Kürtöskalács
Hozzávalók
Tésztához:
1 kg liszt
10 dkg margarin
1 dkg só
1 tojás
Dr. Oetker Vanillincukor
2 dkg élesztő
fél liter tej
egy citrom reszelt héja
Forgatáshoz:
dió,vaníliás cukor, kókusz vagy amit szeretnél
Elkészítés
Tészta készítése:
Először is az élesztőt langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk.
Megolvasztjuk a margarint.
A lisztet a többi száraz hozzávalóval összekeverjük.
Az élesztős tejet, és az olvadt margarint hozzáadjuk, majd összedolgozzuk, dagasszuk.
Ezután 45-50 percig pihentetjük, hagyjuk kelni.
Azután lisztezett deszkára borítjuk, már nem dolgozzuk újra át, csak szétnyújtjuk ujjnyi vastagra. 5 cm széles csíkokra vágjuk.
Jól beolajozott hengerre tekerjük. Picit fedjék egymást, és két vége alá legyen hajtva.
A tészta külsejét is megolajozzuk, és jól meghempergetjük cukorban.
Megolvasztjuk a margarint.
A lisztet a többi száraz hozzávalóval összekeverjük.
Az élesztős tejet, és az olvadt margarint hozzáadjuk, majd összedolgozzuk, dagasszuk.
Ezután 45-50 percig pihentetjük, hagyjuk kelni.
Azután lisztezett deszkára borítjuk, már nem dolgozzuk újra át, csak szétnyújtjuk ujjnyi vastagra. 5 cm széles csíkokra vágjuk.
Jól beolajozott hengerre tekerjük. Picit fedjék egymást, és két vége alá legyen hajtva.
A tészta külsejét is megolajozzuk, és jól meghempergetjük cukorban.
sütés és ízesítés:
Aranybarnára sütjük.
Még melegen cukrozatlan dióba, fahéjba,kókuszreszelékbe..stb forgatjuk
Majd jó ízűen megesszük. :)
Még melegen cukrozatlan dióba, fahéjba,kókuszreszelékbe..stb forgatjuk
Majd jó ízűen megesszük. :)
Alternatív elkészítés
Érdemes belőle sokat készíteni mert a család előszeretettel rájár. :)



Kedvencnek jelölöm
Kürtöskalács
Hozzávalók
Tésztához:
1 kg liszt
10 dkg margarin
1 dkg só
1 tojás
2 dkg élesztő
fél liter tej
egy citrom reszelt héja
Forgatáshoz:
dió,vaníliás cukor, kókusz vagy amit szeretnél
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta készítése:
Először is az élesztőt langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk.
Megolvasztjuk a margarint.
A lisztet a többi száraz hozzávalóval összekeverjük.
Az élesztős tejet, és az olvadt margarint hozzáadjuk, majd összedolgozzuk, dagasszuk.
Ezután 45-50 percig pihentetjük, hagyjuk kelni.
Azután lisztezett deszkára borítjuk, már nem dolgozzuk újra át, csak szétnyújtjuk ujjnyi vastagra. 5 cm széles csíkokra vágjuk.
Jól beolajozott hengerre tekerjük. Picit fedjék egymást, és két vége alá legyen hajtva.
A tészta külsejét is megolajozzuk, és jól meghempergetjük cukorban.
Megolvasztjuk a margarint.
A lisztet a többi száraz hozzávalóval összekeverjük.
Az élesztős tejet, és az olvadt margarint hozzáadjuk, majd összedolgozzuk, dagasszuk.
Ezután 45-50 percig pihentetjük, hagyjuk kelni.
Azután lisztezett deszkára borítjuk, már nem dolgozzuk újra át, csak szétnyújtjuk ujjnyi vastagra. 5 cm széles csíkokra vágjuk.
Jól beolajozott hengerre tekerjük. Picit fedjék egymást, és két vége alá legyen hajtva.
A tészta külsejét is megolajozzuk, és jól meghempergetjük cukorban.
sütés és ízesítés:
Aranybarnára sütjük.
Még melegen cukrozatlan dióba, fahéjba,kókuszreszelékbe..stb forgatjuk
Majd jó ízűen megesszük. :)
Még melegen cukrozatlan dióba, fahéjba,kókuszreszelékbe..stb forgatjuk
Majd jó ízűen megesszük. :)
Alternatív elkészítés
Érdemes belőle sokat készíteni mert a család előszeretettel rájár. :)








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?