Meggyes-tejszínes gluténmentesen
Hozzávalók
Tészta:
6 db tojás
4 evőkanál kukoricaliszt /8 dkg/
4 evőkanál rizsliszt / 8 dkg /
8 dkg gyümölcscukor
15 g Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez /1 púpos evőkanál
6 gr szódabikarbóna
1 cs. Dr. Oetker Vanillincukor
Krém:
1/2 dl víz
5 dkg étcsokoládé 70 %
20 csepp Sztívia
Krém1:
1 kg meggy
1l meggylé
16 dkg kukoricakeményítő
10 dkg gyümölcscukor
Krém 2:
25 dkg margarin
20 dkg porcukor
1 cs. Dr. Oetker Vanillincukor
Tetejére:
1/2 l tejszínhab
1 cs. Dr. Oetker Expressz Zselatin fix
1 cs. Dr. Oetker Vanillincukor
Elkészítés
Elkészítés
A tojásfehérjét kemény habbá verem, fokozatosan hozzá adagolom a cukrokat, egyesével a tojások sárgáját, végül óvatosan beleszitálom a szódabikarbónával, kakaóval elkevert liszteket. Sütőpapírral bélelt 30 x 38 cm tepsibe öntöm és előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 20-25 percig sütöm / tűpróba/
Krém: Sztíviás vízben felolvasztottam az étcsokoládét és rákentem a kihűlt tésztára.
Krém 1: a gyümölcscukrot elkevertem a keményítővel és a meggylével és sűrűre főztem.
Felét félre tettem hűlni, a másik felével összekevertem a magozott meggyel és a süteményre kentem.
A krém 2: a porcukrot a margarinnal habosra kevertem, és összedolgoztam a kihűlt krém 1 -el és ezt a meggyre kentem. Ekkor kivágtam a szív alakot.
A tejszínt felvertem a vaníliával és a zselatin fixszel. Ezzel díszítettem a Mikulást és a többi tejszínt a megmaradt tésztára kentem. Nem túl édes finom sütemény.
Krém: Sztíviás vízben felolvasztottam az étcsokoládét és rákentem a kihűlt tésztára.
Krém 1: a gyümölcscukrot elkevertem a keményítővel és a meggylével és sűrűre főztem.
Felét félre tettem hűlni, a másik felével összekevertem a magozott meggyel és a süteményre kentem.
A krém 2: a porcukrot a margarinnal habosra kevertem, és összedolgoztam a kihűlt krém 1 -el és ezt a meggyre kentem. Ekkor kivágtam a szív alakot.
A tejszínt felvertem a vaníliával és a zselatin fixszel. Ezzel díszítettem a Mikulást és a többi tejszínt a megmaradt tésztára kentem. Nem túl édes finom sütemény.
Alternatív elkészítés
A meggyet a mélyhűtőből vettem elő, és a levet is most olvasztottam ki hozzá. Keményítős anyagból vettem ki egy kicsit a Mikulás sapkájához.
Személyes megjegyzés
Kisunokámnak készítettem, az egész tepsi süteményből, kivágtam egy szív alakot, és abból lett a Mikulás, kisunokám nagy örömére. Nagyon ízlett neki, nekünk is ízlett.



Kedvencnek jelölöm
Meggyes-tejszínes gluténmentesen
Hozzávalók
Tészta:
6 db tojás
4 evőkanál kukoricaliszt /8 dkg/
4 evőkanál rizsliszt / 8 dkg /
8 dkg gyümölcscukor
15 g Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez /1 púpos evőkanál
6 gr szódabikarbóna
1 cs. Dr. Oetker Vanillincukor
Krém:
1/2 dl víz
5 dkg étcsokoládé 70 %
20 csepp Sztívia
Krém1:
1 kg meggy
1l meggylé
16 dkg kukoricakeményítő
10 dkg gyümölcscukor
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojásfehérjét kemény habbá verem, fokozatosan hozzá adagolom a cukrokat, egyesével a tojások sárgáját, végül óvatosan beleszitálom a szódabikarbónával, kakaóval elkevert liszteket. Sütőpapírral bélelt 30 x 38 cm tepsibe öntöm és előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 20-25 percig sütöm / tűpróba/
Krém: Sztíviás vízben felolvasztottam az étcsokoládét és rákentem a kihűlt tésztára.
Krém 1: a gyümölcscukrot elkevertem a keményítővel és a meggylével és sűrűre főztem.
Felét félre tettem hűlni, a másik felével összekevertem a magozott meggyel és a süteményre kentem.
A krém 2: a porcukrot a margarinnal habosra kevertem, és összedolgoztam a kihűlt krém 1 -el és ezt a meggyre kentem. Ekkor kivágtam a szív alakot.
A tejszínt felvertem a vaníliával és a zselatin fixszel. Ezzel díszítettem a Mikulást és a többi tejszínt a megmaradt tésztára kentem. Nem túl édes finom sütemény.
Krém: Sztíviás vízben felolvasztottam az étcsokoládét és rákentem a kihűlt tésztára.
Krém 1: a gyümölcscukrot elkevertem a keményítővel és a meggylével és sűrűre főztem.
Felét félre tettem hűlni, a másik felével összekevertem a magozott meggyel és a süteményre kentem.
A krém 2: a porcukrot a margarinnal habosra kevertem, és összedolgoztam a kihűlt krém 1 -el és ezt a meggyre kentem. Ekkor kivágtam a szív alakot.
A tejszínt felvertem a vaníliával és a zselatin fixszel. Ezzel díszítettem a Mikulást és a többi tejszínt a megmaradt tésztára kentem. Nem túl édes finom sütemény.
Alternatív elkészítés
A meggyet a mélyhűtőből vettem elő, és a levet is most olvasztottam ki hozzá. Keményítős anyagból vettem ki egy kicsit a Mikulás sapkájához.
Személyes megjegyzés
Kisunokámnak készítettem, az egész tepsi süteményből, kivágtam egy szív alakot, és abból lett a Mikulás, kisunokám nagy örömére. Nagyon ízlett neki, nekünk is ízlett.









Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?