Krumplis pogácsa
Hozzávalók
Krumplis pogácsa
1 kg liszt
5 dkg élesztő
2 tojás
1/2 1 ek só
fél dl tej
1 kk cukor
2 db kocka margarin
tejföl
maradék krumplipüré
tej
reszelt sajt (nem fontos)
Kenéshez:
1 tojás
Elkészítés
Előkészítés
Fél deci tejben,az 1 kk cukorral,felfuttatom az élesztőt.
Elkészítés
Egy nagy tálba, beleöntöm a lisztet, egy mélyedésbe, beleöntöm a felvert tojást, a sót. A margarint belekockázom, és eldörzsölgetem a liszttel, majd hozzáadom a maradék krumplipürét, és a felfuttatott élesztőt, és 1 ek. tejfölt, A tál mellé készítek kb. 2 dl langyos tejet, és elkezdem összedolgozni a tésztát. Attól függően, hogy milyen a már összegyúrt tésztám, teszem bele a tejet vagy esetleg lisztet. Nem tudok pontos mértékeket megadni, mert (minden liszt más, ki milyen, pürét készít és mekkora adag maradt) a lényeg, hogy egy jól gyúrható, puha tésztát tegyünk már a deszkára. Ott, még jól gyömöszöljük meg, majd tegyük vissza a tálba és meleg helyen kelesszük. Mikor már duplájára kelt, lisztezett deszkán nyújtsuk ki, kb. 2-2,5 cm magasra, majd irdaljuk, szaggassuk. Tepsibe téve kenjük meg tojással, és ha van, sajt szórjuk meg. Aranybarnára süssük, közepes lángon.
Alternatív elkészítés
( Hasznosítva az előző napi maradék pürét)
Nem ment pocsékba a maradék, krumplipürénk!
Nem ment pocsékba a maradék, krumplipürénk!

Kedvencnek jelölöm
Krumplis pogácsa
Hozzávalók
Krumplis pogácsa
1 kg liszt
5 dkg élesztő
2 tojás
1/2 1 ek só
fél dl tej
1 kk cukor
2 db kocka margarin
tejföl
maradék krumplipüré
tej
reszelt sajt (nem fontos)
Kenéshez:
1 tojás
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Fél deci tejben,az 1 kk cukorral,felfuttatom az élesztőt.
Elkészítés
Egy nagy tálba, beleöntöm a lisztet, egy mélyedésbe, beleöntöm a felvert tojást, a sót. A margarint belekockázom, és eldörzsölgetem a liszttel, majd hozzáadom a maradék krumplipürét, és a felfuttatott élesztőt, és 1 ek. tejfölt, A tál mellé készítek kb. 2 dl langyos tejet, és elkezdem összedolgozni a tésztát. Attól függően, hogy milyen a már összegyúrt tésztám, teszem bele a tejet vagy esetleg lisztet. Nem tudok pontos mértékeket megadni, mert (minden liszt más, ki milyen, pürét készít és mekkora adag maradt) a lényeg, hogy egy jól gyúrható, puha tésztát tegyünk már a deszkára. Ott, még jól gyömöszöljük meg, majd tegyük vissza a tálba és meleg helyen kelesszük. Mikor már duplájára kelt, lisztezett deszkán nyújtsuk ki, kb. 2-2,5 cm magasra, majd irdaljuk, szaggassuk. Tepsibe téve kenjük meg tojással, és ha van, sajt szórjuk meg. Aranybarnára süssük, közepes lángon.
Alternatív elkészítés
( Hasznosítva az előző napi maradék pürét)
Nem ment pocsékba a maradék, krumplipürénk!
Nem ment pocsékba a maradék, krumplipürénk!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?