Képviselőfánk
Hozzávalók
Képviselőfánk
10 ek. víz
10 dkg Rama
10 dkg liszt
4 db tojás
Krémhez:
6,5 dl víz
7 ek. cukor
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
4 db tojásfehérje
Elkészítés
Elkészítés
A 10 ek. vizet és a 10 dkg Ramát egy lábasban felforraljuk. Beleszórjuk a 10 dkg lisztet. Elkeverjük, együtt felfőzzük.
Tűzről levéve kicsit hűlni hagyjuk, utána 4 db tojást egyenként jól beledolgozunk, alaposan elkeverjük.
Ezután a masszát habzsákba töltjük, és sütőpapírral kibélelt tepsibe, kis halmocskákat készítünk.
A tepsit előmelegített kb. 200 C fokos sütőbe helyezzük, 15 perc alatt készre sütjük.
A kész tésztát a sütőben hagyjuk kihűlni, mert különben a fánk összeesik.
Ha kihűlt, a fánkokat kettévágjuk, a belsejük szép üreges lesz, és a krémmel, habzsák segítségével megtöltjük.
Krém elkészítése:
4 dl vízbe 3,5 kanál cukrot szirupnak főzünk. Kb. 2,5 dl vízben elkeverünk 2 csomag vaníliaízű pudingport, és a felfőtt sziruphoz keverjük, sűrűre főzzük.
4 db tojásfehérjét 3,5 ek. cukorral kemény habbá verünk, a még meleg pudinghoz keverjük.
Tűzről levéve kicsit hűlni hagyjuk, utána 4 db tojást egyenként jól beledolgozunk, alaposan elkeverjük.
Ezután a masszát habzsákba töltjük, és sütőpapírral kibélelt tepsibe, kis halmocskákat készítünk.
A tepsit előmelegített kb. 200 C fokos sütőbe helyezzük, 15 perc alatt készre sütjük.
A kész tésztát a sütőben hagyjuk kihűlni, mert különben a fánk összeesik.
Ha kihűlt, a fánkokat kettévágjuk, a belsejük szép üreges lesz, és a krémmel, habzsák segítségével megtöltjük.
Krém elkészítése:
4 dl vízbe 3,5 kanál cukrot szirupnak főzünk. Kb. 2,5 dl vízben elkeverünk 2 csomag vaníliaízű pudingport, és a felfőtt sziruphoz keverjük, sűrűre főzzük.
4 db tojásfehérjét 3,5 ek. cukorral kemény habbá verünk, a még meleg pudinghoz keverjük.
Tálalás
Ha készen vannak a fánkok, meghinthetjük porcukorral.
Ebből a mennyiségből kb. 20 db fánk készíthető.
Ebből a mennyiségből kb. 20 db fánk készíthető.
Alternatív elkészítés
Mindenképpen a sütőben kell hagyni, kihűlni a fánkokat, mert különben összeesnek. Én a kihűlés gyorsítására egy kicsit ki szoktam támasztani a sütő ajtaját pl. egy gyufásdobozt lapjával közé teszek.


Kedvencnek jelölöm
Képviselőfánk
Hozzávalók
Képviselőfánk
10 ek. víz
10 dkg Rama
10 dkg liszt
4 db tojás
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A 10 ek. vizet és a 10 dkg Ramát egy lábasban felforraljuk. Beleszórjuk a 10 dkg lisztet. Elkeverjük, együtt felfőzzük.
Tűzről levéve kicsit hűlni hagyjuk, utána 4 db tojást egyenként jól beledolgozunk, alaposan elkeverjük.
Ezután a masszát habzsákba töltjük, és sütőpapírral kibélelt tepsibe, kis halmocskákat készítünk.
A tepsit előmelegített kb. 200 C fokos sütőbe helyezzük, 15 perc alatt készre sütjük.
A kész tésztát a sütőben hagyjuk kihűlni, mert különben a fánk összeesik.
Ha kihűlt, a fánkokat kettévágjuk, a belsejük szép üreges lesz, és a krémmel, habzsák segítségével megtöltjük.
Krém elkészítése:
4 dl vízbe 3,5 kanál cukrot szirupnak főzünk. Kb. 2,5 dl vízben elkeverünk 2 csomag vaníliaízű pudingport, és a felfőtt sziruphoz keverjük, sűrűre főzzük.
4 db tojásfehérjét 3,5 ek. cukorral kemény habbá verünk, a még meleg pudinghoz keverjük.
Tűzről levéve kicsit hűlni hagyjuk, utána 4 db tojást egyenként jól beledolgozunk, alaposan elkeverjük.
Ezután a masszát habzsákba töltjük, és sütőpapírral kibélelt tepsibe, kis halmocskákat készítünk.
A tepsit előmelegített kb. 200 C fokos sütőbe helyezzük, 15 perc alatt készre sütjük.
A kész tésztát a sütőben hagyjuk kihűlni, mert különben a fánk összeesik.
Ha kihűlt, a fánkokat kettévágjuk, a belsejük szép üreges lesz, és a krémmel, habzsák segítségével megtöltjük.
Krém elkészítése:
4 dl vízbe 3,5 kanál cukrot szirupnak főzünk. Kb. 2,5 dl vízben elkeverünk 2 csomag vaníliaízű pudingport, és a felfőtt sziruphoz keverjük, sűrűre főzzük.
4 db tojásfehérjét 3,5 ek. cukorral kemény habbá verünk, a még meleg pudinghoz keverjük.
Tálalás
Ha készen vannak a fánkok, meghinthetjük porcukorral.
Ebből a mennyiségből kb. 20 db fánk készíthető.
Ebből a mennyiségből kb. 20 db fánk készíthető.
Alternatív elkészítés
Mindenképpen a sütőben kell hagyni, kihűlni a fánkokat, mert különben összeesnek. Én a kihűlés gyorsítására egy kicsit ki szoktam támasztani a sütő ajtaját pl. egy gyufásdobozt lapjával közé teszek.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?