Habos-almás-mákos lepény
Hozzávalók
Tészta:
25 dkg liszt
fél csomag Dr. oetker Sütőpor
12,5 dkg Rama margarin
2 tojássárgája
5 dkg porcukor
1 evőkanál tejföl
Tepsi kikenéséhez:
Rama
liszt
Töltelék:
25 dkg őrölt mák
5 közepes alma
kb. 60 dkg
20 dkg porcukor
3 evőkanál sárgabarackíz
Tetejére:
3 tojásfehérje (lehet több is)
20 dkg kristálycukor
2-3 ek. zsemlemorzsa.
Elkészítés
Előkészítés
A tojássárgákat leválasztjuk a fehérjétől. Az almát megmossuk majd a mákra reszeljük.
Elkészítés
A lisztet a sütőporral összeforgatjuk, a margarinnal elmorzsoljuk, majd a tojások sárgájával a porcukorral és annyi tejföllel amennyit felvesz rugalmas tésztát gyúrunk. Letakarva a hűtőbe 2 órát pihentetjük. Kikent lisztezett tepsibe kb. 30x25ös tepsibe fektetjük. Előmelegített sütőbe közepesnél kicsit kiesebb lánggal (170 fok légkeveréses, gázos sütőbe 155 fok) Félig megsütjük kb.10 perc.
A mákot a tálba szórjuk a megmosott almát ráreszeljük majd a porcukorral és a barackízzel összekeverjük. Egyenletesen a tésztára halmozzuk majd kb. 15percre a sütőbe rakjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a vége felé apránként a cukrot is beleszórjuk, ezzel verjük jó keményre.
A zsemlemorzsát a mákos lepényre szórjuk, a cukros habot rásimítjuk a sütőbe visszatoljuk, kb. 20 percre kis lángra vesszük, 60-70 fok szárítjuk, fontos a hab szép fehér maradjon. Forró vízbe mártott késsel szeljük.
A mákot a tálba szórjuk a megmosott almát ráreszeljük majd a porcukorral és a barackízzel összekeverjük. Egyenletesen a tésztára halmozzuk majd kb. 15percre a sütőbe rakjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a vége felé apránként a cukrot is beleszórjuk, ezzel verjük jó keményre.
A zsemlemorzsát a mákos lepényre szórjuk, a cukros habot rásimítjuk a sütőbe visszatoljuk, kb. 20 percre kis lángra vesszük, 60-70 fok szárítjuk, fontos a hab szép fehér maradjon. Forró vízbe mártott késsel szeljük.
Tálalás
1 közepes tepsi
Tárolás
Hűtőben vagy hűvösebb helyen.
Alternatív elkészítés
Kevés citromhéjjal fel lehet dobni a tölteléket, vagy csokiöntettel kicsit lecsurgatni tálaláskor.

Kedvencnek jelölöm
Habos-almás-mákos lepény
Hozzávalók
Tészta:
25 dkg liszt
fél csomag Dr. Oetker Sütőpor
12,5 dkg Rama margarin
2 tojássárgája
5 dkg porcukor
1 evőkanál tejföl
Tepsi kikenéséhez:
Rama
liszt
Töltelék:
25 dkg őrölt mák
5 közepes alma
kb. 60 dkg
20 dkg porcukor
3 evőkanál sárgabarackíz
Tetejére:
3 tojásfehérje (lehet több is)
20 dkg kristálycukor
2-3 ek. zsemlemorzsa.
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A tojássárgákat leválasztjuk a fehérjétől. Az almát megmossuk majd a mákra reszeljük.
Elkészítés
A lisztet a sütőporral összeforgatjuk, a margarinnal elmorzsoljuk, majd a tojások sárgájával a porcukorral és annyi tejföllel amennyit felvesz rugalmas tésztát gyúrunk. Letakarva a hűtőbe 2 órát pihentetjük. Kikent lisztezett tepsibe kb. 30x25ös tepsibe fektetjük. Előmelegített sütőbe közepesnél kicsit kiesebb lánggal (170 fok légkeveréses, gázos sütőbe 155 fok) Félig megsütjük kb.10 perc.
A mákot a tálba szórjuk a megmosott almát ráreszeljük majd a porcukorral és a barackízzel összekeverjük. Egyenletesen a tésztára halmozzuk majd kb. 15percre a sütőbe rakjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a vége felé apránként a cukrot is beleszórjuk, ezzel verjük jó keményre.
A zsemlemorzsát a mákos lepényre szórjuk, a cukros habot rásimítjuk a sütőbe visszatoljuk, kb. 20 percre kis lángra vesszük, 60-70 fok szárítjuk, fontos a hab szép fehér maradjon. Forró vízbe mártott késsel szeljük.
A mákot a tálba szórjuk a megmosott almát ráreszeljük majd a porcukorral és a barackízzel összekeverjük. Egyenletesen a tésztára halmozzuk majd kb. 15percre a sütőbe rakjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a vége felé apránként a cukrot is beleszórjuk, ezzel verjük jó keményre.
A zsemlemorzsát a mákos lepényre szórjuk, a cukros habot rásimítjuk a sütőbe visszatoljuk, kb. 20 percre kis lángra vesszük, 60-70 fok szárítjuk, fontos a hab szép fehér maradjon. Forró vízbe mártott késsel szeljük.
Tálalás
1 közepes tepsi
Tárolás
Hűtőben vagy hűvösebb helyen.
Alternatív elkészítés
Kevés citromhéjjal fel lehet dobni a tölteléket, vagy csokiöntettel kicsit lecsurgatni tálaláskor.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?