Mandulás húsvéti nyúl
Hozzávalók
Mandulás húsvéti nyúl
1 db nagy tojás
70 g cukor
70 g lágy vaj
35 g finomra őrölt mandula
1 ek. rum
90 g búzaliszt
1 tk. Dr. Oetker Sütőpor (csapott)
Bevonáshoz:
Dr. Oetker Tortabevonó ét
Egyéb:
vaj és zsemlemorzsa a formához
Elkészítés
Elkészítés
A tojást szétválasztjuk. A sárgáját a vajjal és a cukor felével krémesre keverjük. Hozzáadjuk a mandulát, majd a rumot. A lisztet és a sütőport összeszitáljuk, belekeverjük az előző keverékbe. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a maradék cukorral, és óvatosan az előzőekhez adjuk.
A nyúl formát vajjal kikenjük, majd megszórjuk zsemlemorzsával. Beleöntjük a tésztát, majd elsimítjuk. Előmelegített sütő alsó részén (alsó és felső sütéssel 180 fokon) 35-40 perc alatt készre sütjük.
A formát nedves konyharuhába csavarjuk, 10 percig hűtjük, majd óvatosan kivesszük belőle a sütit, és teljesen kihűtjük.
Csokoládéval bevonjuk, majd kedvünkre tovább díszítjük.
A nyúl formát vajjal kikenjük, majd megszórjuk zsemlemorzsával. Beleöntjük a tésztát, majd elsimítjuk. Előmelegített sütő alsó részén (alsó és felső sütéssel 180 fokon) 35-40 perc alatt készre sütjük.
A formát nedves konyharuhába csavarjuk, 10 percig hűtjük, majd óvatosan kivesszük belőle a sütit, és teljesen kihűtjük.
Csokoládéval bevonjuk, majd kedvünkre tovább díszítjük.
Alternatív elkészítés
Ezt a receptet a zenker.de oldalán találtam nyúl formához. Sajnos nekem nincs ilyen formám, ezért csak "simán" sütöttem meg, rumaromával. Finom volt, ajánlom mindenkinek.

Kedvencnek jelölöm
Mandulás húsvéti nyúl
Hozzávalók
Mandulás húsvéti nyúl
1 db nagy tojás
70 g cukor
70 g lágy vaj
35 g finomra őrölt mandula
1 ek. rum
90 g búzaliszt
1 tk. Dr. Oetker Sütőpor (csapott)
Bevonáshoz:
Egyéb:
vaj és zsemlemorzsa a formához
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojást szétválasztjuk. A sárgáját a vajjal és a cukor felével krémesre keverjük. Hozzáadjuk a mandulát, majd a rumot. A lisztet és a sütőport összeszitáljuk, belekeverjük az előző keverékbe. A tojásfehérjét kemény habbá verjük a maradék cukorral, és óvatosan az előzőekhez adjuk.
A nyúl formát vajjal kikenjük, majd megszórjuk zsemlemorzsával. Beleöntjük a tésztát, majd elsimítjuk. Előmelegített sütő alsó részén (alsó és felső sütéssel 180 fokon) 35-40 perc alatt készre sütjük.
A formát nedves konyharuhába csavarjuk, 10 percig hűtjük, majd óvatosan kivesszük belőle a sütit, és teljesen kihűtjük.
Csokoládéval bevonjuk, majd kedvünkre tovább díszítjük.
A nyúl formát vajjal kikenjük, majd megszórjuk zsemlemorzsával. Beleöntjük a tésztát, majd elsimítjuk. Előmelegített sütő alsó részén (alsó és felső sütéssel 180 fokon) 35-40 perc alatt készre sütjük.
A formát nedves konyharuhába csavarjuk, 10 percig hűtjük, majd óvatosan kivesszük belőle a sütit, és teljesen kihűtjük.
Csokoládéval bevonjuk, majd kedvünkre tovább díszítjük.
Alternatív elkészítés
Ezt a receptet a zenker.de oldalán találtam nyúl formához. Sajnos nekem nincs ilyen formám, ezért csak "simán" sütöttem meg, rumaromával. Finom volt, ajánlom mindenkinek.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?