Morgós csúcs (sütés nélkül)
Hozzávalók
Tészta:
8 dkg margarin
fél liter tej
4 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
20 dkg darált dió
10 dkg darált háztartási keksz
Forgatáshoz:
kristálycukor
Krém:
10 dkg margarin
1 tk. rum
15 dkg darált ht keksz
5 dkg porcukor
25 dkg gesztenyemassza
25 szem magozott meggy
Elkészítés
Előkészítés
Előkotorjuk a fiók aljából a régi hagyományos citromfacsarót.
Elkészítés
A kekszből, a dióból, a kakaóból, a puha margarinból és a cukorból, a tej hozzáadásával egy sima masszát gyúrunk. Majd nedves kézzel 25 db gombócot formálunk. Elkészítjük a hozzávalókból a krémet is. Elővesszük a citrom facsarót, és egy tányérba öntjük a kristálycukrot. Fogunk egy golyóbist megforgatjuk a cukorban, és a felfordított facsaró üregébe nyomkodjuk, olyan formán, mint amikor a pite tésztát nyomkodjuk a formába. Tehát inkább a falára kerüljön a massza. Aztán egy szem meggyet beleteszünk az üregbe és belekanalazunk még a gesztenyés krémből is, elsimítjuk az alját, (hogy majd megálljon a talpán) és kiütjük a "formából" Talpára állítjuk egy tálcán és kész a csúcs.

Kedvencnek jelölöm
Morgós csúcs (sütés nélkül)
Hozzávalók
Tészta:
8 dkg margarin
fél liter tej
20 dkg darált dió
10 dkg darált háztartási keksz
Forgatáshoz:
kristálycukor
Krém:
10 dkg margarin
1 tk. rum
15 dkg darált ht keksz
5 dkg porcukor
25 dkg gesztenyemassza
25 szem magozott meggy
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Előkotorjuk a fiók aljából a régi hagyományos citromfacsarót.
Elkészítés
A kekszből, a dióból, a kakaóból, a puha margarinból és a cukorból, a tej hozzáadásával egy sima masszát gyúrunk. Majd nedves kézzel 25 db gombócot formálunk. Elkészítjük a hozzávalókból a krémet is. Elővesszük a citrom facsarót, és egy tányérba öntjük a kristálycukrot. Fogunk egy golyóbist megforgatjuk a cukorban, és a felfordított facsaró üregébe nyomkodjuk, olyan formán, mint amikor a pite tésztát nyomkodjuk a formába. Tehát inkább a falára kerüljön a massza. Aztán egy szem meggyet beleteszünk az üregbe és belekanalazunk még a gesztenyés krémből is, elsimítjuk az alját, (hogy majd megálljon a talpán) és kiütjük a "formából" Talpára állítjuk egy tálcán és kész a csúcs.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?