Gyerek szelet
Hozzávalók
Tésztához:
2 db tojás (közepes méretű)
15 dkg cukor
1 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
5 dkg margarin
2 ek méz
35 dkg liszt
1 kk szódabikarbóna
Krémhez:
2 cs tejszín ízű pudingpor
2 ek liszt
15 dkg cukor
5 dl tej
2 dl tejföl
25 dkg margarin
Elkészítés
Elkészítés
Elkészítés:
A tojást, cukrot, kakaót, margarint és a mézet gőz fölött habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztben elkevert szódabikarbónát. A tésztát 3 részre osztjuk, majd margarinnal kikent, lisztezett, közepes méretű tepsi hátán megsütjük.
A krémhez:
A pudingport, lisztet, cukrot megfőzzük a tejben és még melegen belekeverjük a tejfölt. A margarint habosra keverjük, a kihűlt pépet hozzáadjuk, jól eldolgozzuk, majd betöltjük a lapokat. Tetejére csoki mázat teszünk.
A tojást, cukrot, kakaót, margarint és a mézet gőz fölött habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztben elkevert szódabikarbónát. A tésztát 3 részre osztjuk, majd margarinnal kikent, lisztezett, közepes méretű tepsi hátán megsütjük.
A krémhez:
A pudingport, lisztet, cukrot megfőzzük a tejben és még melegen belekeverjük a tejfölt. A margarint habosra keverjük, a kihűlt pépet hozzáadjuk, jól eldolgozzuk, majd betöltjük a lapokat. Tetejére csoki mázat teszünk.

Kedvencnek jelölöm
Gyerek szelet
Hozzávalók
Tésztához:
2 db tojás (közepes méretű)
15 dkg cukor
5 dkg margarin
2 ek méz
35 dkg liszt
1 kk szódabikarbóna
Krémhez:
2 cs tejszín ízű pudingpor
2 ek liszt
15 dkg cukor
5 dl tej
2 dl tejföl
25 dkg margarin
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Elkészítés:
A tojást, cukrot, kakaót, margarint és a mézet gőz fölött habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztben elkevert szódabikarbónát. A tésztát 3 részre osztjuk, majd margarinnal kikent, lisztezett, közepes méretű tepsi hátán megsütjük.
A krémhez:
A pudingport, lisztet, cukrot megfőzzük a tejben és még melegen belekeverjük a tejfölt. A margarint habosra keverjük, a kihűlt pépet hozzáadjuk, jól eldolgozzuk, majd betöltjük a lapokat. Tetejére csoki mázat teszünk.
A tojást, cukrot, kakaót, margarint és a mézet gőz fölött habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztben elkevert szódabikarbónát. A tésztát 3 részre osztjuk, majd margarinnal kikent, lisztezett, közepes méretű tepsi hátán megsütjük.
A krémhez:
A pudingport, lisztet, cukrot megfőzzük a tejben és még melegen belekeverjük a tejfölt. A margarint habosra keverjük, a kihűlt pépet hozzáadjuk, jól eldolgozzuk, majd betöltjük a lapokat. Tetejére csoki mázat teszünk.




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?