevés tejjel kikeverjük, utána öntjük fel a megfelelő mennyiséggel, és így szép sima lesz a krém).
Amíg hűl a puding, addig a margarint a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük.
Mikor már teljesen kihűlt (hidegre!) a puding, akkor a két krémet összekeverjük.
A krémet egyenletesen a kihűlt tésztára simítjuk.
Gőz fölött keményre verjük a tojásfehérjéket a cukorral, és a krémre tesszük. Vízbe mártott késsel szeleteljük.
Mivel én kisebb tepsiben sütöttem ezért vastagabb lett a piskóta, így félbevágtam és közé is kentem krémet.
Tálalás
A tetejét színes szórócukorral,tortadarával megszórhatjuk!


Kedvencnek jelölöm
Fagyi szelet
Hozzávalók
Krémhez:
4 dl tej
2 ek liszt
25 dkg Rama
20 dkg porcukor
1 tojássárgája
Mázhoz:
5 tojásfehérje
15 dkg cukor
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojások fehérjét kemény habbá verjük.
Amikor már kemény, hozzáadjuk a cukrot majd a tojások sárgáját, vizet, lisztet és a diót, és piskótatésztát sütünk. Kb. 25-30 perc (tűpróba!).
Míg sül a tészta, addig elkészítjük a krémet: a pudingot és a lisztet simára keverjük a tejjel (először kevés tejjel kikeverjük, utána öntjük fel a megfelelő mennyiséggel, és így szép sima lesz a krém).
Amíg hűl a puding, addig a margarint a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük.
Mikor már teljesen kihűlt (hidegre!) a puding, akkor a két krémet összekeverjük.
A krémet egyenletesen a kihűlt tésztára simítjuk.
Gőz fölött keményre verjük a tojásfehérjéket a cukorral, és a krémre tesszük. Vízbe mártott késsel szeleteljük.
Mivel én kisebb tepsiben sütöttem ezért vastagabb lett a piskóta, így félbevágtam és közé is kentem krémet.
Amikor már kemény, hozzáadjuk a cukrot majd a tojások sárgáját, vizet, lisztet és a diót, és piskótatésztát sütünk. Kb. 25-30 perc (tűpróba!).
Míg sül a tészta, addig elkészítjük a krémet: a pudingot és a lisztet simára keverjük a tejjel (először kevés tejjel kikeverjük, utána öntjük fel a megfelelő mennyiséggel, és így szép sima lesz a krém).
Amíg hűl a puding, addig a margarint a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük.
Mikor már teljesen kihűlt (hidegre!) a puding, akkor a két krémet összekeverjük.
A krémet egyenletesen a kihűlt tésztára simítjuk.
Gőz fölött keményre verjük a tojásfehérjéket a cukorral, és a krémre tesszük. Vízbe mártott késsel szeleteljük.
Mivel én kisebb tepsiben sütöttem ezért vastagabb lett a piskóta, így félbevágtam és közé is kentem krémet.
Tálalás
A tetejét színes szórócukorral,tortadarával megszórhatjuk!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?