Karamellás csokitorta
Hozzávalók
Tészta:
10 dkg vaj
10 dkg barnacukor
2 tojássárgája
12 dkg liszt
2 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
csipet só
1/2 tk szódabikarbóna
Karamell:
25 dkg cukor
1,5 dl tejszín
5 kg vaj
1 csipet só
Csokikrém:
1 tábla étcsoki (10 dkg)
1 dl tejszín
1 tojás
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
Elkészítés
Elkészítés
A vajat a cukorral és a tojás sárgákkal habosra keverjük, külön összekeverjük a száraz hozzávalókat, majd hozzáadjuk a tojásos masszához.
Egy 26 cm-es kerek tortaformába simítjuk úgy, hogy kb. 3-4 cm-re felnyúljon a szélére. 1 órára hűtőbe tesszük.
A karamellhez a cukrot 4 ek. vízzel karamellizáljuk, közepes lángon, kevergetés nélkül, néha megrázogatva a lábost. (ha nagyon gyorsan barnulna, vegyük lejjebb egy kicsit, hogy ne égjen oda)
Majd a tűzről levéve hozzáöntjük a tejszínt, a vajat és egy csipet sót. Visszatesszük a tűzre, homogenizáljuk., és hagyjuk hűlni.
A csoki krémhez a tejszínt és a csokit összeolvasztjuk, de ne forraljuk fel! Mikor kihűlt, hozzátesszük a tojást és a cukrot.
A sütőt előmelegítjük 160 fokra, a tésztára egy sütőpapírt fektetünk, és szárazbabbal megszórva 15 percig elő sütjük.
Majd kivesszük (a babot és a sütőpapírt levesszük róla), ráterítjük a karamellt, majd a csoki krémet, és visszatesszük a sütőbe. További 25 percig sütjük.
Egy 26 cm-es kerek tortaformába simítjuk úgy, hogy kb. 3-4 cm-re felnyúljon a szélére. 1 órára hűtőbe tesszük.
A karamellhez a cukrot 4 ek. vízzel karamellizáljuk, közepes lángon, kevergetés nélkül, néha megrázogatva a lábost. (ha nagyon gyorsan barnulna, vegyük lejjebb egy kicsit, hogy ne égjen oda)
Majd a tűzről levéve hozzáöntjük a tejszínt, a vajat és egy csipet sót. Visszatesszük a tűzre, homogenizáljuk., és hagyjuk hűlni.
A csoki krémhez a tejszínt és a csokit összeolvasztjuk, de ne forraljuk fel! Mikor kihűlt, hozzátesszük a tojást és a cukrot.
A sütőt előmelegítjük 160 fokra, a tésztára egy sütőpapírt fektetünk, és szárazbabbal megszórva 15 percig elő sütjük.
Majd kivesszük (a babot és a sütőpapírt levesszük róla), ráterítjük a karamellt, majd a csoki krémet, és visszatesszük a sütőbe. További 25 percig sütjük.
Tálalás
12 szelet. Tálalhatjuk vanília fagyival és piros gyümölcsökkel, vagy tejszínhabbal.

Kedvencnek jelölöm
Karamellás csokitorta
Hozzávalók
Tészta:
10 dkg vaj
10 dkg barnacukor
2 tojássárgája
12 dkg liszt
csipet só
1/2 tk szódabikarbóna
Karamell:
25 dkg cukor
1,5 dl tejszín
5 kg vaj
1 csipet só
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A vajat a cukorral és a tojás sárgákkal habosra keverjük, külön összekeverjük a száraz hozzávalókat, majd hozzáadjuk a tojásos masszához.
Egy 26 cm-es kerek tortaformába simítjuk úgy, hogy kb. 3-4 cm-re felnyúljon a szélére. 1 órára hűtőbe tesszük.
A karamellhez a cukrot 4 ek. vízzel karamellizáljuk, közepes lángon, kevergetés nélkül, néha megrázogatva a lábost. (ha nagyon gyorsan barnulna, vegyük lejjebb egy kicsit, hogy ne égjen oda)
Majd a tűzről levéve hozzáöntjük a tejszínt, a vajat és egy csipet sót. Visszatesszük a tűzre, homogenizáljuk., és hagyjuk hűlni.
A csoki krémhez a tejszínt és a csokit összeolvasztjuk, de ne forraljuk fel! Mikor kihűlt, hozzátesszük a tojást és a cukrot.
A sütőt előmelegítjük 160 fokra, a tésztára egy sütőpapírt fektetünk, és szárazbabbal megszórva 15 percig elő sütjük.
Majd kivesszük (a babot és a sütőpapírt levesszük róla), ráterítjük a karamellt, majd a csoki krémet, és visszatesszük a sütőbe. További 25 percig sütjük.
Egy 26 cm-es kerek tortaformába simítjuk úgy, hogy kb. 3-4 cm-re felnyúljon a szélére. 1 órára hűtőbe tesszük.
A karamellhez a cukrot 4 ek. vízzel karamellizáljuk, közepes lángon, kevergetés nélkül, néha megrázogatva a lábost. (ha nagyon gyorsan barnulna, vegyük lejjebb egy kicsit, hogy ne égjen oda)
Majd a tűzről levéve hozzáöntjük a tejszínt, a vajat és egy csipet sót. Visszatesszük a tűzre, homogenizáljuk., és hagyjuk hűlni.
A csoki krémhez a tejszínt és a csokit összeolvasztjuk, de ne forraljuk fel! Mikor kihűlt, hozzátesszük a tojást és a cukrot.
A sütőt előmelegítjük 160 fokra, a tésztára egy sütőpapírt fektetünk, és szárazbabbal megszórva 15 percig elő sütjük.
Majd kivesszük (a babot és a sütőpapírt levesszük róla), ráterítjük a karamellt, majd a csoki krémet, és visszatesszük a sütőbe. További 25 percig sütjük.
Tálalás
12 szelet. Tálalhatjuk vanília fagyival és piros gyümölcsökkel, vagy tejszínhabbal.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?