Mandulás fészek
Hozzávalók
Tészta:
140 g disznózsír
140 g lágy vaj
140 g cukor
3 tojássárgája (M)
420 g liszt
Díszítés:
50 g tört mandula
lekvár
1 tojássárgája (M)
Elkészítés
Elkészítés
A zsírt a vajjal krémesre keverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a 3 tojássárgáját és legvégül a lisztet.
Bekapcsoljuk a sütőt 180 fokra (légkeveréseset 160-ra).
A tésztából 2-3 centis golyókat formázunk és ezeket a golyókat ráhelyezzük a sütőpapírral kibélelt tepsire. Kicsit lenyomjuk őket, hogy laposabbak legyenek. A díszítéshez szánt 4. tojás sárgájával lekenjük a kekszeket, majd az ujjunkkal (vagy fakanál végével) lukakat nyomunk beléjük. Ezeket a lukakat megtöltjük lekvárral, majd megszórjuk a mandulával.
15-20 percre sütőbe tesszük.
Bekapcsoljuk a sütőt 180 fokra (légkeveréseset 160-ra).
A tésztából 2-3 centis golyókat formázunk és ezeket a golyókat ráhelyezzük a sütőpapírral kibélelt tepsire. Kicsit lenyomjuk őket, hogy laposabbak legyenek. A díszítéshez szánt 4. tojás sárgájával lekenjük a kekszeket, majd az ujjunkkal (vagy fakanál végével) lukakat nyomunk beléjük. Ezeket a lukakat megtöltjük lekvárral, majd megszórjuk a mandulával.
15-20 percre sütőbe tesszük.
Alternatív elkészítés
Ha valakinek nincs otthon zsírja, vagy egyéb okok miatt nem tenné bele, akkor ugyanannyi lágy vajjal pótolható. Ha pihen a süti (akár heteket), az nagyon jót tesz neki.
Személyes megjegyzés
Egy gyerekeknek szánt sütemény. Szakácskönyvben találtam ezt a receptet, hihetetlen egyszerű elkészíteni, de nagyon szép lesz a végeredmény.

Kedvencnek jelölöm
Mandulás fészek
Hozzávalók
Tészta:
140 g disznózsír
140 g lágy vaj
140 g cukor
3 tojássárgája (M)
420 g liszt
Díszítés:
50 g tört mandula
lekvár
1 tojássárgája (M)
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A zsírt a vajjal krémesre keverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a 3 tojássárgáját és legvégül a lisztet.
Bekapcsoljuk a sütőt 180 fokra (légkeveréseset 160-ra).
A tésztából 2-3 centis golyókat formázunk és ezeket a golyókat ráhelyezzük a sütőpapírral kibélelt tepsire. Kicsit lenyomjuk őket, hogy laposabbak legyenek. A díszítéshez szánt 4. tojás sárgájával lekenjük a kekszeket, majd az ujjunkkal (vagy fakanál végével) lukakat nyomunk beléjük. Ezeket a lukakat megtöltjük lekvárral, majd megszórjuk a mandulával.
15-20 percre sütőbe tesszük.
Bekapcsoljuk a sütőt 180 fokra (légkeveréseset 160-ra).
A tésztából 2-3 centis golyókat formázunk és ezeket a golyókat ráhelyezzük a sütőpapírral kibélelt tepsire. Kicsit lenyomjuk őket, hogy laposabbak legyenek. A díszítéshez szánt 4. tojás sárgájával lekenjük a kekszeket, majd az ujjunkkal (vagy fakanál végével) lukakat nyomunk beléjük. Ezeket a lukakat megtöltjük lekvárral, majd megszórjuk a mandulával.
15-20 percre sütőbe tesszük.
Alternatív elkészítés
Ha valakinek nincs otthon zsírja, vagy egyéb okok miatt nem tenné bele, akkor ugyanannyi lágy vajjal pótolható. Ha pihen a süti (akár heteket), az nagyon jót tesz neki.
Személyes megjegyzés
Egy gyerekeknek szánt sütemény. Szakácskönyvben találtam ezt a receptet, hihetetlen egyszerű elkészíteni, de nagyon szép lesz a végeredmény.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?