Krémes brownie
Hozzávalók
Tészta:
200 g túró
1 tasak Dr. oetker Vanillincukor
100 g cukor
2 db tojás
100 g vaj
3 ek. Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
100 g liszt
1 teáskanál Dr. Oetker Sütőpor
50 g dió
Mázhoz:
50 g vaj
1 ek. tej
70 g porcukor
2 ek. Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Elkészítés
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük 180°C -ra.
Elkészítés
A túrót összekeverem a vaníliás cukorral, majd félre teszem. A tojásokat és a cukrot robotgéppel 10 perc alatt habosra verem. A vajat és a kakaót vízfürdőben felolvasztom, majd a tojásos habhoz öntöm, hozzáadom a lisztet, a sütőport, a diót, jól elkeverem.
Egy magasabb falú tepsit kibélelek sütőpapírral, majd beleöntöm a tészta felét, ezután eloszlatom rajta a túrót. Végül a maradék tésztával befedem, és mehet is a sütőbe 40-45 percre.
A mázhoz vízfürdőben megolvasztom a vajat, a tejet a porcukorral és a kakaóval. Ezt szétoszlatom a süti tetején, végül megszórom dióval.
Egy magasabb falú tepsit kibélelek sütőpapírral, majd beleöntöm a tészta felét, ezután eloszlatom rajta a túrót. Végül a maradék tésztával befedem, és mehet is a sütőbe 40-45 percre.
A mázhoz vízfürdőben megolvasztom a vajat, a tejet a porcukorral és a kakaóval. Ezt szétoszlatom a süti tetején, végül megszórom dióval.
Tálalás
Tejszínhabbal és vanília fagyival igazi luxus édességgé tehetjük.
Tárolás
A túró miatt hűtőben érdemes tárolni, de szerintem arra nem lesz szükség, mert hamar elfogy:)
Alternatív elkészítés
A süti dió nélkül is isteni, lehet helyette mandulát, pekándiót vagy mogyorót is használni. A mázat sokszor feldobom csokival, ilyenkor porcukrot nemigen adok hozzá maximum 1-2 evőkanálnyit, és a vajból is kevesebb kerül bele. (10-20g).

Kedvencnek jelölöm
Krémes brownie
Hozzávalók
Tészta:
200 g túró
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
100 g cukor
2 db tojás
100 g vaj
100 g liszt
1 teáskanál Dr. Oetker Sütőpor
50 g dió
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük 180°C -ra.
Elkészítés
A túrót összekeverem a vaníliás cukorral, majd félre teszem. A tojásokat és a cukrot robotgéppel 10 perc alatt habosra verem. A vajat és a kakaót vízfürdőben felolvasztom, majd a tojásos habhoz öntöm, hozzáadom a lisztet, a sütőport, a diót, jól elkeverem.
Egy magasabb falú tepsit kibélelek sütőpapírral, majd beleöntöm a tészta felét, ezután eloszlatom rajta a túrót. Végül a maradék tésztával befedem, és mehet is a sütőbe 40-45 percre.
A mázhoz vízfürdőben megolvasztom a vajat, a tejet a porcukorral és a kakaóval. Ezt szétoszlatom a süti tetején, végül megszórom dióval.
Egy magasabb falú tepsit kibélelek sütőpapírral, majd beleöntöm a tészta felét, ezután eloszlatom rajta a túrót. Végül a maradék tésztával befedem, és mehet is a sütőbe 40-45 percre.
A mázhoz vízfürdőben megolvasztom a vajat, a tejet a porcukorral és a kakaóval. Ezt szétoszlatom a süti tetején, végül megszórom dióval.
Tálalás
Tejszínhabbal és vanília fagyival igazi luxus édességgé tehetjük.
Tárolás
A túró miatt hűtőben érdemes tárolni, de szerintem arra nem lesz szükség, mert hamar elfogy:)
Alternatív elkészítés
A süti dió nélkül is isteni, lehet helyette mandulát, pekándiót vagy mogyorót is használni. A mázat sokszor feldobom csokival, ilyenkor porcukrot nemigen adok hozzá maximum 1-2 evőkanálnyit, és a vajból is kevesebb kerül bele. (10-20g).






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?