Mogyorós habos süti
Hozzávalók
Tészta:
4 db tojás
20 dkg porcukor
10 ek. víz
15 dkg darált dió
20 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Krém:
3 db tojássárgája
3 ek. liszt
2,5 dl tej
15 dkg porcukor
25 dkg Rama
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
Hab:
2 csomag tejszínhabpótló por
3 dl tej
A tetejére:
reszelt csoki vagy aprított mogyoró
Elkészítés
Előkészítés
Sütési hőfok: 180°C
Elkészítés
Első lépésben szétválasztjuk a 7 db tojást. A fehérjét mind egy nagyobb tálban, a sárgáját külön 4 db-ot, külön 3 db-ot a tésztához és a krémhez félreteszünk.
A fehérjéket felverjük kemény habbá. A tojássárgájákat (4 db) a porcukorral, vízzel jól elkeverjük, beleszórjuk a darált diót és a csipet sóval, sütőporral elkevert lisztet.
A tojásfehérje habot óvatosan a masszához keverjük, és előmelegített sütőben 180 fokon 30 percig sütjük, míg szép aranybarna színe lesz a tésztánknak.
Közben elkészítjük a krémet: a tejet elkeverjük a liszttel, és a 3 db tojássárgájával. Sűrűre főzzük.
A porcukrot a margarinnal és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Ha kihűlt a főzött krém, a kettőt összekeverjük.
Ha minden hozzávaló kihűlt, a tésztát megkenjük a krémmel, tetejére 3 dl tejjel felvert tejszínhabpótlót kenünk. Tetejét reszelt csokival szórjuk meg az élmény fokozására!
A fehérjéket felverjük kemény habbá. A tojássárgájákat (4 db) a porcukorral, vízzel jól elkeverjük, beleszórjuk a darált diót és a csipet sóval, sütőporral elkevert lisztet.
A tojásfehérje habot óvatosan a masszához keverjük, és előmelegített sütőben 180 fokon 30 percig sütjük, míg szép aranybarna színe lesz a tésztánknak.
Közben elkészítjük a krémet: a tejet elkeverjük a liszttel, és a 3 db tojássárgájával. Sűrűre főzzük.
A porcukrot a margarinnal és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Ha kihűlt a főzött krém, a kettőt összekeverjük.
Ha minden hozzávaló kihűlt, a tésztát megkenjük a krémmel, tetejére 3 dl tejjel felvert tejszínhabpótlót kenünk. Tetejét reszelt csokival szórjuk meg az élmény fokozására!

Kedvencnek jelölöm
Mogyorós habos süti
Hozzávalók
Tészta:
4 db tojás
20 dkg porcukor
10 ek. víz
15 dkg darált dió
20 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Krém:
3 db tojássárgája
3 ek. liszt
2,5 dl tej
15 dkg porcukor
25 dkg Rama
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
Hab:
2 csomag tejszínhabpótló por
3 dl tej
A tetejére:
reszelt csoki vagy aprított mogyoró
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Sütési hőfok: 180°C
Elkészítés
Első lépésben szétválasztjuk a 7 db tojást. A fehérjét mind egy nagyobb tálban, a sárgáját külön 4 db-ot, külön 3 db-ot a tésztához és a krémhez félreteszünk.
A fehérjéket felverjük kemény habbá. A tojássárgájákat (4 db) a porcukorral, vízzel jól elkeverjük, beleszórjuk a darált diót és a csipet sóval, sütőporral elkevert lisztet.
A tojásfehérje habot óvatosan a masszához keverjük, és előmelegített sütőben 180 fokon 30 percig sütjük, míg szép aranybarna színe lesz a tésztánknak.
Közben elkészítjük a krémet: a tejet elkeverjük a liszttel, és a 3 db tojássárgájával. Sűrűre főzzük.
A porcukrot a margarinnal és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Ha kihűlt a főzött krém, a kettőt összekeverjük.
Ha minden hozzávaló kihűlt, a tésztát megkenjük a krémmel, tetejére 3 dl tejjel felvert tejszínhabpótlót kenünk. Tetejét reszelt csokival szórjuk meg az élmény fokozására!
A fehérjéket felverjük kemény habbá. A tojássárgájákat (4 db) a porcukorral, vízzel jól elkeverjük, beleszórjuk a darált diót és a csipet sóval, sütőporral elkevert lisztet.
A tojásfehérje habot óvatosan a masszához keverjük, és előmelegített sütőben 180 fokon 30 percig sütjük, míg szép aranybarna színe lesz a tésztánknak.
Közben elkészítjük a krémet: a tejet elkeverjük a liszttel, és a 3 db tojássárgájával. Sűrűre főzzük.
A porcukrot a margarinnal és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Ha kihűlt a főzött krém, a kettőt összekeverjük.
Ha minden hozzávaló kihűlt, a tésztát megkenjük a krémmel, tetejére 3 dl tejjel felvert tejszínhabpótlót kenünk. Tetejét reszelt csokival szórjuk meg az élmény fokozására!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?